1. ZAPALENIE PĘCHERZA
    (2 produkty)

Zapalenie pęcherza - co to jest i skąd się bierze?

Czujesz nieustanne parcie na oddawanie moczu? Towarzyszy temu ból, pieczenie lub kłucie? Czujesz się osłabiony, a nawet masz gorączkę? Całkiem możliwe, że cierpisz z powodu zapalenia pęcherza. To dokuczliwa i nieprzyjemna przypadłość, która dotyka wiele osób. Częściej występuje u kobiet, co wynika z faktu, że bakterie łatwiej przenoszą się do ich cewki moczowej - jest ona dość krótka i znajduje się blisko odbytu, z którego mogą się przedostawać drobnoustroje. Zapalenie pęcherza wywoływane jest zwykle przez infekcję bakteryjną, za którą najczęściej odpowiada bakteria Escherichia coli, pałeczka okrężnicy, powszechnie występująca w jelicie grubym. Przyczyną stanu zapalnego pęcherza mogą być również: siadanie na zimnym podłożu, kąpiele w rzece lub morzu, brak właściwej higieny, a u niektórych kobiet stosowanie tamponów, dopochwowych środków antykoncepcyjnych czy kontakty seksualne.

Co na zapalenie pęcherza?

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego polega na usunięciu przyczyny infekcji. Warto wówczas sięgnąć po takie preparaty lecznicze, jak UROFURAGINUM MAX, silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty. Produkt skutecznie zwalcza bakterie odpowiedzialne za infekcję i przynosi szybkie ukojenie w nieprzyjemnych dolegliwościach. Substancją czynną leku jest furazydyna, która wykazuje się szerokim spektrum działania. Jej zadaniem jest przede wszystkim hamowanie syntezy białek bakteryjnych i przeciwdziałanie uszkadzaniu ich DNA, dzięki czemu przestają się namnażać drobnoustroje. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko leki na zapalenia pęcherza są ważne. Warto też spożywać dużą ilość płynów, regularnie oddawać mocz, co pozwoli usunąć bakterie z organizmu, a także dbać o higienę, zwłaszcza miejsc intymnych. W skrajnych przypadkach leczenie może wymagać wdrożenia antybiotykoterapii.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Często rozwija się w lodówce i lubi niskie temperatury – listeria monocytogenes to bakteria wywołująca...
CZYTAJ
Każdy, kto jest fanem sagi o Harrym Potterze, może pamiętać, że w filmie „Harry Potter...
CZYTAJ
Skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i ciągle narażona na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego jeśli zdecydujesz...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia