• 
                                                                                         THERAFLU EXTRA GRIP - 14 sasz. - Apteka internetowa Melissa
  • 
                                                                                         THERAFLU EXTRA GRIP - 14 sasz. - Apteka internetowa Melissa
  • 
                                                                                         THERAFLU EXTRA GRIP - 14 sasz. - Apteka internetowa Melissa

THERAFLU EXTRA GRIP - 14 sasz.

16,99

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
GLAXOSMITHKLINE

ul. Grunwaldzka 189,
60-322 Poznań



Grupy:
Theraflu

Substancje czynne:
Paracetamol

Bloz: 8240403

Unikalna potrójna formuła.

Użyj siły, by odzyskać siły.

  • walczy nawet z tymi najbardziej uciążliwymi objawami grypy i przeziębienia2
  • szybko zwalcza gorączkę i dreszcze
  • pomaga łagodzić bóle kostno-stawowe

OBJAWY

i ich zwalczanie

Jakie masz objawy
  • Gorączka i dreszcze
  • Bóle głowy, mięśni, kostno-stawowe
  • Nadmiar wydzieliny, obrzęk błony śluzowej nosa, kichanie
Jak Theraflu EXTRA GRIP
może Ci pomóc
  • Działa przeciwgorączkowo
  • Działa przeciwbólowo
  • Zmniejsza katar

THERAFLU

EXTRA GRIP

Wieloskładnikowy lek w postaci rozpuszczalnego proszku, zalecany w przypadku objawów grypy i przeziębienia, takich jak gorączka, ból głowy, ból mięśni i bóle kostno-stawowe, katar oraz obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz maleinian feniraminy, czyli substancję przeciwhistaminową. Łagodzi objawy alergiczne, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.
 

kupując większe opakowanie płacisz mniej za saszetkę

unikalna potrójna formuła
 

walczy z najbardziej uciązliwymi objawami grypy i przeziębienia

cytrynowy smak
 

dostępny w opakowaniach 6, 10 i 14 saszetek

Jak odróżnić

Przeziębienie od grypy?

Grypa i przeziębienie to dwie choroby zakaźne - podobne pod względem objawów, jednak zdecydowanie różniące się zarówno przebiegiem, jak i czasem trwania. Charakteryzują się zróżnicowanymi objawami, obejmującymi nie tylko ból czy gorączkę, ale także niedrożność nosa, czy kaszel. Dlatego też w ich zwalczaniu pomocne może okazać się stosowanie leków wieloskładnikowych, jak np. nowe kapsułki Theraflu TOTAL GRIP, które zawierają więcej niż jedną substancję aktywną i dzięki temu oddziałują jednocześnie na różne typy objawów.

GRYPA
PRZEZIĘBIENIE
Początek

nagły i błyskawiczny

powolny, łagodny

Temperatura ciała

zawsze wysoka gorączka (powyżej 39°C)

najczęściej nieznacznie podwyższona

Katar

nie zawsze

zawsze

Bóle mięśni i stawów

bardzo czesto

rzadko

Samopoczucie

bardzo złe

umiarkowanie złe

Związek z pogodą

względny

bardzo częsty

Powikłania

często

rzadko

Jeżeli Twoim objawom grypy towarzyszy uciążliwy,
suchy kaszel, wypróbuj syrop Theraflu Kaszel:
  • przynosi ulgę w kaszlu suchym,
  • może być stosowany zarówno w dzień jak i w nocy,
  • nie zawiera cukru,
  • zawiera wygodną miarkę do dawkowania,
  • szybko się wchłania, wykrywalne stężenie we krwi już po 5-10 minutach,
  • ma waniliowy aromat.

Maksymalny czas leczenia syropem Theraflu Kaszel bez konsultacji z lekarzem wynosi 5-7 dni.
 

CO CI DOLEGA?

