Jeżeli w koszyku znajduje się lek możesz go zarezerwować i odebrać osobiście w aptece.

Produkt dostępny również w wariantach:
Zdjęcie poglądowe
THERAFLU EXTRA GRIP, na objawy przeziębienia i grypy, 14 sasz., cena, opinie, wskazania
24,99 zł
Produkt jest lekiem.
Produkt dostępny także w innych wariantach:
THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy
Wskazania:
THERAFLU EXTRA GRIP to wieloskładnikowy lek w postaci rozpuszczalnego proszku, zalecany w przypadku objawów grypy i przeziębienia, takich jak gorączka, ból głowy, ból mięśni i bóle kostno-stawowe, katar oraz obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Łagodzi objawy alergiczne, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.
Właściwości:
THERAFLU EXTRA GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy zawiera trzy substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz maleinian feniraminy, czyli substancję przeciwhistaminową.
Skład:
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg.
Ponadto lek zawiera: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.
SKŁADNIKI AKTYWNE ILOŚĆ DZIAŁANIE
paracetamol 650 mg Wywiera działanie zarówno
przeciwbólowe, jak i przeciwgorączkowe
chlorowodorek fenylefryny 10 mg Działa obkurczająco na błonę śluzową nosa i
zatok
maleinian feniraminy 20 mg Łagodzi objawy alergiczne, takie jak: kichanie,
świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i
zatok
Stosowanie:
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody.
Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki.
W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach.
Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Ważne informacje:
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Przeciwwskazania do stosowania leku:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odźwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.
Opakowanie:
14 saszetek
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Aby wystawić komentarz należy się zalogować.
Ocena: 4
Ocena: 4
Ocena: 5
Ocena: 5
lub za pobraniem
przesyłki na czas
apteka
produktów