Szanowni Klienci, ze względu na inwentaryzację realizacja zamówień może ulec wydłużeniu. Za utrudnienia przepraszamy.
  • THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy - 10 sasz. - cena, opinie, ulotka - obrazek 1 - Apteka internetowa Melissa
  • THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy - 10 sasz. - cena, opinie, ulotka - obrazek 2 - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

Dla kogo:
keyboard_arrow_down
Przeznaczenie:
Właściwości:
keyboard_arrow_down
Wskazania:

THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy - 10 sasz. - cena, opinie, ulotka

Średnia ocen 5.0

Producent:
GLAXOSMITHKLINE

ul. Grunwaldzka 189,
60-322 Poznań



Substancje czynne:
Paracetamol

Cena: 17,90

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem.


Dodaj produkt do koszyka
O produkcie

THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy - 10 sasz.

Wskazania:
THERAFLU EXTRA GRIP to lek wskazany do stosowania w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Właściwości:
Lek THERAFLU EXTRA GRIP zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, oraz maleininan feniraminy – substancję antyhistaminową łagodzącą objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Składniki:
Jedna saszetka zawiera: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg. Substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Stosowanie:
Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego, dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Wciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania, preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku wrażenia, ze działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania leku:
nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. 

Opakowanie:
10 saszetek


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Adrianna

Ocena: 5

Opinia użytkownika

Polecam!