METAFEN - 10 tabl. - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

METAFEN - 10 tabl.

6,94

Cena jednostkowa: 6,94 zł za 10 tabletek
Dostępny
Produkt jest lekiem.

Opis:
Zawiera połączenie ibuprofenu i paracetamolu w 1 tabletce.

Skład:
1 tabletka zawiera: 200mg ibuprofenu, 325mg paracetamolu.

Wskazania:
Bóle głowy wywołane zapaleniem zatok przynosowych, bóle zębów, bóle pourazowe, bolesne miesiączkowanie, ból po zabiegach chirurgicznych.

Dawkowanie:
Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę). Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działanie:
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na składniki produktu leczniczego; nadwrażliwość na leki NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ; ciężka niewydolność nerek, wątroby; choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy; perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu leków z grupy NLPZ; ciężkie nadciśnienie tętnicze; ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa; ciężka niewydolność serca; ciąża i karmienie piersią; Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych; zatrzymanie moczu; jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2; Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; u dzieci w wieku poniżej 12 lat ; choroba alkoholowa.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

#2145

Producent:

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Substancje czynne:

Paracetamol
Ibuprofen

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!
Certyfikaty i wyróżnienia