Wybierz odpowiedni Theraflu dla siebie

GRYPA

INNE

Theraflu TOTAL GRIP
Theraflu MAX GRIP
Theraflu EXTRA GRIP
Theraflu Zatoki
Theraflu Przeziębienie
Theraflu Kaszel
Opis

Lek w kapsułkach na objawy grypy

Najsilniejszy3 lek od Theraflu na objawy grypy

Lek w saszetkach na objawy grypy

Lek w saszetkach na dolegliwości w obrębie zatok

Lek w saszetkach na objawy przeziębienia

Syrop na kaszel suchy

Objawy
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • ból mięśni
  • dreszcze
  • bóle kostno-stawowe
  • kaszel mokry
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos i zatoki
  • katar
  • ból gardła
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kichanie
  • bóle mięśni
  • dreszcze
  • bółe kostno-stawne
  • gorączka
  • ból głowy
  • bóle mięśni
  • zatkany nos i zatoki
  • dreszcze
  • gorączka
  • bóle głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kaszel suchy
Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz

PYTANIA

i odpowiedzi

Przeziębienie czy grypa?

Przeziębienie i grypa to dwie różne choroby. Do objawów grypy należą: nagłe pojawienie się wysokiej gorączki (ponad 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, katar. Czasami występuje również zapalenie spojówek i ogólne złe samopoczucie oraz znaczne osłabienie lub brak apetytu. U połowy pacjentów z grypą pojawiają się też objawy ze strony układu pokarmowego – bóle brzucha, biegunka, nudności. Przeziębienie to infekcja górnych dróg oddechowych, której objawy, takie jak: uczucie zatkanego nosa, katar, kichanie, czasami łagodny ból głowy, kaszel, niewysoka gorączka (zwykle poniżej 38 stopni C), pojawiają się stopniowo. W wielu przypadkach rozpoznanie grypy na podstawie samych objawów jest bardzo trudne. Nie u każdej osoby chorej na grypę wystąpi gorączka, a kaszel, katar i ból głowy mogą być oznakami zarówno przeziębienia, jak i grypy.

Skąd wiem, że mam grypę? / Po czym poznam, że choruję na grypę?

Oznaki pełnoobjawowej grypy są następujące: nagłe wystąpienie wysokiej gorączki (powyżej 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i katar, osłabienie, brak apetytu. W wielu przypadkach trudno jest odróżnić grypę od innych infekcji wyłącznie na podstawie występujących objawów. Istnieją testy diagnostyczne, dzięki którym Twój lekarz będzie mógł stwierdzić, czy rzeczywiście chorujesz na grypę. Testy należy wykonywać jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów, zazwyczaj nie później niż w ciągu 3-5 dni od ich wystąpienia. W przypadku, gdy zauważysz u siebie objawy grypopodobne, ale nie będziesz miał pewności co Ci dolega, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Jak mogę zapobiegać przeziębieniu i grypie?

Nie ma jednej, uniwersalnej metody zapobiegania infekcjom jesienno-zimowym, ale im lepszy jest ogólny stan organizmu, tym większa jest szansa, że nasz układ odpornościowy zwalczy infekcję. Aby utrzymać swój organizm w pełnej sprawności:

  • dużo śpij
  • jedz zdrowe potrawy bogate w wartości odżywcze
  • unikaj przewlekłego stresu
  • regularnie myj ręce wodą i mydłem, szczególnie gdy przebywasz w pobliżu osób chorych – jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu do rąk z zawartością alkoholu
  • kichając czy kaszląc zasłaniaj usta i nos jednorazową chusteczką higieniczną, którą potem wyrzucisz do śmieci
  • nie dotykaj brudnymi rękami swoich oczu, nosa lub ust – wirusy przenoszą się poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie kontakt dłoni ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i ust.
Jak rozprzestrzenia się przeziębienie i grypa?

Wirusy przeziębienia i grypy roznoszą się głównie poprzez kaszel i kichanie. Na mikrokropelkach wydzieliny i pary wodnej wędrują w powietrzu na odległość około jednego metra i mogą wniknąć tą drogą do ust, nosa lub oczu. Wirusy mogą również rozprzestrzeniać się poprzez kontakt bezpośredni, np. uścisk ręki, oraz kontakt pośredni, np. przez dotknięcie powierzchni skażonej, z której wirusy są przenoszone za pośrednictwem rąk do ust lub nosa.

Czy muszę zostać w domu, jeśli choruję na przeziębienie lub grypę?

Zarażasz innych już na jeden do dwóch dni przed wystąpieniem objawów oraz do siedmiu dni po powrocie do zdrowia. Najsilniej zarażasz przez pierwsze dwa, trzy dni choroby. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu, zwłaszcza, gdy występuje u Ciebie kaszel i kichanie.

Regularnie myj ręce, aby zminimalizować rozsiewanie wirusa i poproś każdego, kto się Tobą opiekuje, aby robił to samo. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających zawierających substancje wirusobójcze.

Jak przyspieszyć powrót do pełnej sprawności po przeziębieniu lub grypie?

Większość ludzi wraca do pełnej sprawności po przeziębieniu w ciągu kilku dni, a po grypie w ciągu 2-3 tygodni.

Należy odpoczywać, pić dużo płynów, zdrowo się odżywiać i unikać używek np. palenia papierosów czy picia alkoholu.

Choruję na grypę lub przeziębienie – jak mogę uchronić moich przyjaciół oraz rodzinę przed zarażeniem?

Postaraj się nie wychodzić z domu – w ten sposób unikniesz kontaktu z innymi osobami i ograniczysz ryzyko zarażenia. Dobrym rozwiązaniem jest również regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających o działaniu wirusobójczym.

Często myj ręce wodą i mydłem. Poproś osobę, która się Tobą opiekuje, aby robiła to samo. Jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu odkażającego do rąk z zawartością alkoholu.

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos jednorazową chusteczką – pamiętaj, żeby potem wyrzucić ją do zamkniętego kosza. Jeśli nie masz chusteczki pod ręką, użyj zagięcia łokcia lub mankietu, aby nie skazić dłoni, które najłatwiej przenoszą wirusy.

Jak wspomagać organizm w przeziębieniu i grypie?

Jeśli podejrzewasz u siebie przeziębienie lub grypę, zaleca się, przed przystąpieniem do leczenia, zasięgnąć porady lekarskiej. Gorączka i katar powodują utratę dużej ilości wody. Dlatego podczas infekcji dróg oddechowych ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu i picie dużej ilości płynów. Należy jednak unikać takich napojów jak kawa, herbata i cola, ponieważ zawierają one kofeinę, która powoduje przyspieszenie metabolizmu, a także ma działanie odwadniające.

Pamiętaj o regularnym przyjmowaniu posiłków. Twoje ciało potrzebuje energii do walki z wirusem wywołującym przeziębienie lub grypę. Jeżeli nie masz apetytu, spróbuj jeść proste, lekkostrawne i gotowane potrawy, takie jak biały ryż lub zupa krem.

Jeśli masz zatkany nos, możesz zastosować doraźnie donosowe leki obkurczające naczynia obrzękniętej błony śluzowej. Nie używaj ich jednak dłużej niż podaje ulotka, ponieważ nieodpowiednio stosowane mogą doprowadzić do nasilenia objawów.

INFORMACJE

o produkcie Theraflu EXTRA GRIP

Wskazania do stosowania

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

Przeciwwskazania:

Stosowanie leku Theraflu EXTRA GRIP jest przeciwwskazane w przypadku:

  • nadwrażliwości na paracetamol, maleinian feniraminy, chlorowodorek fenylefryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w leku,
  • stosowanie inhibitorów IMAO i okresu do 2 tygodni po ich odstawieniu
  • ciężkich schorzeń układu krwionośnego
  • nadciśnienia tętniczego
  • nadczynności tarczycy
  • jaskry z wąskim kątem przesączania
  • guza chromochłonnego
  • pacjentów stosujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
  • przyjmowania leków blokujących receptory beta-adrenergiczne
  • stosowania innych leków sympatykomimetycznych

Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Theraflu EXTRA GRIP należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których występuje:

  • niewydolność nerek,
  • niewydolność wątroby,
  • ostre zapalenie wątroby,
  • anemia hemolityczna
  • chroniczne niedożywienie i odwodnienie,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego
  • cukrzyca
  • przerost gruczołu krokowego, ze względu na podatność do zalegania moczu
  • niedrożność odźwiernika dwunastnicy
  • choroba wrzodowa ze zwężeniem przewodu pokarmowego
  • padaczka

Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem w przypadku

  • występowania problemów z oddychaniem, takich jak astma, rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli,
  • gdy objawy nie ustępują w ciągu 5 dni lub gorączka trwa dłużej niż 3 dni,
  • wystąpienia wysypki lub uporczywego bólu głowy,


    Mogą to być objawy poważnej choroby.

