Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2020-09-15
Suplementacja

Jak wybrać magnez, który spełni najbardziej wygórowane oczekiwania?

Spis treści

Magnez jest pierwiastkiem, którego obecność w ludzkim organizmie jest niezbędna do zachowania zdrowia układu nerwowego, krwionośnego oraz do utrzymania prawidłowej równowagi elektrolitowej. Jego niedobory mogą dawać różne objawy – od bolesnych skurczy łydek i tików (przykładowo – drganie powieki), poprzez niemożność skupienia się, senność i spadek koncentracji, aż po złe samopoczucie i deregulację ciśnienia krwi. Czasem źródła magnezu w diecie nie wystarczą, by poziom tego pierwiastka w organizmie utrzymał się na właściwym poziomie. Warto wówczas sięgnąć po leki i suplementy z magnezem. W tym momencie pojawia się pytanie: jaki magnez wybrać, by w pełni odczuwać jego pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie? Czy jedne rodzaje magnezu są lepsze od innych i czy przyswajalność magnezu różni się w zależności od jego postaci? 

Film poradnikowy o rodzajach magnezu – wybieraj świadomie! 

Aby poznać wyczerpujące odpowiedzi na zadane wyżej pytania, gorąco zachęcamy do obejrzenia zaprezentowanego filmu. Został on przygotowany z myślą o rozjaśnieniu zawiłości dotyczących właściwości magnezu, jego zastosowania, rodzajów magnezu dostępnych na rynku oraz przyswajalności tego pierwiastka. Na najczęściej pojawiające się pytania odpowiada mgr Izabela Kurowska – farmaceuta i dietetyk z wieloletnim doświadczeniem, która na co dzień stara się popularyzować holistyczne podejście do zdrowia i odżywiania. W filmie podejmuje m.in. następujące kwestie:

  •  właściwości i funkcje magnezu w organizmie;
  • przyswajalność magnezu a jego wchłanianie – jak wpływają na jakość suplementacji?
  • leki z magnezem a suplementy – które preparaty wybierać?
  • sól magnezu, tlenek magnezu czy chelat magnezu – jaka postać jest najlepsza?
  • magnez w tabletkach, kapsułkach żelkach czy syrop z magnezem – co wybrać?
  • jak powinno wyglądać dawkowanie magnezu?
  • wchłanianie magnezu przez skórę – czy to ma sens?   

Źródła magnezu w diecie, czyli suplementacja to nie wszystko 

Magnez w kapsułkach czy żelki z magnezem są oczywiście niezwykle wygodną formą przyjmowania tego pierwiastka – należy jednak pamiętać o tym, że głównym źródłem jego pozyskiwania powinna być dieta. Mgr Izabela Kurowska zwraca uwagę również na tę – niezwykle ważną – kwestię, która w dobie popularności przyjmowania różnego rodzaju suplementów często umyka pacjentom. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, w jakich produktach znajdziesz największe, a co najważniejsze – naturalne dawki magnezu.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Certyfikaty i wyróżnienia