Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2020-12-17
Kosmetologia

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – na czym polegają te zabiegi?

Spis treści

Mezoterapia igłowa na twarz i ciało to zabieg, który od lat zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród kosmetologów, jak i wśród klientów i pacjentów klinik medycyny estetycznej. Z czego to wynika? Przede wszystkim Mezoterapia mikroigłowa oraz igłowa są zabiegami uniwersalnymi – mogą z nich skorzystać posiadacze i posiadaczki niemal każdego typu cery, z różnymi problemami skórnymi i w różnym wieku. Na czym polega mezoterapia? W ramach tego zabiegu nakłuwa się skórę i – w zależności od typu mezoterapii – podaje się bezpośrednio do tkanek odżywcze koktajle lub stymuluje się tkanki do odnowy poprzez wykonanie mikrouszkodzeń. Czy warto na własnej skórze przekonać się o tym, co daje mezoterapia igłowa? Jak wygląda zabieg i na jakie partie ciała można go wykonywać? O tym i innych aspektach wykonywania mezoterapii opowiada mgr kosmetologii – Zuzanna Walczak. 

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa? Obejrzyj nasz film poradnikowy z udziałem kosmetologa! 

W zaprezentowanym poniżej filmie doświadczona i wykwalifikowana kosmetolog – Zuzanna Walczak – opowiada o zabiegach mezoterapii igłowej oraz mezoterapii mikroigłowej. Potwierdza przy tym, że to właśnie różnica pomiędzy zabiegami frapuje jej pacjentów i to właśnie na tym polu oczekują od niej porady i pomocy w doborze właściwej wersji całej procedury. W filmie poruszone zostały m.in. takie kwestie, jak:

  • mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – co wybrać;
  • mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg i kto powinien się na niego zdecydować;
  • mezoterapia igłowa na ciało, skórę głowy, okolice pod oczami;
  • kto powinien zainteresować się mezoterapią mikroigłową i jak wygląda zabieg;
  • łączenie mezoterapii igłowej i mikroigłowej.  

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa jako remedium na problemy skórne 

Mimo, że mezoterapia igłowa na skórę głowy, ciała czy twarzy to zabieg stosunkowo bezpieczny, a dodatkowo uniwersalny (możliwy do wykonania niemal u każdej osoby), to mgr Zuzanna Walczak zwraca w swojej wypowiedzi szczególną uwagę na staranny dobór gabinetu, w którym zabieg ten będzie wykonywany. Profesjonalizm i najnowocześniejszy sprzęt są bowiem gwarancją uzyskania pożądanego efektu bez wystąpienia nadmiernych podrażnień na skórze. Oprócz pragnienia poprawy wyglądu skóry kierujmy się więc przy wyborze gabinetu zdrowym rozsądkiem oraz informacjami, jakie będziemy mogli uzyskać od danego specjalisty.

Zdjęcie autora
Autor
mgr kosmetologii Zuzanna Walczak

Ukończyła Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Specjalizuje się w zabiegach z pogranicza kosmetologii i dermatologii, które stanowią największy wyzwanie dla kosmetologa. Jest zwolenniczką wielu technik zabiegowych. Chętnie łączy zabiegi kosmetologii estetycznej z możliwościami medycyny estetycznej, aby osiągnąć spektakularne efekty. Zajmuje się także makijażem permanentnym. Uważa, że kluczem do piękna jest holistyczne i indywidualne podejście do potrzeb Klienta, które pozwoli przygotować skuteczny plan dermo-kosmetologiczny. Bierze udział w licznych szkoleniach, kongresach medycznych oraz kosmetologicznych. Prywatnie fascynują ją kraje skandynawskie, szczególnie Norwegia oraz Islandia.

Podobne wpisy
Jak pozbyć się tłuszczu, który – nawet pomimo starań związanych z utrzymywaniem właściwej diety oraz...
CZYTAJ
Zabiegi kosmetologiczne często są utożsamiane z zabiegami, których efekty widać dopiero po jakimś czasie od...
CZYTAJ
Oczyszczanie twarzy kwasami (choć nie jest to jedyna rola tych substancji) najlepiej wykonywać jesienią i...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia