Produkt dostępny również w wariantach:
 SOLPADEINE - 12 tabl. mus. Lek przeciwbólowy - cena, opinie, wskazania - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

SOLPADEINE - 12 tabl. mus. Lek przeciwbólowy - cena, opinie, wskazania

Producent:
Perrigo

Perrigo Poland Sp. z o.o.

Al. Niepodległości 18

02-653 Warszawa


Substancje czynne:
Kofeina
Paracetamol

Cena: 11,90

Cena jednostkowa: 9,92 zł za 10 tabletek

Produkt dostępny
Produkt dostępny tylko przy odbiorze własnym w aptece


Produkt dostępny także w innych wariantach:
O produkcie

Solpadeine 500 mg + 8 mg + 30 mg tabletki musujące - 12 sztuk

Wskazania:
Solpadeine to lek przeciwbólowy do krótkotrwałego leczenia bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowanie, bólu zębów, nerwobóli, bóli reumatycznych, bólu gardła, objawów grypy i przeziębienia oraz gorączki. Lek przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Właściwości:
Lek w formie musujących tabletek do rozpuszczania zawierający połączenie paracetamolu, kofeiny i kodeiny.

  • Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
  • Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo.
  • Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w mono terapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Kodeinę można stosować u dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii.

Skład:
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 8 mg fosforanu kodeiny (Codeini phosphas) i 30 mg kofeiny (Coffeinum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol. Produkt zawiera 398 mg sodu w jednej tabletce.

Stosowanie:
Dorośli: Doustnie, 1-2 tabletki musujące, do 4 razy na dobę. Lek należy stosować w najniższej skutecznej dawce przez najkrótszy możliwy okres. Dawkę tę można przyjmować maksymalnie 4 razy na dobę w odstępach nie krótszych niż 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 8 tabletek musujących (4000 mg paracetamolu/64 mg kodeiny/ 240 mg kofeiny). Nie stosować dawki większej niż zalecana. Czas trwania leczenia należy ograniczyć do 3 dni, a jeżeli nie uzyska się skutecznego uśmierzenia bólu, zaleca się, aby pacjenci lub opiekunowie zasięgnęli porady lekarza. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol, kodeinę lub kofeinę.

Dzieci i młodzież: Młodzież w wieku od 12 do 18 lat: Zalecana dawka leku Solpadeine dla dzieci w wieku 12 lat i starszych powinna wynosić 1-2 tabletki musujące co 6 godzin, w razie potrzeby do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 8 tabletek musujących (4000 mg paracetamolu/64 mg kodeiny/ 240 mg kofeiny). Dawkę należy uzależnić od masy ciała (0,5-1 mg/kg w przeliczeniu na kodeinę).

Nie zaleca się stosowania Solpadeine u dzieci w wieku od 12 do 18 lat z zaburzeniami układu oddechowego w objawowym leczeniu przeziębienia. Dzieci w wieku poniżej 12 lat: Solpadeine, ze względu na kodeinę, nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko toksyczności opioidów związane ze zmiennym i nieprzewidywalnym metabolizmem kodeiny do morfiny.

Lek Solpadeine, ze względu na kodeinę, jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 12 lat w objawowym leczeniu przeziębienia. Czas trwania leczenia należy ograniczyć do 3 dni i jeśli nie osiągnięto skutecznego złagodzenia bólu, pacjenci lub opiekunowie powinni zasięgnąć opinii lekarza.

Opakowanie:
12 tabletek musujących

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ulotki do pobrania

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!