Produkt zawiera paracetamol. Należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu ze względu na ryzyko
wystąpienia ciężkiego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania.

Theraflu EXTRA GRIP należy przyjmować zgodnie z ustalonym schematem dawkowania

Podczas stosowania produktu nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Leki zawierające paracetamol należy stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu oraz u pacjentów przyjmujących inne leki mające wpływ na wątrobę.

Fenylefryna może powodować fałszywie dodatnie wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób
uprawiających sport wyczynowo).

Produkt zawiera:
  • 12,6 g sacharozy na dawkę, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą - produktu nie powinni przyjmować pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem upośledzonego wchłaniania glukozo-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy
  • żółcień pomarańczową, która może powodować reakcje alergiczne
  • 42,2 mg sodu na dawkę - należy wziąć to pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie

Theraflu EXTRA GRIP może powodować senność, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn lub wykonywania innych prac wymagających sprawności psychofizycznej.

Co zawiera lek Theraflu EXTRA GRIP

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg. Ponadto lek zawiera: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian dwuwodny sodu, fosforan wapnia.

Jak stosować produkt Theraflu EXTRA GRIP

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po ostygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo przyjmować zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. W ciągu doby nie należy przyjmować więcej niż zawartość 3-4 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku objawów utrzymujących się dłużej niż 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3 dni pacjent również powinien skonsultować się z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Theraflu TOTAL GRIP, każda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Kapsułki twarde. Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem. Produkt Theraflu TOTAL GRIP jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v. IV.2017

Theraflu MAX GRIP 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego; saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 70 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem. Produkt Theraflu MAX GRIP jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i okres 2 tygodni od ich odstawienia; stosowanie zydowudyny; choroba alkoholowa; jaskra zamykającego się kąta; niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; nadczynność tarczycy; cukrzyca; choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze; guz chromochłonny nadnerczy; jednoczesne leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; jednoczesne leczenie lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VI.2016

Theraflu EXTRA GRIP, Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg + Maleinian feniraminy 20 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania, leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu me należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu Kaszel syrop, cytrynian butamiratu 1,5 mg/ml. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu ZATOKI Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy). Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazanie: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Theraflu Przeziębienie. 1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: krótkotrwale, objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i zatok związanego z takimi objawami przeziębienia i grypy, jak ból, ból głowy i (lub) gorączka. Produkt Theraflu Przeziębienie jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszej. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne, aromat mentolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; produkt ten zawiera lecytynę sojową (E322) i dlatego nie powinien być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na soję lub orzeszki ziemne ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości; choroba serca, nadciśnienie tętnicze i choroby układu sercowo-naczyniowego; nadczynność tarczycy; jaskra z zamkniętym kątem przesączania; zatrzymanie moczu; guz chromochłonny; pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAG) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni; pacjenci stosujący trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; pacjenci stosujący leki blokujące receptory beta-adrenergiczne: pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, jak leki zmniejszające przekrwienie, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy; pierwszy trymestr ciąży. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Użyte w materiale znaki towarowe są własnością (lub są licencjonowane) przez spółki z grupy GSK.

CHPL/CHTHRFL/0047/17

1 W porównaniu do ceny za saszetkę z Theraflu EXTRA GRIP 6 saszetek wg cennika GSK Sp. z o.o. (15.09.2017r).
2 Objawy: gorączka i dreszcze, bóle głowy, mięśni, kostno-stawowe, nadmiar wydzieliny, obrzęk błony śluzowej nosa, kichanie.
3 1000mg paracetamolu w jednej dawce.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Średnia ocen 4.0

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Aga

Ocena: 4

Opinia użytkownika

ok

Autor

ANIA

Ocena: 4

Opinia użytkownika

dobry

Autor

Monika

Ocena: 4

Opinia użytkownika

Dobry na przeziębienie

Autor

Marta

Ocena: 4

Opinia użytkownika

zawsze stosuję w stanach przeziąbienia

Ulotki do pobrania

Ci, którzy kupili THERAFLU EXTRA GRIP - 14 sasz. kupili także: