Szanowni Klienci, ze względu na inwentaryzację realizacja zamówień może ulec wydłużeniu. Za utrudnienia przepraszamy.
 THERAFLU PRZEZIĘBIENIE Lek na objawy przeziębienia i grypy - 10 sasz. - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

Dla kogo:
keyboard_arrow_down
Przeznaczenie:
Właściwości:
keyboard_arrow_down
Wskazania:

THERAFLU PRZEZIĘBIENIE Lek na objawy przeziębienia i grypy - 10 sasz.

Średnia ocen 5.0

Producent:
GLAXOSMITHKLINE

ul. Grunwaldzka 189,
60-322 Poznań



Grupy:
Theraflu
Substancje czynne:
Pseudoefedryna
Paracetamol

Cena: 16,43

Produkt wycofany z oferty

O produkcie


Theraflu Przeziębienie.

Nie czekaj aż choroba przejmie kontrolę

  • zwalcza pierwsze objawy przeziębienia
  • udrożnia nos ułatwiając oddychanie

OBJAWY

i ich zwalczanie

Jakie masz objawy?
  • Gorączka lub stan podgorączkowy
  • Ból głowy i zatok
  • Zatkany nos
  • Problemy z oddychaniem (związane z obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok)
Jak Theraflu PRZEZIĘBIENIE
może Ci pomóc?
  • Działa przeciwgorączkowo
  • Łagodzi ból i uczucie ucisku
    w zatokach
  • Udrożnia nos i zatoki
  • Ułatwia oddychanie przez nos

THERAFLU

Przeziębienie

Dwuskładnikowy lek w postaci rozpuszczalnego w wodzie proszku, zalecany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia: stanu podgorączkowego i gorączki, bólu głowy, niedrożności nosa oraz ucisku w zatokach1. Zawiera dwie substancje aktywne - paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz pseudoefedrynę, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Dzięki połączeniu tych dwóch składników, to najlepsza saszetka Theraflu na pierwsze objawy przeziębienia.

kompleksowy lek na przeziębienie, zawierający dwie substancje aktywne

dzięki płynnej formie szybko się wchłania3

smak leśnych owoców

przeznaczony dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat

może być stosowany do 3 kolejnych dni

Jak odróżnić

Przeziębienie od grypy?

Grypa i przeziębienie to dwie choroby zakaźne - podobne pod względem objawów, jednak zdecydowanie różniące się zarówno przebiegiem, jak i czasem trwania. Charakteryzują się zróżnicowanymi objawami, obejmującymi nie tylko ból czy gorączkę, ale także niedrożność nosa, czy kaszel. Dlatego też w ich zwalczaniu pomocne może okazać się stosowanie leków wieloskładnikowych, jak np. nowe kapsułki Theraflu TOTAL GRIP, które zawierają więcej niż jedną substancję aktywną i dzięki temu oddziałują jednocześnie na różne typy objawów.

GRYPA
PRZEZIĘBIENIE
Początek

nagły i błyskawiczny

powolny, łagodny

Temperatura ciała

zawsze wysoka gorączka (powyżej 39°C)

najczęściej nieznacznie podwyższona

Katar

nie zawsze

zawsze

Bóle mięśni i stawów

bardzo czesto

rzadko

Samopoczucie

bardzo złe

umiarkowanie złe

Związek z pogodą

względny

bardzo częsty

Powikłania

często

rzadko

Jeżeli Twoim objawom grypy towarzyszy uciążliwy,
suchy kaszel, wypróbuj syrop Theraflu Kaszel:
  • przynosi ulgę w kaszlu suchym,
  • może być stosowany zarówno w dzień jak i w nocy,
  • nie zawiera cukru,
  • zawiera wygodną miarkę do dawkowania,
  • szybko się wchłania, wykrywalne stężenie we krwi już po 5-10 minutach,
  • ma waniliowy aromat.

Maksymalny czas leczenia syropem Theraflu Kaszel bez konsultacji z lekarzem wynosi 5-7 dni.
 

CO CI DOLEGA?

Wybierz odpowiedni Theraflu dla siebie

GRYPA

INNE

Theraflu TOTAL GRIP
Theraflu MAX GRIP
Theraflu EXTRA GRIP
Theraflu Zatoki
Theraflu Przeziębienie
Theraflu Kaszel
Opis

Lek w kapsułkach na objawy grypy

Najsilniejszy4 lek od Theraflu na objawy grypy

Lek w saszetkach na objawy grypy

Lek w saszetkach na dolegliwości w obrębie zatok

Lek w saszetkach na objawy przeziębienia

Syrop na kaszel suchy

Objawy
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • ból mięśni
  • dreszcze
  • bóle kostno-stawowe
  • kaszel mokry
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos i zatoki
  • katar
  • ból gardła
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kichanie
  • bóle mięśni
  • dreszcze
  • bółe kostno-stawne
  • gorączka
  • ból głowy
  • bóle mięśni
  • zatkany nos i zatoki
  • dreszcze
  • gorączka
  • bóle głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kaszel suchy
Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz

PYTANIA

i odpowiedzi

Przeziębienie i grypa to dwie różne choroby. Do objawów grypy należą: nagłe pojawienie się wysokiej gorączki (ponad 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, katar. Czasami występuje również zapalenie spojówek i ogólne złe samopoczucie oraz znaczne osłabienie lub brak apetytu. U połowy pacjentów z grypą pojawiają się też objawy ze strony układu pokarmowego – bóle brzucha, biegunka, nudności. Przeziębienie to infekcja górnych dróg oddechowych, której objawy, takie jak: uczucie zatkanego nosa, katar, kichanie, czasami łagodny ból głowy, kaszel, niewysoka gorączka (zwykle poniżej 38 stopni C), pojawiają się stopniowo. W wielu przypadkach rozpoznanie grypy na podstawie samych objawów jest bardzo trudne. Nie u każdej osoby chorej na grypę wystąpi gorączka, a kaszel, katar i ból głowy mogą być oznakami zarówno przeziębienia, jak i grypy.

Oznaki pełnoobjawowej grypy są następujące: nagłe wystąpienie wysokiej gorączki (powyżej 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i katar, osłabienie, brak apetytu. W wielu przypadkach trudno jest odróżnić grypę od innych infekcji wyłącznie na podstawie występujących objawów. Istnieją testy diagnostyczne, dzięki którym Twój lekarz będzie mógł stwierdzić, czy rzeczywiście chorujesz na grypę. Testy należy wykonywać jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów, zazwyczaj nie później niż w ciągu 3-5 dni od ich wystąpienia. W przypadku, gdy zauważysz u siebie objawy grypopodobne, ale nie będziesz miał pewności co Ci dolega, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Nie ma jednej, uniwersalnej metody zapobiegania infekcjom jesienno-zimowym, ale im lepszy jest ogólny stan organizmu, tym większa jest szansa, że nasz układ odpornościowy zwalczy infekcję. Aby utrzymać swój organizm w pełnej sprawności:

  • dużo śpij
  • jedz zdrowe potrawy bogate w wartości odżywcze
  • unikaj przewlekłego stresu
  • regularnie myj ręce wodą i mydłem, szczególnie gdy przebywasz w pobliżu osób chorych – jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu do rąk z zawartością alkoholu
  • kichając czy kaszląc zasłaniaj usta i nos jednorazową chusteczką higieniczną, którą potem wyrzucisz do śmieci
  • nie dotykaj brudnymi rękami swoich oczu, nosa lub ust – wirusy przenoszą się poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie kontakt dłoni ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i ust.

Wirusy przeziębienia i grypy roznoszą się głównie poprzez kaszel i kichanie. Na mikrokropelkach wydzieliny i pary wodnej wędrują w powietrzu na odległość około jednego metra i mogą wniknąć tą drogą do ust, nosa lub oczu. Wirusy mogą również rozprzestrzeniać się poprzez kontakt bezpośredni, np. uścisk ręki, oraz kontakt pośredni, np. przez dotknięcie powierzchni skażonej, z której wirusy są przenoszone za pośrednictwem rąk do ust lub nosa.

