PIELĘGNACJA

EKSPERT W PIELĘGNACJI WYSZCZUPLAJĄCEJ OD 1971

WYSZCZUPLANIE
EFEKTY POTWIERDZONE BADANIAMI KLINICZNYMI

7
dni
SKUTECZNOŚĆ
ANTYCELUITOWA*

*Badanie kliczne realizowane w grupie 56 kobiet w wieku 18-49 lat - kliniczna pcena celulitu

7
dni
SKÓRA BARDZIEJ JĘDRNA*


*Badanie kliczne realizowane w grupie 56 kobiet w wieku 18-49 lat - kliniczna pcena celulitu

10
dni
ZNACZNE WYGŁADZANIE NIERÓWNOŚCI*

*Badanie kliczne realizowane w grupie 56 kobiet w wieku 18-49 lat - kliniczna cena celulitu
EKSPERCI

Rady ekspertów

Sylwia Leszczyńska dietetyk kliniczny, psychodietetyk
Sanvita Instytut Zdrowego Żywienia
i Dietetyki Klinicznej

Co jeść, by minimalizować cellulit?

  • Unikaj cukrów prostych, sodu i tłuszczu,
  • Wybieraj pełnoziarniste produkty zbożowe, nasiona roślin strączkowych, warzywa, umiarkowane ilości owoców, chude mięso, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu, zdrowe tłuszcze roślinne, orzechy i nasiona oraz ryb,
  • Zwiększ ilość naturalnego błonnika (z warzyw i pełnego zboża),
  • Dbaj o odpowiednią ilość płynów.

Co jeść, aby nie pogarszać sytuacji? Jaką rolę pełni dieta? Czy możliwe jest całkowite wyeliminowanie cellulitu?

Mówimy bardziej o regeneracji, zminimalizowaniu rozwoju i widocznych konsekwencji lipodystrofii, czyli zmniejszeniu grudek, wgłębień czy uwypukleń, dzięki odpowiednio dobranej diecie, ćwiczeniom fizycznym i zabiegom kosmetycznym.

Jak jeść? Nadmierna ilość cukrów prostych, tłuszczu oraz sodu w diecie nie jest wskazana. Sód powoduje gromadzenie się wody pozakomórkowej powodując w ten sposób obrzęki. Nadmierna ilość węglowodanów prowadzi do wzrostu biosyntezy kwasów tłuszczowych i trójglicerydów, wzrostu objętości komórek tłuszczowych, nie działa korzystnie na stężenie insuliny. Dobrze jeśli w twoim menu zamiast białego pieczywa znajdą się pełnoziarniste produkty zbożowe (kasze gruboziarniste, płatki owsiane, gryczane, z amarantusa), nasiona roślin strączkowych, warzywa, umiarkowane ilości owoców, chudego mięsa, produktów mlecznych o obniżonej zawartości tłuszczu, zdrowych tłuszczów (olej lniany, oliwa z oliwek), orzechów i nasion oraz ryb.

Korzystnie działa zwiększenie błonnika pokarmowego w diecie (stopniowo zwiększaj ilość warzyw, produktów z pełnego ziarna). Pamiętaj, że błonnik działa tylko wtedy kiedy ma dostęp do wody – wypijaj przynajmniej 8 szklanek wody dziennie, co wspomoże regulację pracy przewodu pokarmowego. Optymalnie skonsultować się z dietetykiem w celu ustalenia zbilansowanej diety o właściwym ładunku glikemicznym, w której nie zabraknie potrzebnych składników.

dr n. med. Elżbieta Podgórska dermatolog, specjalista medycyny estetycznej
Klinika Medycyny Estetycznej
Elesthetic Clinic

Czynniki wpływające na rozwój cellulitu

  • nieprawidłowa dieta – nadmiar słodyczy, tłustych potraw i przetworzonego jedzenia, nadmiar soli,
  • leczenie hormonalne,
  • stres,
  • brak regularnej aktywności fizycznej, siedzący tryb życia,
  • obuwie na wysokim obcasie i zbyt obcisłe ubrania zaburzające ukrwienie

Co jeść, aby nie pogarszać sytuacji? Jaką rolę pełni dieta? Czy możliwe jest całkowite wyeliminowanie cellulitu?

Do najstarszych metod radzenia sobie z cellulitem należą masaże oraz endermologia. Warto przyjrzeć się diecie (ograniczenie soli, słodyczy, tłuszczu zwierzęcego, wprowadzenie pełnoziarnistego pieczywa, świeżych ziół, owoców, kiełków, chudych ryb, kasz, picie dużej ilości wody), dbałość o regularne ćwiczenia fizyczne, stosowanie naprzemiennego (ciepły i zimny)prysznica, peelingów mechaniczne oraz aplikacja odpowiednich kosmetyków.

Skuteczne zabiegi lekarskie:

KARBOKSYTERAPIA – terapia „cudownym gazem”- śródskórne lub podskórne precyzyjne wstrzykiwanie dwutlenku węgla (CO2). Podawany w ten sposób gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerzając naczynia, zwiększając natlenienie tkanek i przywracając prawidłowy metabolizm komórkom. Jest to terapia bodźcowa, co oznacza, że pod wpływem CO₂ stymulujemy w tkance procesy regeneracyjne i naprawcze. Dochodzi do szybkiej eliminacji zalegających w skórze toksyn. Zabieg ma dodatkowe działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Dzięki niemu poprawia się napięcie i elastyczność skóry (również po porodzie). Skóra staje się wyraźnie odżywiona, zregenerowana i „wyprasowana”. Zanika efekt „pomarańczowej skórki”. METODY INIEKCYJNE - klasyczna mezoterapia i podskórne podawanie specjalnych koktajli do wygładzenia nierówności (np. RRS HA Cellutrix, Cellu Care) zawierających w swoim składzie: nienasycony kwas hialuronowy, krzem organiczny, antyoksydanty, lipolityki, flawonoidy, mikroelementy, witaminy, rutynę, wyciągi roślinne z karczocha, nostrzyka żółtego, milorząbu japońskiego. Oprócz redukcji cellulitu dochodzi do ujędrnienia skóry i poprawy jej jakości, redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.
#ELANCYLPOLAND

ELANCYL NA INSTAGRAMIE!

Najnowsze wiadomości i artykuły z zakresu pielęgnacji ciała -
Dołącz do #ELANCYLPOLAND i podziel się swoimi doświadczeniami na Instagramie!

VIDEO
Slim Design i zawarty w nim unikalny kompleks kofeina 3D to rezultat 10 lat badań laboratoriów Elancyl. Innowacyjny produkt do walki z uporczywym cellulitem. Poznaj Slim Design z [Kompleksem Kofeina]3D.
Certyfikaty
i wyróżnienia