Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2021-06-04
Schorzenia i dolegliwości

Problemy z erekcją - przyczyny i sposoby postępowania

Spis treści

Problem z potencją jest dla wielu mężczyzn czymś wstydliwym, o czym - w ich mniemaniu - nie warto rozmawiać z partnerką, lekarzem pierwszego kontaktu czy seksuologiem. To duży błąd! Brak satysfakcji w życiu seksualnym, związana z tym frustracja i obniżenie poczucia własnej wartości może skutecznie doprowadzić do kryzysu emocjonalnego, rozpadu związku czy wręcz epizodu depresyjnego. Seks jest nieodłącznym elementem naszego życia, a satysfakcja seksualna to jedna z tych rzeczy, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Warto więc zadbać o tę intyną sferę - zwłaszcza, że problem z potencją nigdy nie powinien być powodem do wstydu! W jaki sposób sobie z nim poradzić? Jakie są najczęstsze przyczyny braku wzwodu i czy leki na erekcję to jedyne wyjście? Odpowiedzi na te inne pytania związane z problemami z erekcją odpowiada w poniższym materiale filmowym mgr Izabela Kurowska - farmaceuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami. 

Przyczyny problemów z erekcją 

Przyczyn braku wzwodu, a także problemów z utrzymaniem erekcji można upatrywać w wielu aspektach życia. Przede wszystkim warto wskazać na ogólne zmęczenie organizmu, spowodowane długotrwałym stresem, brakiem odpowiedniej ilości snu oraz nawałem obowiązków. Wówczas zdecydowanie trudniej będzie mężczyźnie osiągnąć długotrwały, satysfakcjonujący dla obu stron związku wzwód, niż w sytuacji, w której byłby wypoczęty, wyspany i nie stresował się pracą czy sytuacją osobistą. Wśród przyczyn problemów z erekcją wyróżnia się dodatkowo: 

  • choroby neurologiczne (czynniki neurogenne), takie jak stwardnienie rozsiane i inne schorzenia;
  • problemy psychogenne - w tym lęki przed odrzuceniem, niepowodzeniem czy niechcianą ciążą;
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej;
  • budowa anatomiczna, utrudniająca osiągnięcie satysfakcjonującego wzwodu (stulejka i inne). 

Problemy z erekcją mogą mieć więc różne podłoża - najważniejszym krokiem będzie ich zdiagnozowanie, a dopiero później - leczenie (farmakologiczne, w formie terapii czy przyjmowania suplementów). 

Sposoby na erekcję (leki, badania i inne) 

Wśród sposobów na erekcję z pewnością warto wyróżnić zadbanie o siebie i swoje samopoczucie. Dodatkowo należy odstawić używki, takie jak alkohol i papierosy, a oprócz tego - skupić się na zdrowej diecie oraz dawce aktywności fizycznej. Jeśli takie działania nie przyniosą poprawy, można sięgnąć po leki na erekcję. Obecnie na rynku najpopularniejsze są preparaty z sildenafilem (który został zastosowany w oryginalnej Viagrze), a także z innymi substancjami. Przyjmowanie leków na erekcję warto jednak skonsultować z lekarzem. Rozwiązaniem może okazać się także gadżet, jakim jest pompka erekcyjna lub pierścień erekcyjny (polecany zwłaszcza panom, którzy mają problemy z utrzymaniem erekcji). Brak poprawy powinien skłonić pacjenta do udania się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobienia podstawowych badań lub do zapisania się do seksuologa, na co dzień pomagającego mężczyznom rozwiązywać ich problemy z potencją.


Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Wielu mężczyzn, u których w pewnym momencie życia pojawiły się problemy z przedwczesnym wytryskiem, zastanawia...
CZYTAJ
Obecnie nowoczesne metody antykoncepcji umożliwiają zarówno kobietom, jak i mężczyznom świadome planowanie powiększenia rodziny. Pary...
CZYTAJ
Seksualność człowieka jest jedną z najbardziej intymnych stref ludzkiego życia, a jednocześnie - niezwykle ważną....
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia