APAP EXTRA - 10 tabl. - Apteka internetowa Melissa

APAP EXTRA - 10 tabl.

6,99

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
USP Zdrowie

ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Grupy:
APAP
APAP EXTRA

Substancje czynne:
Paracetamol
Kofeina

Bloz: 3000942

Zastosowanie:
Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę.

Wskazania:
Dodatkowy składnik nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia. Wskazaniem do stosowania są bóle o różnej etiologii: głowy (w tym migrenowe), mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania:
Nie należy przyjmować leku:
- jeśli wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku;
- jeśli występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,
choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca;
- podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków;
- podczas leczenia zydowudyną;
- nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią;
- nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożąda

Należą do nich:
- skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka);
- ze strony przewodu pokarmowego: nudności, zaburzenia trawienia;
- ze strony układu krążenia: niemiarowość rytmu serca;
- ze strony ośrodkowego układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość;
- ze strony układu krwionośnego: rzadko agranulocytoza, bardzo rzadko trombocytopenia

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat.: 1-2 tabl. co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Skład:
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Średnia ocen 4.0

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Kate

Ocena: 4

Opinia użytkownika

Polecam!
Ci, którzy kupili APAP EXTRA - 10 tabl. kupili także:

18,99 zł

16,99 zł