GRIPEX - 10 tabl. - Apteka internetowa Melissa

GRIPEX - 10 tabl.

Jesteśmy w polskim rejestrze aptek
Zwycięzca rankingu Zaufane Opinie Ceneo
Zrealizowaliśmy już ponad 1 500 000 zamówień online

9,89

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem. Dopuszczalne formy dostawy:
kurier lub odbiór osobisty w naszych aptekach.
Produkt dostępny tylko przy odbiorze własnym w aptece

Dodaj produkt do koszyka
Produkt dostępny także w innych wariantach:

Producent:
USP Zdrowie

ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Grupy:
GRIPEX

Działanie:
Dzięki zawartości paracetamolu (325 mg), preparat ten działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, będąc bezpieczniejszym dla żołądka w porównaniu do leków na bazie kwasu acetylosalicylowego. Kolejny składnik leku - pseudoefedryna (30 mg) - udrażnia nos i zatoki ułatwiając swobodne oddychanie, natomiast dekstrometorfan (10 mg) walczy z suchym, męczącym kaszlem.

Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy lub gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 tabletki Gripex. Dzieci w wieku 7-12 lat: 1 tabletkę Gripex 3-4 razy na dobę, maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki. W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Okres karmienia piersią. Tabletek Gripex nie należy stosować u dzieci do ukończenia 6 rż.

Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi (aż do wstrząsu), napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.

Skład:
(1 tabletka): paracetamol 325 mg, pseudoefedryna 30 mg, dekstrometorfan 10 mg, substancje pomocnicze.

 

 

 

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!

Ulotki do pobrania

Produkty podobne:

5,99 zł

10,49 zł

8,39 zł

Ci, którzy kupili GRIPEX - 10 tabl. kupili także: