2017-03-03
Porady

7 pomysłów na spędzenie Dnia Kobiet

8 marca to wyjątkowa data w kalendarzu. Już od niemal 100 lat obchodzony jest wówczas Dzień Kobiet. W latach 70-tych gwarantowanym upominkiem był goździk i rajstopy, ale dziś możesz świętować ten dzień zupełnie inaczej. W Dzień Kobiet przede wszystkim powinnaś skoncentrować się na sobie i znaleźć czas na to, na co zwykle Ci go brakuje. Poniżej znajdziesz listę sposobów na spędzenie tego szczególnego dnia.

 7 pomysłów na spędzenie Dnia Kobiet - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Masaż

Dzień Kobiet to idealny moment na relaksujący masaż całego ciała. Oddaj się w ręce specjalisty, który wykonując masaż, uwolni Cię od stresu, wprowadzi w dobry nastrój i odpręży.

Domowe SPA

Jeśli nie masz czasu na wizytę w profesjonalnym salonie urody, możesz zorganizować sobie SPA we własnej łazience. Wybierz ulubione kosmetyki, zapal świece, weź relaksującą kąpiel i oddaj się rytuałom pielęgnacyjnym, na jakie zazwyczaj nie masz czasu.

Kolacja przygotowana przez Twojego mężczyznę

Nawet, jeśli to Ty na co dzień przygotowujesz posiłki w Waszym domu, delikatnie zasugeruj swojemu mężczyźnie, że chętnie dla odmiany zjadłabyś coś ugotowanego przez niego. A jeśli nie jest on urodzonym szefem kuchni, zaproponuj wspólne gotowanie.

Kurs, o jakim od dawna myślałaś

Na pewno jest coś, czego chciałabyś się nauczyć, lub dziedzina, jaką chciałabyś poznać, a na co dzień nie masz na to czasu. Wykorzystaj Dzień Kobiet na wzięcie udziału w kursie makijażu, zdobienia paznokci, gotowania (np. dań kuchni japońskiej), nurkowania, szybkiego czytania lub zarządzania czasem.

Spotkanie ze stylistką

Zawartość Twojej szafy wymaga liftingu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać lub przeważają w niej ubrania w jednym kolorze? W takim przypadku warto skorzystać z porady stylistki, która dobierze idealne dla Twojej figury fasony ubrań i ich kolory współgrające z Twoją karnacją i kolorem włosów. Pomoże Ci dobrać uniwersalne zestawy do pracy, na co dzień i na specjalne okazje. Dzięki temu oszczędzisz nieco czasu każdego dnia i nie będziesz już zmagać się z dylematem „nie mam się w co ubrać“.

Wyjście w damskim gronie

Kino, koncert lub kolacja z przyjaciółkami będą strzałem w dziesiątkę jako sposób na świętowanie Dnia Kobiet. Dobra komedia romantyczna, wyjście do klubu czy możliwość poplotkowania przy kieliszku prosseco to nie tylko świetna okazja do nadrobienia zaległości towarzyskich, ale też relaksu. Z kim, jak nie z innymi kobietami spędzać to wyjątkowe święto? 

Zrób sobie prezent

Bez względu na to, czy zamierzasz wykorzystać jeden z powyższych sposobów na spędzenie Dnia Kobiet, zasłużyłaś, by sprawić sobie prezent. Na pewno znajdziesz coś wyjątkowego w bogatej ofercie przygotowanej specjalnie na tę okazję w Aptece Melissa: https://www.apteka-melissa.pl/grupa/dzien-kobiet.html. 

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Zmaga się z nim, bez względu na wiek, wagę czy styl życia, 8 na 10...
CZYTAJ
Każdy z nas stosuje na co dzień kosmetyki. Począwszy od środków myjących używanych do codziennej...
CZYTAJ
Dzień Kobiet to świetna okazja, by celebrować swoje naturalne piękno i emanować nim każdego dnia!...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia