Alvogen – amerykański producent farmaceutyczny o globalnym zasięgu

Amerykańska firma Alvogen została założona w 2009 roku przez Roberta Wessmana. Przedsiębiorstwo powstało na podwalinach Norwich Pharmaceutical Services, które do dziś zajmuje się produkcją dla marki Alvogen. Robert Wessman zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Actavis, aby otworzyć własną działalność. Śmiały ruch się opłacił, a marka zbudowana przez przedsiębiorcę szybko zaczęła odnosić międzynarodowy sukces. W 2010 roku rozpoczęła ekspansję m.in. na rynku rumuńskim, chorwackim, rosyjskim, macedońskim, kazachskim, albańskim czy indyjskim. W 2011 roku otworzyła biuro w Polsce, a w kolejnych latach trafiła do Korei Południowej pod nazwą Lotus Pharmaceuticals. Obecnie marka farmaceutyczna zajmuje się produkcją i dystrybucją leków na receptę, OTC, generycznych czy biopodobnych, i jest właścicielem takich firm jak: Ospa Comfort Spray, Silcontrol czy Persen. Wiele popularnych produktów Alvogen znajdziesz na stronie apteka-melissa.pl.

Persen czy Silcontrol – znane produkty od marki Alvogen

Firma Alvogen w swojej bogatej ofercie posiada szereg dobrze znanych pacjentom produktów. Do najbardziej popularnych należy niewątpliwie PERSEN. Lek oparty na bazie ziołowych wyciągów, takich jak: melisa, mięta czy kozłek lekarski, wykazuje się kompleksowym działaniem uspokajającym i wyciszającym. Dzięki swoim składnikom aktywnym preparat niweluje uporczywe napięcie i stres, a także pozwala rozluźnić się spiętym mięśniom. Dzięki zawartości mięty ułatwia również pracę układu pokarmowego, która wskutek przewlekłego stresu mogła ulec zaburzeniu. Dla osób mających dodatkowo problem w zasypianiu, polecany jest PERSEN NOC. Lek roślinny za sprawą substancji aktywnych rekomendowany jest w celu łagodzenia zaburzeń snu. Niweluje rozdrażnienie, zmęczenie i nerwowość. SILCONTROL to natomiast popularny lek do stosowania w przypadku problemów z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji. Substancją czynną jest syldenafil, który wspomaga rozkurczanie naczyń krwionośnych w prąciu i tym samym zwiększa dopływ krwi.

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-12-03

Suplementacja na diecie wegańskiej i wegetariańskiej - jakie witaminy, minerały powinny uzupełniać osoby wykluczające z diety produkty odzwierzęce?
Dieta wegańska i wegetariańska to coraz popularniejszy typ jadłospisu, który do swojego życia wdrażają zarówno...

2021-12-01

PIMS u dzieci - groźne powikłanie po COVID-19
Od prawie dwóch lat cały świat walczy z wirusem SARS-CoV-2 i pandemią COVID-19. Zakażenia koronawirusem...

2021-11-29

Czym jest choroba Kawasakiego u dzieci i jak się objawia?
Gorączka u dziecka jest bardzo częstym objawem wielu chorób. Może być spowodowana infekcjami dróg oddechowych,...