Zarażasz innych już na jeden do dwóch dni przed wystąpieniem objawów oraz do siedmiu dni po powrocie do zdrowia. Najsilniej zarażasz przez pierwsze dwa, trzy dni choroby. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu, zwłaszcza, gdy występuje u Ciebie kaszel i kichanie.

Regularnie myj ręce, aby zminimalizować rozsiewanie wirusa i poproś każdego, kto się Tobą opiekuje, aby robił to samo. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających zawierających substancje wirusobójcze.

Większość ludzi wraca do pełnej sprawności po przeziębieniu w ciągu kilku dni, a po grypie w ciągu 2-3 tygodni.

Należy odpoczywać, pić dużo płynów, zdrowo się odżywiać i unikać używek np. palenia papierosów czy picia alkoholu.

Postaraj się nie wychodzić z domu – w ten sposób unikniesz kontaktu z innymi osobami i ograniczysz ryzyko zarażenia. Dobrym rozwiązaniem jest również regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających o działaniu wirusobójczym.

Często myj ręce wodą i mydłem. Poproś osobę, która się Tobą opiekuje, aby robiła to samo. Jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu odkażającego do rąk z zawartością alkoholu.

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos jednorazową chusteczką – pamiętaj, żeby potem wyrzucić ją do zamkniętego kosza. Jeśli nie masz chusteczki pod ręką, użyj zagięcia łokcia lub mankietu, aby nie skazić dłoni, które najłatwiej przenoszą wirusy.

Jeśli podejrzewasz u siebie przeziębienie lub grypę, zaleca się, przed przystąpieniem do leczenia, zasięgnąć porady lekarskiej. Gorączka i katar powodują utratę dużej ilości wody. Dlatego podczas infekcji dróg oddechowych ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu i picie dużej ilości płynów. Należy jednak unikać takich napojów jak kawa, herbata i cola, ponieważ zawierają one kofeinę, która powoduje przyspieszenie metabolizmu, a także ma działanie odwadniające.

Pamiętaj o regularnym przyjmowaniu posiłków. Twoje ciało potrzebuje energii do walki z wirusem wywołującym przeziębienie lub grypę. Jeżeli nie masz apetytu, spróbuj jeść proste, lekkostrawne i gotowane potrawy, takie jak biały ryż lub zupa krem.

Jeśli masz zatkany nos, możesz zastosować doraźnie donosowe leki obkurczające naczynia obrzękniętej błony śluzowej. Nie używaj ich jednak dłużej niż podaje ulotka, ponieważ nieodpowiednio stosowane mogą doprowadzić do nasilenia objawów.

INFORMACJE

o produkcie Theraflu Przeziębienie

Wskazania do stosowania

Krótkotrwałe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkanego nosa), przekrwienia błony śluzowej zatok (ucisku w zatokach) oraz innych objawów przeziębienia i grypy, takich jak: różne bóle, ból głowy i (lub) gorączka.

Przeciwwskazania:

Stosowanie leku Theraflu Przeziębienie jest przeciwwskazane w przypadku:

  • nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,
  • alergii na orzeszki ziemne lub soję (lek zawiera lecytynę sojową),
  • choroby serca, ciężkiej choroby tętnic wieńcowych lub nadciśnienia,
  • nadczynności tarczycy,
  • jaskry z zamkniętym kątem przesączania,
  • guza chromochłonnego,
  • przyjmowania obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni inhibitorów monoaminooksydazy,
  • stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych,
  • przyjmowania beta-adrenolityków (leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia i chorób serca),
  • stosowania innych leków sympatykomimetycznych, np. zmniejszających przekrwienie, zmniejszających apetyt, oraz leków psychostymulujących podobnych do amfetaminy,
  • stosowania innych leków zawierających paracetamol, leków sympatykomimetycznych lub produktów leczniczych przeciw przeziębieniu i grypie.

Leku Theraflu Przeziębienie nie należy przyjmować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Środki ostrożności

Theraflu Przeziębienie należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których występuje: przewlekły kaszel, astma lub rozedma płuc, zaburzenia czynności nerek, wątroby i układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca, przerost gruczołu krokowego, zaburzenia krążenia krwi (np. objaw Raynauda), łagodna żółtaczka, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistość hemolityczna, odwodnienie, przewlekłe niedożywienie, psychoza.

