Żele antybakteryjne – łatwy sposób na ochronę przed drobnoustrojami

Żel antybakteryjny to preparat, który z pewnością powinien znaleźć się w każdej torebce, plecaku, schowku samochodowym czy kosmetyczce. Dlaczego? Obecnie – niezależnie od wykonywanej pracy czy podejmowanych aktywności – na co dzień mamy styczność z różnymi patogenami, wirusami, bakteriami czy grzybami. Takie drobnoustroje mogą przedostać się do organizmu drogą wziewną, ale również przez dotyk – zwłaszcza, gdy po dotknięciu zainfekowanej powierzchni podnosimy później ręce w okolice twarzy. Usta, oczy i nos stają się wówczas „wrotami” dla patogenów. Żel antybakteryjny do rąk, stosowany regularnie, po kontakcie z różnymi powierzchniami (w tym tymi w pomieszczeniach i toaletach publicznych, a także z klamkami, terminalami płatniczymi czy choćby gotówką) jest w stanie skutecznie zniwelować większość drobnoustrojów, bakterii i grzybów znajdujących się na powierzchni naszych dłoni.


Jak działa żel antybakteryjny i które formuły warto stosować?

Żel odkażający do rąk (może występować także w formie płynu antybakteryjnego do rąk) to doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, które w ciągu dnia nie mają możliwości umycia dłoni w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem wody i środków myjących. Ponieważ preparaty te dostępne są w małych pojemnościach, w butelkach z wygodnymi dozownikami, można mieć je przy sobie w każdej sytuacji. Podstawowym składnikiem żelu odkażającego do rąk jest alkohol – to on, w stężeniu minimum 60%, skutecznie niszczy większość drobnoustrojów chorobotwórczych. Używanie żelu antybakteryjnego do rąk polecane jest każdemu – zwłaszcza w okresach zwiększonej zachorowalności na przeziębienia, grypę i inne infekcje wirusowe. Niestety, ze względu na zawartość wspomnianego wcześniej alkoholu, żele te mogą wysuszać skórę – warto więc poszukiwać takich preparatów, które w swoim składzie zawierają również substancje nawilżające i działające okluzyjnie na skórę. Są to m.in. gliceryna, aloes, a także różne oleje kosmetyczne (kokosowy, arganowy, jojoba i inne).

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-09-24

Botoks (toksyna botulinowa) w medycynie estetycznej i konwencjonalnej
Botoks, czyli w nomenklaturze medycznej toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany, to silnie toksyczna substancja wytwarzana...

2021-09-23

Rodzaje cery. Jak dobrać do nich odpowiednią pielęgnację?
Skóra dzień po dniu poddawana jest działaniu czynników zewnętrznych, które wpływają na jej wygląd. Różne...

2021-09-22

Ząbkowanie u niemowląt. Jak uśmierzyć ból dziecka?
Ząbkowanie prędzej czy później czeka każde dziecko. Jest ono uciążliwe nie tylko dla malucha, lecz...