Produkt dostępny również w wariantach:

                                                                                  MIG 400 mg - ibuprofen - 10 tabl. - Apteka internetowa Melissa

MIG 400 mg - ibuprofen - 10 tabl.

Jesteśmy w polskim rejestrze aptek
Zwycięzca rankingu Zaufane Opinie Ceneo
Zrealizowaliśmy już ponad 1 500 000 zamówień online

3,99

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem. Dopuszczalne formy dostawy:
kurier lub odbiór osobisty w naszych aptekach.

Dodaj produkt do koszyka
Produkt dostępny także w innych wariantach:

Producent:
Berlin-Chemie AG

BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 7 B
02-677 Warszawa


Substancje czynne:
Ibuprofen

MIG 400 - IBUPROFEN

Wskazania:
MIG 400 to lek przeciwzapalny i przeciwbólowy (niesteroidowy lek przeciwzapalnym, NLPZ), który charakteryzuje się również działaniem obniżającym gorączkę. Wskazany jest do stosowania w przypadku bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu np. bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, zębów, mięśni, bóle pourazowe, nerwobóle oraz celem leczenia gorączki. Adresowany jest do dzieci powyżej 6. roku życia, młodzieży i osób dorosłych.

Właściwości:
MIG 400 jest lekiem, który jako substancję aktywną zawiera ibuprofen. Jedna tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu. Jest to organiczny związek chemiczny, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest pochodną kwasu propionowego o działaniu przeciwzapalnym, redukującym ból i przeciwgorączkowym. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Ibuprofen zmniejsza również obrzęki związane ze stanem zapalnym oraz hamuje agregację płytek wywołaną przez ADP i kolagen. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 minutach i utrzymuje się przez 4 do 6 godzin. Wydalany jest z moczem w 60–90% w postaci metabolitów i nie kumuluje się w organizmie.

Skład:
Tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu, tabletkę można dzielić na dwie równe części.

Stosowanie:
Lek przeznaczony jest do podawania doustnego.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (mc. ≥40 kg): 200-400 mg jednorazowo, dawka dobowa 1200 mg;
dzieci 10-12 lat (30-39 kg): 200 mg jednorazowo, dawka dobowa 800 mg;
dzieci 6-9 lat (mc. 20-29 kg): 200 mg, dawka dobowa 600 mg.

Przerwa między dawkami powinna wynosić nie mniej niż 6 h.
Tabletki należy połykać w całości popijając dużą ilością płynu, w trakcie lub po posiłku.
Pacjentom z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się przyjmowanie tabletek podczas posiłków.

Ważne informacje:
MIG 400 jest przeciwskazany w przypadku:
- nadwrażliwości na substancję czynną ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych;
- skurczu oskrzeli, astmy, nieżytu nosa lub pokrzywki po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w wywiadzie;
- niespecyficznego zaburzenia krwiotworzenia;
- czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwotoków z przewodu pokarmowego (dwa lub więcej oddzielne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia);
- krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacji w następstwie przyjmowania NLPZ w wywiadzie;
- krwawienia z naczyń mózgowych lub innych czynnych krwawień;
- ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby;- ciężkiej niewydolności serca.
Nie należy go stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży; u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg (6 lat), ponieważ taka dawka produktu leczniczego nie jest odpowiednia dla tej grupy wiekowej ze względu na zawartość substancji czynnej.

Opakowanie:
10 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!

Ulotki do pobrania

Produkty podobne:

11,89 zł

5,99 zł

5,99 zł

8,99 zł

Ci, którzy kupili MIG 400 mg - ibuprofen - 10 tabl. kupili także:

6,99 zł

5,51 zł

9,99 zł