PANADOL Dla dzieci o smaku truskawkowym - 100 ml - Apteka internetowa Melissa

PANADOL Dla dzieci o smaku truskawkowym - 100 ml

13,99

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
GLAXOSMITHKLINE

ul. Grunwaldzka 189,
60-322 Poznań




Substancje czynne:
Paracetamol
Acetylocysteina

PANADOL DLA DZIECI O SMAKU TRUSKAWKOWYM

Wskazania:
Panadol dla dzieci o smaku truskawkowym w postaci syropu wskazany jest do stosowania w przypadku gorączki i bólu występującego np.: w czasie przeziębienia i grypy, po szczepieniach, a także przy bolesnym ząbkowaniu, bólach zębów, bólach głowy, bólu gardła oraz bólu ucha. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia.

Właściwości:
Panadol jako substancję czynną zawiera paracetamol. Poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie podrażnia błony śluzowej żołądka i nie ma negatywnego wpływu na czynność nerek. Paracetamol ze względu na bezpieczeństwo stosowania, może być podawany bez konsultacji z lekarzem w leczeniu bólu i gorączki u dzieci już od 3 miesiaca życia. Smak truskawkowy.

Skład:
Substancja czynna: paracetamol.
5 ml zawiesiny ustnej zawiera 120 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, malitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), nipasept sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.
Lek zawiera sorbitol i malitol ciekły.

Stosowanie:
Przed użyciem wstrząśnij butelką.
Szybkość i skuteczność działania leku zależy m.in. od dokładnego dawkowania.
Miarka dozująca załączona jest do opakowania.
Dawkowanie jest indywidualne i ustalalne według masy ciała dziecka (wg siatki centylowej).



Panadol należy stosować nie częściej niż co 4 h oraz nie należy stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./dobę).
U dzieci poniżej 3 m.ż. stosować tylko na wyraźne zlecenie lekarza.
Nie należy stosować dawki większej niż zalecana dawka jednorazowa.

Ważne informacje:
Nie należy syropu stosować u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy.
Lek niewskazany w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lu inne jego składniki.
Niezalecany w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.
Nie należy stosować syropu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Przedawkowanie paracetamolu może spowodować niewydolność wątroby i sporadycznie nerek. Odtrutką jest: N-acetylocysteina.

Opakowanie:
100 ml

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!

Ulotki do pobrania