ZWYCIĘZCA RANKINGU
ZAUFANE OPINIE CENEO
ISTNIEJEMY NA RYNKU
JUŻ OD 27 LAT
REALIZUJEMY DOSTAWY
POZA GRANICĘ POLSKI
Zrealizowaliśmy ponad
2 000 000 zamówień
VIDEO
SKŁADNIKI MUSTELA
Od początku swego istnienia Mustela daje pierwszeństwo składnikom pochodzenia naturalnego, dlatego większość z substancji czynnych oraz składników swoich dermokosmetyków czerpie z samego serca świata roślin. Obecnie dermokosmetyki z linii Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników naturalnego pochodzenia. Odkryj pochodzenie i dobroczynne właściwości roślin, które są źródłem głównych składników czynnych Mustela.
ZOBOWIĄZANIA MUSTELA
Specjalizując się od przeszło 60 lat w zakresie pielęgnacji skóry niemowląt, Mustela nieustannie prowadzi nowe badania, aby móc wykorzystywać najnowsze osiągnięcia naukowe w swoich formułach i coraz lepiej zaspokajać potrzeby młodych rodziców. Będąc w stałej współpracy z profesjonalistami z branży medycznej Mustela proponuje coraz bardziej specjalistyczne produkty doskonale odpowiadające potrzebom skóry niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży oraz młodych mam.
GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA
Ponieważ nie ma nic cenniejszego od zdrowia twojego dziecka, bezpieczeństwo jest pierwszym spośród zobowiązań Mustela. Wszystkie dermokosmetyki Mustela powstają we współpracy z profesjonalistami z branży medycznej, są hipoalergiczne*, doskonale tolerowane przez skórę i nie zawierają parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów ani alkoholu. Przed dopuszczeniem do sprzedaży są systematycznie poddawane wyjątkowo rygorystycznym testom bezpieczeństwa.
SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W DRODZE ZAAWANSOWANYCH BADAŃ DERMATOLOGICZNYCH
Będąc owocem dermatologicznej wiedzy Laboratoires Expanscience, wszystkie dermokosmetyki Mustela zostały poddane ocenie w czasie badań klinicznych lub testów użytkowania pod kontrolą dermatologów i pediatrów w celu potwierdzenia ich skuteczności.
UMIEJĘTNE CZERPANIE Z NATURY
Świat roślinny posiada niewyczerpane zasoby, które mogą być wykorzystane w pielęgnacji delikatnej skóry. Opracowując wszystkie swe produkty, Mustela zawsze daje pierwszeństwo składnikom naturalnym lub naturalnego pochodzenia — obecnie produkty z linii Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników naturalnego pochodzenia. Tylko w przypadkach, gdy składniki naturalnego pochodzenia nie spełniają surowych wymogów Mustela w zakresie skuteczności lub bezpieczeństwa, zastępowane są składnikami syntetycznymi.
WYJĄTKOWA PRZYJEMNOŚĆ STOSOWANIA
Przyjemne dla zmysłów produkty Mustela Bébé są idealnym dopełnieniem momentów bliskości między mamą i jej niemowlęciem dzięki wyjątkowemu komfortowi użytkowania. Ich niepowtarzalny zapach sprawia, że każda czynność pielęgnacyjna staje się chwilą odprężenia i łagodnej stymulacji rozwijających się zmysłów dziecka.
ODPOWIEDZIALNA MARKA
Pielęgnacja najmłodszych jest nierozerwalnie związana z ochroną środowiska, w którym żyją. Na każdym etapie życia swoich produktów Mustela dokłada wszelkich starań, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko naturalne. Przykładowo, wszystkie butelki Mustela nadają się do recyklingu, karton pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, natomiast formuły pieniących się produktów do mycia Mustela Bébé są biodegradowalne.
WYJĄTKOWE WSPARCIE DLA PRZYSZŁYCH I MŁODYCH RODZICÓW
Zobowiązania Mustela nie ograniczają się do samych produktów: od początku swego istnienia marka towarzyszy również przyszłym i młodym rodzicom w odkrywaniu rodzicielstwa poprzez udzielanie licznych porad redagowanych we współpracy z profesjonalistami z dziedziny medycyny oraz opieki nad małym dzieckiem. Dzień po dniu Mustela podpowiada wszystkim młodym rodzicom, jak opiekować się niemowlęciem i małym dzieckiem oraz harmonijnie wspierać je w rozwoju.
OBOWIĄZEK OBYWATELSKI
Działając pod egidą Fondation de France, Fundacja Mustela podtrzymuje swe zobowiązania wobec profesjonalistów w zakresie opieki nad małym dzieckiem: od 1982r. prowadzi badania w dziedzinie pediatrii, udostępnia profesjonalistom z branży opieki zdrowotnej nad dzieckiem materiały służące prewencji w opiece nad dzieckiem i położnictwie, a także wspiera inne stowarzyszenia działające na tym samym polu. *Receptury opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.
Od początku swego istnienia Mustela daje pierwszeństwo składnikom pochodzenia naturalnego, dlatego większość z substancji czynnych oraz składników swoich dermokosmetyków czerpie z samego serca świata roślin. Obecnie dermokosmetyki z linii Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników naturalnego pochodzenia. Odkryj pochodzenie i dobroczynne właściwości roślin, które są źródłem głównych składników czynnych Mustela.
Awokado
Słonecznik
Łubin
Aloes
Masło Shea
Awokado
Cenione, ze względu na bogatą zawartość witamin, minerałów i niezbędnych kwasów tłuszczowych, awokado jest naturalnym sprzymierzeńcem delikatnej skóry. Nasi badacze pozyskali z niego wiele substancji czynnych o wyjątkowych zaletach:
Avocado Perseose® : składnik czynny wspólny dla wszystkich nowych formuł gamy Mustela Bébé. Avocado Perseose® wspiera rozwój funkcji bariery skórnej i chroni bogactwo komórkowe skóry, działając jak ochronna tarcza. Avocado Perseose® należy do biomimetycznych substancji czynnych nowej generacji — działa w idealnej zgodności ze skórą, łącząc w sobie maksymalną skuteczność i tolerancję.
Cukry awokado przyczyniają się do ukojenia skóry nadwrażliwej i reaktywnej, działając trójpoziomowo: odbudowują struktury skóry, aby przywrócić funkcjonowanie bariery chroniącej ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, wiatr, zimno, zanieczyszczenie środowiska itp.), zmniejszają reaktywność skóry i pomagają zapobiegać ryzyku infekcji. Nawet najwrażliwsza skora odnajduje dzięki temu natychmiastowe i trwałe ukojenie.
Peptydy awokado odżywiają skórę, koją ją i zmniejszają świąd. Ich działanie jest szczególnie cenne dla skóry przyszłych i młodych mam, która w czasie ciąży ulega szybkiemu i mocnemu rozciąganiu.
Olejek awokado wygładza skórę, chroni ją przed odwodnieniem i zwalcza działanie wolnych rodników.

Avocado Perseose®, cukry awokado i peptydy awokado są chronionymi patentem substancjami czynnymi uzyskanymi przez Laboratoria Expanscience.
Słonecznik
Destylat oleju słonecznikowego uzyskiwany jest w toku destylacji cząsteczkowej – opatentowanego procesu – z wykorzystaniem spożywczego oleju słonecznikowego. Ekstrakt jest wzbogacany w niezmydlalne, najszlachetniejsze elementy oleju. Znaczące jest korzystne działanie destylatu oleju słonecznikowego wykazane przez zespół badawczy firmy Laboratoires Expanscience. Poprzez stymulowanie biosyntezy lipidów epidermalnych zapewniane jest odpowiednie odżywienie skóry oraz wzmocnienie funkcji skóry stanowiącej barierę chroniącą przed zagrażającymi organizmowi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki właściwościom zmiękczającym oraz przeciwzapalnym szybko usuwa podrażnienia i zapewnia odtworzenie prawidłowej struktury nawet w przypadku skóry bardzo suchej. Dzięki temu stanowi składnik uprzywilejowany, gdy chodzi o produkty przeznaczone dla skóry atopowej.

Destylat oleju słonecznikowego jest opatentowanym, aktywnym składnikiem Laboratoires Expanscience.
Łubin
Mustela wykorzystuje biały łubin (Lupinus albus) uprawiany w zachodnim regionie Francji. Nasiona są zbierane na początku jesieni, kiedy są dojrzałe i pełne lipidów. Zewnętrzne łupiny (lub powłoki) są odpowiednio przetwarzane celem wyekstrahowania oleju z łubinu, który występuje w szczególnie dużej ilości w tej części nasion. Laboratoires Expanscience stosuje olej łubinowy w przypadku serii produktów dla kobiet w . Zasadniczo ten składnik aktywny wykazuje właściwości szczególnie korzystne w przypadku pielęgnacji skóry podczas ciąży i po porodzie. Poprzez “odprężanie” włókien skóry przygotowuje je lepiej na rozciąganie podczas ciąży pomagając w uniknięciu powstawania rozstępów. Wspomaga produkcję dobrej jakości kolagenu, co zwiększa elastyczność oraz jędrność skóry. Ponadto dzięki właściwościom odnawiającym pozwala na uzyskanie odpowiedniej odporności skóry po porodzie. Olej łubinowy jest opatentowanym składnikiem aktywnym firmy Laboratoires Expanscience.
Aloes
Wśród wielu odmian aloesu, w produktach Mustela możemy znaleźć Aloe Vera Barbadensis Miller z Meksyku, która jest najlepszą odmianą tej rośliny stosowaną w kosmetykach. Jej przezroczysty żel jest ekstrahowany ze świeżych liści, które zawierają mnóstwo drogocennych minerałów, witamin i aminokwasów. Odmiana używana w produktach Mustela ma szczególnie korzystny wpływ na delikatną, dziecięcą skórę. Łagodzi podrażnienia i naprawia uszkodzony naskórek. Intensywnie nawilża i odżywia oraz przywraca skórze elastyczność. Te cechy sprawiają, że jest niezastąpionym składnikiem produktów do ochrony przeciwsłonecznej.
Masło Shea
Niezwykłe właściwości masła Shea, bo tak również możemy nazywać masło Karite zostały uznane przez naukowców, dlatego produkty Mustela zawierają w swoich składach ten niezwykły składnik. Naturalnie bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminę E i F, masło Shea intensywnie odżywia skórę i przywraca jej elastyczność. Chroni skórę i pomaga bronić się jej przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego, takimi jak wiatr czy mróz. Nawet najbardziej wysuszona i podrażniona skóra zostaje odbudowana, złagodzona i nawilżona.
MUSTELA®, WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD SKÓRY!
Dołącz do naszej społeczności