PARACETAMOL GALENA Syrop od 2 roku życia 120mg/5ml - 100 ml - Apteka internetowa Melissa

PARACETAMOL GALENA Syrop od 2 roku życia 120mg/5ml - 100 ml

5,99

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
Galena

ul. Krucza 62
50-984 Wrocław



Substancje czynne:
Paracetamol

Wskazania:
Ból różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne); gorączka w przeziębieniach i stanach grypopodobnych; dla dzieci od 2. roku życia.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na substancję czynną paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2. tygodni po ich odstawieniu; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Właściwości:
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Skład:
5ml syropu (1/3 miarki) zawiera 120mg Paracetamolum (paracetamolu) oraz substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoce leśne, woda oczyszczona.

Stosowanie:
Zalecana dawka u dzieci wynosi 10 do 15mg/kg masy ciała co 4 godziny maksymalnie 4 razy na dobę. Przykładowo: dzieci od 2. lat do 6. lat: 5-10ml syropu (120-240mg); dzieci od 6. lat do 12. lat: 10-20ml (240mg-480mg); u dzieci w wieku do 2. lat tylko na zalecenie lekarza. Maksymalna dawka dobowa u dzieci wynosi 65 mg/kg mc. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza. U dorosłych zaleca się: 0,3-1g co 4 godziny do 4 razy na dobę, maksymalnie 4g na dobę. Dawki większe są toksyczne. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez zalecenia lekarza.

Opakowanie:
100  ml

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!

Ulotki do pobrania

Produkty podobne:

8,79 zł

6,28 zł

6,28 zł

Ci, którzy kupili PARACETAMOL GALENA Syrop od 2 roku życia 120mg/5ml - 100 ml kupili także: