• THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy, 14 sasz., cena, opinie, wskazania - obrazek 1 - Apteka internetowa Melissa
  • THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy, 14 sasz., cena, opinie, wskazania - obrazek 2 - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

Dla kogo:
keyboard_arrow_down
Przeznaczenie:
Właściwości:
keyboard_arrow_down
Wskazania:

THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy, 14 sasz., cena, opinie, wskazania

Średnia ocen 4.5

Cena: 14,90

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem.


O produkcie

THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy

Wskazania:
THERAFLU EXTRA GRIP to wieloskładnikowy lek w postaci rozpuszczalnego proszku, zalecany w przypadku objawów grypy i przeziębienia, takich jak gorączka, ból głowy, ból mięśni i bóle kostno-stawowe, katar oraz obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Łagodzi objawy alergiczne, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Właściwości:
THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy zawiera trzy substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz maleinian feniraminy, czyli substancję przeciwhistaminową.

Skład:

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg. Ponadto lek zawiera: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

SKŁADNIKI AKTYWNE
     ILOŚĆ      DZIAŁANIE
paracetamol      650 mg      Wywiera działanie zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwgorączkowe
chlorowodorek fenylefryny      10 mg      Działa obkurczająco na błonę śluzową nosa i zatok
maleinian feniraminy      20 mg      Łagodzi objawy alergiczne, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok

Stosowanie:
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody.
Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki.
W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach.
Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Ważne informacje:
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Przeciwwskazania do stosowania leku:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odźwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Opakowanie:

14 saszetek


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Aga

Ocena: 4

Opinia użytkownika

ok

Autor

ANIA

Ocena: 4

Opinia użytkownika

dobry

Autor

Monika

Ocena: 5

Opinia użytkownika

Dobry na przeziębienie

Autor

Marta

Ocena: 5

Opinia użytkownika

zawsze stosuję w stanach przeziąbienia

2020-10-28

Co warto wiedzieć o szczepieniach przeciwko grypie?
Okres jesienno-zimowych zachorowań w pełni. W tym roku tym bardziej jest i będzie on niebezpieczny,...

2021-11-15

Testy na COVID-19 - co warto o nich wiedzieć?
Choroba COVID-19, z pandemią której walczy cały świat, nie tylko wywróciła nasze życie do góry...