Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2021-02-24
Aktywność i sport

Zajęcia sportowe dla dzieci – dlaczego warto zapisać na nie malucha?

Spis treści

Ćwiczenia fizyczne dla dzieci powinny być stałym elementem dnia naszych podopiecznych – mowa tu nie tylko o zorganizowanych zajęciach, ale również o aktywnościach, których w dzisiejszych czasach brakuje maluchom. Coraz rzadziej (zwłaszcza w miastach) widzimy dzieciaki zajęte zabawą w berka, w chowanego, czy spędzające czas na placach zabaw lub w piaskownicach – z rówieśnikami. Ma to swoje konsekwencje w postaci nabywania przez maluchy złych wzorców ruchowych, wykształcania się wad postawy, a także występowania problemów nadwagi i otyłości. Trening dla dziecka nie niesie ze sobą jednak wyłącznie korzyści zdrowotnych… O innych powodach, dla których warto znaleźć zajęcia fizyczne dla dzieci i zapisać na nie swoją pociechę, opowiada w poniższym materiale wideo Krystian Grzejszczak – trener zajęć indywidualnych i grupowych. Jego wieloletnie doświadczenie – również w pracy z dziećmi – pozwoliło mu na poczynienie obserwacji, które zdecydowanie powinny skłonić rodziców do zapisania ich pociech na zajęcia fizyczne dla dzieci. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zajęć fizycznych dla dzieci? 

Przed wyborem konkretnych zajęć sportowych dla dzieci niemal każdy rodzic zastanawia się nie tylko nad tym, jaki rodzaj aktywności wybrać (największy udział w takiej decyzji powinien mieć oczywiście sam podopieczny), ale również nad tym, który klub czy placówka będą dla niego najlepsze. Dobrze jest kierować się przy tym wyborze osobą trenera, który – jak zwraca uwagę Krystian Grzejszczak – jest dla malucha swojego rodzaju autorytetem, osobą wprowadzającą go w świat sportu i zdrowej aktywności. Zapisując pociechę na takie zajęcia warto więc poobserwować reakcje malucha – dzięki temu dowiemy się, czy trening dla dziecka jest przyjemny i czy przynosi mu wymierne korzyści (a nie – przykładowo – frustrację czy wzorce niezdrowej rywalizacji). Opinia dziecka będzie też najlepszym świadectwem dla trenera prowadzącego spotkania. Nasz specjalista w poniższym filmie zwraca również uwagę na: 

  • negatywne skutki braku aktywności fizycznej u dzieci;
  • aspekty współpracy rodzica z trenerem i wagę komunikacji miedzy nimi;
  • korzyści wypływające z zapisania pociechy na zajęcia sportowe dla dzieci;
  • inne niż fizyczne zalety regularnego wykonywania ćwiczeń fizycznych dla dzieci;
  • wiek, w którym dzieci powinny zacząć uprawiać regularną aktywność fizyczną – także pod okiem trenera. 

Jakie korzyści niesie ze sobą trening dla dziecka? 

Wydawać by się mogło, że trening dla dziecka będzie jedynie aktywnością, która przyniesie mu korzyści w wymiarze fizycznym. Nic bardziej mylnego! Trener Krystian Grzejszczak zwraca bowiem uwagę na inne wymiary edukacyjne, mogące niejako „towarzyszyć” treningom. O czym mowa? Przede wszystkim o rozwijaniu umiejętności pracy w grupie, a także poznawania smaku pierwszych, drobnych sukcesów i porażek w rywalizacji z innymi dziećmi. Dodatkowo maluchy poznają na takich zajęciach moc autorytetu, a ich regularność pozwala dzieciom kształtować punktualność czy poczucie obowiązku – względem rodziców czy trenera, ale również względem siebie. Oprócz tego ukierunkowany do pracy z dziećmi specjalista może wprowadzać „mimochodem” inne tematy – takie jak chociażby edukacja o żywieniu.

Zdjęcie autora
Autor
Krystian Grzejszczak

Trener zajęć indywidualnych i grupowych z wieloletnim doświadczeniem, obecnie prowadzący zajęcia w klubie Manufaktura Mocy. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Polski w karate tradycyjnym oraz Brazylijskim Ju-Jitsu (BJJ). Współpracował z takimi zawodnikami, jak Felipe Costa, Rodrigo Comprido, Caio Tera, Andre Galvao czy Braulio Estima. Od 6 lat jest instruktorem systemu Strong First – treningu kettlebell metodą Hardstyle. Współtworzy pionierską kadrę BJJ w Polsce, a w 2012 był twórcą klubu Berserkers Team Łódź, będącego częścią klubu Manufaktura Mocy

Podobne wpisy
Kim jest trener personalny i czy warto wykonywać z nim ćwiczenia? Jakie cechy trenera personalnego...
CZYTAJ
Trening siłowy a cardio – jakie są między nimi różnice? To pytanie zadaje sobie niemal...
CZYTAJ
W dobie pandemicznych obostrzeń, po wielu tygodniach spędzania czasu przy biurku i na kanapie, coraz...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia