Diosmina

Diosmina stanowi organiczny związek chemiczny zaliczany do flawonoidów, który charakteryzuje się pozytywnym wpływem na układ krążenia. Zwiększa elastyczność i napięcie naczyń krwionośnych, zmniejsza ich przepuszczalność, a także wykazuje się działaniem przeciwobrzękowym. Ponadto, diosmina zapobiega nadmiernej lepkości krwi, ma właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Należy także do inhibitorów prostaglandyn i tromboksanu. Wskazaniem do jej stosowania są: ból, pajączki i obrzęki w obrębie kończyn dolnych, a także żylaki odbytu. Dlatego znajdziesz ją w takich produktach, jak Diosminex, DIH, Diohespan, Detramax, Procto-Hemolan czy Procto-Glyvenol.

Czy diosmina jest skuteczna?

Choroby żylne dość często są diagnozowane w zaawansowanym stadium. Wynika to z faktu, że wiele osób traktuje obrzęki kostek, bóle nóg czy nocne skurcze nie jako problem medyczny, ale naturalny efekt ciężkiej i długiej pracy; co więcej, same żylaki często postrzegane są jako defekt estetyczny, a nie zdrowotny. Do skutecznych sposobów przeciwdziałania żylakom zaliczają się m.in. ruch, dieta obfitująca w warzywa i owoce, a także stosowanie produktów z diosminą. Ta ostatnia jest substancją znaną od 1925 roku, a powszechnie dostępną w preparatach od lat 70’. Czy diosmina jest bezpieczna? Badania potwierdzają, że przynosi zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości, których powodem jest występowanie żylaków, zarówno nóg, jak i odbytu. Co ważne, jest ona dobrze tolerowana przez organizm. Najlepsza diosmina? Tę znajdziesz w wielu popularnych produktach dostępnych bez recepty. Należą do nich: Diosminex, Diohespan, Detramax, Phlebodia czy DIH. Diosmina stanowi również ważny składnik preparatów na hemoroidy, takich jak Procto-Hemolan czy Procto-Glyvenol.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Dzisiejsze tempo życia sprawia, że stres towarzyszy nam zarówno w pracy, jak i w domu,...
CZYTAJ
Zależy Ci na pięknej, zdrowej skórze, ale masz problem z przebarwieniami? Istnieje wiele kosmetyków, które...
CZYTAJ
Fosfolipidy to naturalnie występujące organiczne związki chemiczne. Jest to budulec błon otaczających komórki wszystkich żywych...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia