Szanowni Klienci, ze względu na inwentaryzację realizacja zamówień może ulec wydłużeniu do 10 dni roboczych. Za utrudnienia przepraszamy.
  • THERAFLU TOTAL GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy - 16 kaps. - obrazek 1 - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

Dla kogo:
keyboard_arrow_down
Przeznaczenie:
Wskazania:

THERAFLU TOTAL GRIP Lek na objawy przeziębienia i grypy - 16 kaps.

Cena: 17,95

Cena jednostkowa: 11,22 zł za 10 kapsułek

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem.


Dodaj produkt do koszyka
O produkcie

Kapsułki Theraflu

Nie trać czasu na grypę!

  • jest gotowy do działania już po 10 minutach1
  • zwalcza ból i gorączkę, łagodzi mokry kaszel i udrożnia nos
  • jedyny taki lek w wygodnej formie

OBJAWY

i ich zwalczanie

Jakie masz objawy?
  • Gorączka towarzysząca grypie
  • Ból głowy i bóle kostno-stawowe
  • Zatkany nos i problemy z oddychaniem (wywołane grypą lub przeziębieniem)
  • Kaszel mokry
Jak Theraflu TOTAL GRIP
może Ci pomóc
  • Działa przeciwgorączkowo
  • Łagodzi ból
  • Udrożnia nos ułatwiając oddychanie
  • Rozrzedza zalegającą wydzielninę i ułatwia jej odksztuszanie

THERAFLU

TOTAL GRIP

Wieloskładnikowy lek zalecany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów grypy lub przeziębienia: bólu głowy i mięśni, gorączki, dreszczy, niedrożności nosa2 oraz mokrego kaszlu. Zawiera trzy substancje aktywne: paracetamol, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, fenylefrynę, która zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa ułatwiając oddychanie, oraz gwajafenezynę - substancję, która rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwia jej odksztuszanie, a dzięki temu pomaga zmniejszyć nasilenie kaszlu. Theraflu TOTAL GRIP zawiera maksymalną dawkę paracetamolu wśród leków dostępnych bez recepty3, w formie łatwych do przyjęcia kapsułek.

jest gotowy do działania już po 10 minutach1

najsilniejsza dawka paracetamolu dostępna bez recepty3

przeznaczony dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 16 lat

może być stosowany do 3 kolejnych dni

Jak odróżnić

Przeziębienie od grypy?

Grypa i przeziębienie to dwie choroby zakaźne - podobne pod względem objawów, jednak zdecydowanie różniące się zarówno przebiegiem, jak i czasem trwania. Charakteryzują się zróżnicowanymi objawami, obejmującymi nie tylko ból czy gorączkę, ale także niedrożność nosa, czy kaszel. Dlatego też w ich zwalczaniu pomocne może okazać się stosowanie leków wieloskładnikowych, jak np. nowe kapsułki Theraflu TOTAL GRIP, które zawierają więcej niż jedną substancję aktywną i dzięki temu oddziałują jednocześnie na różne typy objawów.

GRYPA
PRZEZIĘBIENIE
Początek

nagły i błyskawiczny

powolny, łagodny

Temperatura ciała

zawsze wysoka gorączka (powyżej 39°C)

najczęściej nieznacznie podwyższona

Katar

nie zawsze

zawsze

Bóle mięśni i stawów

bardzo czesto

rzadko

Samopoczucie

bardzo złe

umiarkowanie złe

Związek z pogodą

względny

bardzo częsty

Powikłania

często

rzadko

Substancje aktywne Theraflu TOTAL GRIP

Kapsułki Theraflu Total Grip zawierają aż trzy substancje aktywne: paracetamol, fenylefrynę i gwajafenezynę, z których każda pomaga zwalczać inne objawy przeziębienia lub grypy.
PARACETAMOL
działa przeciwbólowo
jest gotowy do działania już po 10 minutach1
FENYLEFRYNA
ułatwia oddychanie
nie powoduje senności4
GWAJAFENEZYNA
rozrzedza zalegającą wydzielinę ułatwiając odksztuszanie
zmniejsza uciążliwość kaszlu mokrego

CO CI DOLEGA?

Wybierz odpowiedni Theraflu dla siebie

PRZEZIĘBIENIE

ZATOKI

Theraflu TOTAL GRIP
Theraflu MAX GRIP
Theraflu EXTRA GRIP
Theraflu Zatoki
Theraflu Przeziębienie
Theraflu Kaszel
Opis

Lek w kapsułkach na objawy grypy

Najsilniejszy5 lek od Theraflu na objawy grypy

Lek w saszetkach na objawy grypy

Lek w saszetkach na dolegliwości w obrębie zatok

Lek w saszetkach na objawy przeziębienia

Syrop na kaszel suchy

Objawy
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • ból mięśni
  • dreszcze
  • bóle kostno-stawowe
  • kaszel mokry
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos i zatoki
  • katar
  • ból gardła
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kichanie
  • bóle mięśni
  • dreszcze
  • bółe kostno-stawne
  • gorączka
  • ból głowy
  • bóle mięśni
  • zatkany nos i zatoki
  • dreszcze
  • gorączka
  • bóle głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kaszel suchy
Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz

PYTANIA

i odpowiedzi

Przeziębienie i grypa to dwie różne choroby. Do objawów grypy należą: nagłe pojawienie się wysokiej gorączki (ponad 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, katar. Czasami występuje również zapalenie spojówek i ogólne złe samopoczucie oraz znaczne osłabienie lub brak apetytu. U połowy pacjentów z grypą pojawiają się też objawy ze strony układu pokarmowego – bóle brzucha, biegunka, nudności. Przeziębienie to infekcja górnych dróg oddechowych, której objawy, takie jak: uczucie zatkanego nosa, katar, kichanie, czasami łagodny ból głowy, kaszel, niewysoka gorączka (zwykle poniżej 38 stopni C), pojawiają się stopniowo. W wielu przypadkach rozpoznanie grypy na podstawie samych objawów jest bardzo trudne. Nie u każdej osoby chorej na grypę wystąpi gorączka, a kaszel, katar i ból głowy mogą być oznakami zarówno przeziębienia, jak i grypy.

Oznaki pełnoobjawowej grypy są następujące: nagłe wystąpienie wysokiej gorączki (powyżej 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i katar, osłabienie, brak apetytu. W wielu przypadkach trudno jest odróżnić grypę od innych infekcji wyłącznie na podstawie występujących objawów. Istnieją testy diagnostyczne, dzięki którym Twój lekarz będzie mógł stwierdzić, czy rzeczywiście chorujesz na grypę. Testy należy wykonywać jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów, zazwyczaj nie później niż w ciągu 3-5 dni od ich wystąpienia. W przypadku, gdy zauważysz u siebie objawy grypopodobne, ale nie będziesz miał pewności co Ci dolega, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Nie ma jednej, uniwersalnej metody zapobiegania infekcjom jesienno-zimowym, ale im lepszy jest ogólny stan organizmu, tym większa jest szansa, że nasz układ odpornościowy zwalczy infekcję. Aby utrzymać swój organizm w pełnej sprawności:

  • dużo śpij
  • jedz zdrowe potrawy bogate w wartości odżywcze
  • unikaj przewlekłego stresu
  • regularnie myj ręce wodą i mydłem, szczególnie gdy przebywasz w pobliżu osób chorych – jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu do rąk z zawartością alkoholu
  • kichając czy kaszląc zasłaniaj usta i nos jednorazową chusteczką higieniczną, którą potem wyrzucisz do śmieci
  • nie dotykaj brudnymi rękami swoich oczu, nosa lub ust – wirusy przenoszą się poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie kontakt dłoni ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i ust.

Wirusy przeziębienia i grypy roznoszą się głównie poprzez kaszel i kichanie. Na mikrokropelkach wydzieliny i pary wodnej wędrują w powietrzu na odległość około jednego metra i mogą wniknąć tą drogą do ust, nosa lub oczu. Wirusy mogą również rozprzestrzeniać się poprzez kontakt bezpośredni, np. uścisk ręki, oraz kontakt pośredni, np. przez dotknięcie powierzchni skażonej, z której wirusy są przenoszone za pośrednictwem rąk do ust lub nosa.

Zarażasz innych już na jeden do dwóch dni przed wystąpieniem objawów oraz do siedmiu dni po powrocie do zdrowia. Najsilniej zarażasz przez pierwsze dwa, trzy dni choroby. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu, zwłaszcza, gdy występuje u Ciebie kaszel i kichanie.

Regularnie myj ręce, aby zminimalizować rozsiewanie wirusa i poproś każdego, kto się Tobą opiekuje, aby robił to samo. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających zawierających substancje wirusobójcze.

Większość ludzi wraca do pełnej sprawności po przeziębieniu w ciągu kilku dni, a po grypie w ciągu 2-3 tygodni.

Należy odpoczywać, pić dużo płynów, zdrowo się odżywiać i unikać używek np. palenia papierosów czy picia alkoholu.

Postaraj się nie wychodzić z domu – w ten sposób unikniesz kontaktu z innymi osobami i ograniczysz ryzyko zarażenia. Dobrym rozwiązaniem jest również regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających o działaniu wirusobójczym.

Często myj ręce wodą i mydłem. Poproś osobę, która się Tobą opiekuje, aby robiła to samo. Jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu odkażającego do rąk z zawartością alkoholu.

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos jednorazową chusteczką – pamiętaj, żeby potem wyrzucić ją do zamkniętego kosza. Jeśli nie masz chusteczki pod ręką, użyj zagięcia łokcia lub mankietu, aby nie skazić dłoni, które najłatwiej przenoszą wirusy.

Jeśli podejrzewasz u siebie przeziębienie lub grypę, zaleca się, przed przystąpieniem do leczenia, zasięgnąć porady lekarskiej. Gorączka i katar powodują utratę dużej ilości wody. Dlatego podczas infekcji dróg oddechowych ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu i picie dużej ilości płynów. Należy jednak unikać takich napojów jak kawa, herbata i cola, ponieważ zawierają one kofeinę, która powoduje przyspieszenie metabolizmu, a także ma działanie odwadniające.

Pamiętaj o regularnym przyjmowaniu posiłków. Twoje ciało potrzebuje energii do walki z wirusem wywołującym przeziębienie lub grypę. Jeżeli nie masz apetytu, spróbuj jeść proste, lekkostrawne i gotowane potrawy, takie jak biały ryż lub zupa krem.

Jeśli masz zatkany nos, możesz zastosować doraźnie donosowe leki obkurczające naczynia obrzękniętej błony śluzowej. Nie używaj ich jednak dłużej niż podaje ulotka, ponieważ nieodpowiednio stosowane mogą doprowadzić do nasilenia objawów.

INFORMACJE

o produkcie Theraflu TOTAL GRIP

Wskazania do stosowania

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy obejmujących łagodne i umiarkowane bóle, gorączkę, uczucie zatkanego nosa (zablokowany nos) oraz mokry kaszel. Lek Theraflu TOTAL GRIP należy przyjmować TYLKO wtedy, gdy występują WSZYSTKIE następujące objawy: ból i (lub) gorączka, zablokowany nos i kaszel z odkrztuszaniem.

Przeciwwskazania:

Stosowanie leku Theraflu TOTAL GRIP jest przeciwwskazane w przypadku:

  • uczulenia na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, gwajafenezynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • choroby serca lub podwyższonego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego)
  • cukrzycy
  • nadczynności tarczycy
  • stosowania zydowudyny
  • choroby alkoholowej
  • jaskry z zamkniętym kątem przesączania (podwyższonego ciśnienia w oku)
  • guza chromochłonnego nadnerczy
  • przyjmowania obecnie lub w ciągu ostatnich 14 dni inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO)
  • stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych
  • przyjmowania beta-adrenolityków (leków stosowanych w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego i chorób serca)
  • stosowania innych leków zawierających paracetamol, leków sympatykomimetycznych lub produktów leczniczych przeciw przeziębieniu i grypie

Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 16 lat oraz u młodzieży w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała poniżej 50 kg. Leku nie należy stosować w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Theraflu TOTAL GRIP należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku występowania

  • zaburzeń czynności układu sercowo-naczyniowego,
  • zaburzeń czynności wątroby,
  • zaburzeń czynności nerek,
  • przerostu gruczołu krokowego (prostaty), ponieważ może występować zatrzymanie moczu lub trudności z jego oddawaniem,
  • problemów z krążeniem krwi (takich jak objaw Raynauda),
  • łagodnej żółtaczki (zespołu Gilberta),
  • niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
  • nieprawidłowego rozpadu czerwonych krwinek (niedokrwistości hemolitycznej),
  • odwodnienia lub przewlekłego niedożywienia,
  • przewlekłego kaszlu, astmy lub rozedmy płuc (choroba płuc)

