Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2020-12-11
Kosmetologia

Wymrażanie tkanki tłuszczowej – czy to możliwe?

Spis treści

Jak pozbyć się tłuszczu, który – nawet pomimo starań związanych z utrzymywaniem właściwej diety oraz dbaniem o odpowiedni poziom aktywności fizycznej – uporczywie utrzymuje się na brzuchu, udach czy pośladkach? Nowoczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna znają odpowiedź na to pytanie – a brzmi ona… kriolipoliza! Jest to zabieg, który – w dużym uproszczeniu – ma za zadanie „wymrozić” tkankę tłuszczową, a więc zniszczyć tworzące ją komórki z wykorzystaniem niskiej temperatury, przy jednoczesnym działaniu punktowym. Zabieg kriolipolizy zyskuje coraz większą popularność, dlatego osoby borykające się z problemami opornej tkanki tłuszczowej, braku jędrności skóry czy z miejscowymi otłuszczeniami powinny zainteresować się właśnie tą metodą. W poniższym filmie opowiada o niej kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem – mgr Zuzanna Walczak.  

Na czym polega kriolipoliza? Poznaj odpowiedź kosmetologa! 

Zabieg kriolipolizy jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, a przy tym wykazuje bardzo wysoką skuteczność. Mechanizm działania całej procedury opiera się przede wszystkim na takim oddziaływaniu zimna, które prowadzi do zniszczenia komórek tłuszczowych. Ich pozostałości są z kolei wydalane z organizmu w wyniku toczących się procesów metabolicznych. Wszystko to sprawia, że efekty kriolipolizy są nie tylko spektakularne, ale również bardzo trwałe. Zanim jednak dana osoba zdecyduje się na poddanie temu zabiegowi, warto, by szczegółowo zapoznała się z jego specyfiką. Opowiada o niej wspomniana już wyżej kosmetolog – mgr Zuzanna Walczak. W filmie możemy więc posłuchać m.in. o: 

  • mechanizmie powstawania opornego tłuszczu;
  • specyfice kriolipolizy i jak często ją wykonywać;
  • czasie trwania zabiegu kriolipolizy i liczbie serii zabiegowych;
  • efektach kriolipolizy (także w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym);
  • zaleceniach pozabiegowych.  

Pozbądź się opornego tłuszczu w gabinecie kosmetologicznym! 

Jeśli wiesz już, na czym polega kriolipoliza i jakie efekty może przynieść jej zastosowanie, możesz podjąć decyzję o umówieniu się na zabieg. Pamiętaj, by podczas poszukiwania właściwego gabinetu zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponuje kosmetolog oraz na jego kwalifikacje. Mimo, że kriolipoliza jest bezpieczną procedurą, to optymalne efekty i pewność co do nieinwazyjności zabiegu jest niezwykle ważna – warto więc wybrać miejsce, co do którego jakości usług nie mamy wątpliwości.

Zdjęcie autora
Autor
mgr kosmetologii Zuzanna Walczak

Ukończyła Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Specjalizuje się w zabiegach z pogranicza kosmetologii i dermatologii, które stanowią największy wyzwanie dla kosmetologa. Jest zwolenniczką wielu technik zabiegowych. Chętnie łączy zabiegi kosmetologii estetycznej z możliwościami medycyny estetycznej, aby osiągnąć spektakularne efekty. Zajmuje się także makijażem permanentnym. Uważa, że kluczem do piękna jest holistyczne i indywidualne podejście do potrzeb Klienta, które pozwoli przygotować skuteczny plan dermo-kosmetologiczny. Bierze udział w licznych szkoleniach, kongresach medycznych oraz kosmetologicznych. Prywatnie fascynują ją kraje skandynawskie, szczególnie Norwegia oraz Islandia.

Podobne wpisy
Zabiegi kosmetologiczne często są utożsamiane z zabiegami, których efekty widać dopiero po jakimś czasie od...
CZYTAJ
Mezoterapia igłowa na twarz i ciało to zabieg, który od lat zyskuje coraz większą popularność...
CZYTAJ
Oczyszczanie twarzy kwasami (choć nie jest to jedyna rola tych substancji) najlepiej wykonywać jesienią i...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia