Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2021-05-26
Schorzenia i dolegliwości

Nowoczesne metody antykoncepcji, czyli zabiegi, metody hormonalne i inne

Spis treści

Obecnie nowoczesne metody antykoncepcji umożliwiają zarówno kobietom, jak i mężczyznom świadome planowanie powiększenia rodziny. Pary mają do dyspozycji wiele sposobów na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą. W zaprezentowanym poniżej filmie specjalistka Apteki Melissa - mgr Izabela Kurowska, dietetyk i farmaceuta - opowiada o nowoczesnych metodach antykoncepcji, poruszając zarówno kwestię zabiegów ubezpładniających, jak i innych, bardziej powszechnych sposobów zapobiegania zapłodnieniu.

Na samym początku materiału następuje omówienie zabiegu wazektomii (zabieg podwiązania jajników nie jest bowiem w Polsce wykonywany). Panowie mogą się mu poddać wówczas, gdy nie chcą mieć dzieci lub gdy zdecydują wraz z partnerką, że zakończyli swoją prokreacyjną aktywność. Mgr Izabela Kurowska rozwiewa wątpliwości co do zabiegu wazektomii, opowiadając o jego przebiegu, a także o możliwości odwrócenia poczynionych zmian.  

Działanie wkładki domacicznej, implanty, tabletki antykoncepcyjne 

Zabieg podwiązania jajników oraz zabieg wazektomii to na tle innych sposobów antykoncepcji dość inwazyjne metody. Wśród tych bardziej popularniejszych metod zapobiegania niechcianej ciąży znajdują się oczywiście metody hormonalne. Mgr Izabela Kurowska omawia w poniższym filmie najpopularniejsze z nich, a dodatkowo wyszczególnia ich wady oraz zalety. Wśród poruszonych tematów widzowie mogą posłuchać o: 

  • działaniu wkładki domacicznej hormonalnej;
  • działaniu wkładki domacicznej niehormonalnej;
  • podskórnych implantach antykoncepcyjnych;
  • antykoncepcyjnych krążków dopochwowych

Oprócz informacji o implantach antykoncepcyjnych, wkładkach domacicznych czy antykoncepcyjnych krążkach dopochwowych, mgr Izabela Kurowska porusza również temat zabezpieczenia mechanicznego. Omawia w związku z tym rodzaje prezerwatyw oraz sposób dopasowania do potrzeb poszczególnych par. 

Naturalne metody planowania rodziny - czy to działa? 

Oprócz różnych rodzajów prezerwatyw, implantów antykoncepcyjnych, zabiegu wazektomii czy antykoncepcyjnych krążków dopochwowych, istnieją również naturalne metody planowania rodziny. Co kryje się pod tą nazwą? Nasza specjalistka omawia zarówno kwestię stosunku przerywanego, jak i prowadzenia kalendarzyka małżeńskiego, wskazując przy tym zarówno zalety, jak i wady naturalnych metod planowania rodziny. Stosując te sposoby należy przede wszystkim pamiętać, że ich skuteczność - zwłaszcza w porównaniu do nowoczesnych metod antykoncepcji - jest tak naprawdę niska i każdy, kto wdraża u siebie tego typu metodę zapobiegania niechcianej ciąży powinien liczyć się z jej zawodnością.


Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Wielu mężczyzn, u których w pewnym momencie życia pojawiły się problemy z przedwczesnym wytryskiem, zastanawia...
CZYTAJ
Seksualność człowieka jest jedną z najbardziej intymnych stref ludzkiego życia, a jednocześnie - niezwykle ważną....
CZYTAJ
Problem z potencją jest dla wielu mężczyzn czymś wstydliwym, o czym - w ich mniemaniu...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia