VICKS SYMPTOMED COMPLETE Smak cytrynowy - 10 sasz. - Apteka internetowa Melissa

VICKS SYMPTOMED COMPLETE Smak cytrynowy - 10 sasz.

13,79

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
Teva

ul. Emilii Plater 53 
00-113 Warszawa



Bloz: 8753902

VICKS SYMPTOMED COMPLETE Smak cytrynowy

Wskazania:

Vicks Symptomed Complete o smaku cytrynowym przeznaczony jest do leczenia objawowego przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni) oraz obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. 

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Vicks Symptomed Complete o smaku cytrynowym jeśli: u pacjenta występuje uczulenie na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku, u pacjenta występuje choroba serca, wysokie ciśnienie krwi, choroba wątroby lub ciężka choroba nerek, nadczynność tarczycy, jeśli pacjent jest cukrzykiem, jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania, cierpi na porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu, pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki beta-adrenolityczne, inhibitory monoaminooksydazy, leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej. Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 lat.

Właściwości:

Lek Vicks Symptomed Complete o smaku cytrynowym zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, lek przeciwbólowy, skuteczny w walce z bólem głowy, gardła oraz obniżający gorączkę; gwajafenezyna, lek wykrztuśny, który rozrzedza wydzielinę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu; fenelyfryny chlorowodorek, lek zmniejszający nieżyt nosa, który zmniejsza też obrzęk błony śluzowej nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie. Vicks Symptomed Complete o smaku cytrynowym należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występują wszystkie objawy: ból, gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.

Skład:

Każda saszetka Vicks Symptomed Complete stanowi jedną dawkę leku zawierającą substancje czynne: paracetamol 500 mg, gwajafenezynę 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg. Inne składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).

Stosowanie:

Zalecane dzienne spożycie Vicks Symptomed Complete u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin. Lek ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie do picia w postaci gorącego napoju. Wsypać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą wodą, ale nie wrzącą (około 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.

Opakowanie:

10 saszetek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Średnia ocen 5.0

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Rafał

Ocena: 5

Opinia użytkownika

Najlepszy na przeziębienie.
Ci, którzy kupili VICKS SYMPTOMED COMPLETE Smak cytrynowy - 10 sasz. kupili także: