Jeżeli w koszyku znajduje się lek możesz go zarezerwować i odebrać osobiście w aptece.

Produkt dostępny również w wariantach:

Zdjęcie poglądowe
GRIPEX NOC - 12 tabl.
15,49 zł
Produkt dostępny tylko przy odbiorze własnym w aptece
Produkt dostępny także w innych wariantach:
Działanie:
Gripex Noc to specjalistyczny lek do walki z przeziębieniem i grypą nocą, dostosowany do potrzeb organizmu w tym czasie. Preparat zwalcza wszystkie nasilające się wieczorem objawy przeziębienia ułatwia spokojny, leczniczy sen oraz pomaga dobrze się wygrzać. To szczególny preparat na rynku ponieważ zawiera kompozycję specjalnie dobranych składników, z których jeden zwalcza gorączkę i bóle (paracetamol 500mg), drugi katar i zatkany nos (pseudoefedryna 30mg), a trzeci kaszel (dekstrometorfan 15mg). Natomiast łagodne działanie dodatkowego składnika (chlorfeniramina 2 mg) ułatwia spokojny, leczniczy sen, tak ważny podczas rekonwalescencji.
Wskazania:
Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1-2 tabletki przed snem. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Niestabilna choroba wieńcowa. Choroba alkoholowa. Stosowanie inhibitorów MAO lub zydowudyny. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 rż.
Działania niepożądane:
U osób nadwrażliwych mogą wystąpić: nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, nieznaczne podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.
Uwagi:
Preparatu nie należy stosować z inhibitorami MAO oraz w ciągu 2 tyg. po zakończeniu leczenia tymi lekami, ze względu na możliwość nasilenia działania wszystkich substancji czynnych zawartych w preparacie poprzez hamowanie ich metabolizmu w wątrobie. Preparatu nie należy podawać w trakcie terapii zydowudyną, ze względu na ryzyko wystąpienia leukopenii. Paracetamol może nasilać działanie przeciwzakrzepowe warfaryny oraz pochodnych kumaryny. Zmniejsza działanie leków hipotensyjnych i może powodować arytmię w połączeniu z digoksyną. Nasila działanie leków przeciwcukrzycowych, nasennych i przeciwbólowych z grupy opioidów. Zwiększa toksyczność i nasila działanie leków neuroleptycznych (haloperidolu i innych pochodnych butyrofenonu), fluoksetyny i paroksetyny. Ryzyko hepatotoksyczności rośnie w przypadku łącznego stosowania z fenytoiną, karbamazepiną, rifampicyną i fenobarbitalem. Podawanie jednocześnie z dihydroergotaminą powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi.
Skład:
1 tabl. powlekana zawiera substancje czynne paracetamol 500,00mg chlorowodorek pseudoefedryny 30,00mg, bromowodorek dekstrometorfanu 15,00mg, maleinian chlorfeniraminy 2,00mg oraz substancje pomocnicze.
W czasie stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych; nie wolno spożywać alkoholu.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Ulotki do pobrania
Cechy produktu
#1066
Substancje czynne:
ParacetamolPseudoefedryna
Dekstrometorfan
Feniramina
Opinie użytkowników
Aby wystawić komentarz należy się zalogować.
Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!
lub za pobraniem
przesyłki na czas
apteka
produktów