Ważne jest, aby przyjmować lek Theraflu TOTAL GRIP TYLKO wtedy, gdy występują WSZYSTKIE następujące objawy: ból i (lub) gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa i mokry kaszel.
Leku NIE NALEŻY go przyjmować równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. W przypadku podania dawki większej niż maksymalna dawka dobowa paracetamolu może wystąpić ciężkie uszkodzenie wątroby.
Leku nie należy przyjmować równocześnie z innymi lekami przeznaczonymi do leczenia kaszlu, przeziębienia lub kataru. Przed zażyciem leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Podczas stosowania tego leku nie należy spożywać napojów alkoholowych.

Lek może powodować zawroty głowy - w przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.

Co zawiera lek Theraflu TOTAL GRIP

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i gwajafenezyna. Jedna kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg fenylefryny zasady) oraz 100 mg gwajafenezyny. Pozostałe składniki to: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, laurylosiarczan sodu, talk i stearynian magnezu. Otoczka kapsułki zawiera: żelatynę, wodę oczyszczoną, indygotynę (E132), dwutlenek tytanu (E171), żółcień chinolinową (E104), laurylosiarczan sodu, erytrozynę (E127).

Jak stosować produkt Theraflu TOTAL GRIP

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież w wieku powyżej 16 lat o masie ciała 50 kg lub większej: 2 kapsułki co 4-6 godzin, w zależności od potrzeb. Popić po spożyciu. Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3 dawki po 2 kapsułki) na dobę, co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 36,6 mg chlorowodorku fenylefryny i 600 mg gwajafenezyny. W razie zażycia dawki większej niż zalecana, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby - nawet jeżeli u pacjenta nie wystąpiły żadne niepokojące objawy. Jeżeli przez ponad 3 dni od rozpoczęcia stosowania leku objawy nadal utrzymują się lub uległy nasileniu, albo jeśli kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy, należy zwrócić się do lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Theraflu TOTAL GRIP, każda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Kapsułki twarde. Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem. Produkt Theraflu TOTAL GRIP jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy. Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v. IV.2017

Theraflu MAX GRIP 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego; saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 70 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki,bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem. Produkt Theraflu MAX GRIP jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i okres 2 tygodni od ich odstawienia; stosowanie zydowudyny; choroba alkoholowa; jaskra zamykającego się kąta; niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; nadczynność tarczycy; cukrzyca; choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze; guz chromochłonny nadnerczy; jednoczesne leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; jednoczesne leczenie lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne. Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VI.2016

Theraflu EXTRA GRIP, Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg + Maleinian feniraminy 20 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania, leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy,czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu me należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu Kaszel syrop, cytrynian butamiratu 1,5 mg/ml. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu ZATOKI Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy). Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazanie: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Theraflu Przeziębienie. 1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: krótkotrwale, objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i zatok związanego z takimi objawami przeziębienia i grypy, jak ból, ból głowy i (lub) gorączka. Produkt Theraflu Przeziębienie jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszej. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne, aromat mentolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; produkt ten zawiera lecytynę sojową (E322) i dlatego nie powinien być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na soję lub orzeszki ziemne ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości; choroba serca, nadciśnienie tętnicze i choroby układu sercowo-naczyniowego; nadczynność tarczycy; jaskra z zamkniętym kątem przesączania; zatrzymanie moczu; guz chromochłonny; pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAG) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni; pacjenci stosujący trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; pacjenci stosujący leki blokujące receptory beta-adrenergiczne: pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, jak leki zmniejszające przekrwienie, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy; pierwszy trymestr ciąży. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Użyte w materiale znaki towarowe są własnością (lub są licencjonowane) przez spółki z grupy GSK.

CHPL/CHTHRFL/0064/17


1 Dotyczy działania paracetamolu, którego maksymalne stężenie w osoczu występuje od 10 do 60 minut po podaniu doustnym.
2 Wynikającej z przekrwienia błony śluzowej.
3 Przy dawkowaniu 2 kapsułki. 2 kapsułki Theraflu Total Grip zawierają maksymalną dostępną bez recepty dawkę substancji czynnych: Paracetamol 1000 mg + chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg + gwajafenyzyna 200 mg
4 Przy dawkowaniu zgodnym z treścią ulotki
5 1000mg paracetamolu w jednej dawce

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!