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych, np. oznaczania poziomu glukozy we krwi. Zawarta w leku pseudoefedryna może powodować dodatnie wyniku niektórych testów antydopingowych. Lek może powodować zawroty głowy - w przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.

Jedna saszetka Theraflu Przeziębienie zawiera:
  • 6,9 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę w przypadku pacjentów chorych na cukrzycę. Jeżeli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów, przed przyjęciem leku powinien się on skonsultować z lekarzem.
  • aspartam - źródło fenyloalaniny, która może być szkodliwa dla osób z fenyloketonurią,
  • 35 mg sodu, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
  • barwniki: żółcień pomarańczową i czerwień Allura, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.
Co zawiera lek Theraflu Przeziębienie

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg i chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg. Ponadto lek zawiera: sacharozę, aspartam (E 951), aromat jagód (zawiera lecytynę sojową), aromat malin (zawiera lecytynę sojową), aromat żurawiny (zawiera lecytynę sojową), aromat zielonej herbaty (zawiera lecytynę sojową), kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu (E331), edetynian disodu, acesulfam potasowy, maltodekstrynę, krzemionkę koloidalną uwodnioną, żółcień pomarańczową (E 110), czerwień Allura AC (E 129) i błękit brylantynowy FCF (E 133).

Jak stosować produkt Theraflu Przeziębienie

Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po ostygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Leku nie wolno podawać dzieciom w wieku poniżej 15 lat.

W razie zażycia dawki większej niż zalecana, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby - nawet jeżeli u pacjenta nie wystąpiły żadne niepokojące objawy.

Jeżeli po upływie 3 dni regularnego stosowania nie nastąpiła poprawa stanu zdrowia, należy zwrócić się do lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Theraflu TOTAL GRIP, każda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Kapsułki twarde. Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem. Produkt Theraflu TOTAL GRIP jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v. IV.2017

Theraflu MAX GRIP 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego; saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 70 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem. Produkt Theraflu MAX GRIP jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i okres 2 tygodni od ich odstawienia; stosowanie zydowudyny; choroba alkoholowa; jaskra zamykającego się kąta; niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; nadczynność tarczycy; cukrzyca; choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze; guz chromochłonny nadnerczy; jednoczesne leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; jednoczesne leczenie lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VI.2016

Theraflu EXTRA GRIP, Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg + Maleinian feniraminy 20 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania, leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu me należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu Kaszel syrop, cytrynian butamiratu 1,5 mg/ml. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu ZATOKI Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy). Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazanie: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Theraflu Przeziębienie. 1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: krótkotrwale, objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i zatok związanego z takimi objawami przeziębienia i grypy, jak ból, ból głowy i (lub) gorączka. Produkt Theraflu Przeziębienie jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszej. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne, aromat mentolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; produkt ten zawiera lecytynę sojową (E322) i dlatego nie powinien być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na soję lub orzeszki ziemne ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości; choroba serca, nadciśnienie tętnicze i choroby układu sercowo-naczyniowego; nadczynność tarczycy; jaskra z zamkniętym kątem przesączania; zatrzymanie moczu; guz chromochłonny; pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAG) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni; pacjenci stosujący trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; pacjenci stosujący leki blokujące receptory beta-adrenergiczne: pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, jak leki zmniejszające przekrwienie, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy; pierwszy trymestr ciąży. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Użyte w materiale znaki towarowe są własnością (lub są licencjonowane) przez spółki z grupy GSK.

CHPL/CHTHRFL/0049/17

1 Wywołanego przekrwieniem błony śluzowej, które towarzyszy przeziębieniu lub grypie.
2 Związane z obrzękiem błony śluzowej nosa.
3 Brandys J. i in., Zarys biofarmacji, PZWL, Warszawa 1984, s. 174.
4 1000mg paracetamolu w jednej dawce.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ulotki do pobrania

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Mikołaj

Ocena: 5

Opinia użytkownika

ok

Autor

Izabella

Ocena: 5

Opinia użytkownika

Ok