SINECOD Krople - 20 ml - Apteka internetowa Melissa

SINECOD Krople - 20 ml

17,49

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
Novartis

ul. Marynarska 15
02-674 Warszawa



Substancje czynne:
Butamirat

Bloz: 5995101

Opis:
Sinecod w postaci kropli doustnych i syropu to preparaty, których składnikiem czynnym jest butamirat - nieopioidowa substancja przeciwkaszlowa. Hamuje ona odruch kaszlu, rozszerza oskrzela. Nie powoduje uzależnień, wykazuje mniej działań niepożądanych niż opioidowe leki przeciwkaszlowe. Preparaty Sinecod - krople doustne i syrop stosowane są do leczenia objawowego kaszlu różnego pochodzenia. Pomocniczo stosowane są w okresie przed- i pooperacyjnym do tłumienia odruchu kaszlu u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym lub bronchoskopii.

Przeciwwskazania:
Kropli doustnych lub syropu Sinecod nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników tych preparatów. W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego). Kiedy pacjent nie powinien sam decydować o przyjmowaniu preparatu Sinecod krople doustne lub syrop? Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować krople doustne lub syrop Sinecod wyłącznie na zlecenie lekarza. Nie stosować preparatów Sinecod u dzieci poniżej 7. miesiąca życia. Czy Sinecod krople doustne i syrop wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn? Preparat Sinecod krople doustne i syrop używany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność koncentracji.

Działania niepożądane:
Preparaty Sinecod - krople doustne i syrop są na ogół dobrze tolerowane. W rzadkich przypadkach obserwowano wysypki skórne, nudności, biegunkę, zawroty głowy. W przypadku pojawienia się ww. objawów należy zwrócić się po poradę do lekarza. Nie stosować preparatów Sinecod po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Preparaty należy przechowywać w temperaturze do 30°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Skład:
Krople doustne 1 ml (22 krople) zawiera: substancję czynną: cytrynian butamiratu 5,00 mg substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona. Krople zawierają sacharynę oraz sorbitol i dlatego mogą być stosowane przez chorych na cukrzycę.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!
Ci, którzy kupili SINECOD Krople - 20 ml kupili także:

18,99 zł

20,89 zł

14,79 zł

3,99 zł