• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2018-01-12
Zdrowie kobiety

Biustonosz do karmienia - jak wybrać idealną bieliznę dla młodej mamy?

Podczas ciąży i karmienia piersią, ciało kobiety podlega poważnym przemianom. Jedną z najbardziej widocznych zmian są piersi, których wielkość podczas laktacji potrafi się zmieniać w ciągu jednej doby. Dlatego wygodny biustonosz do karmienia jest niezbędny w garderobie młodej, karmiącej piersią mamy.

 Biustonosz do karmienia - jak wybrać idealną bieliznę dla młodej mamy - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Dlaczego biustonosz do karmienia jest tak ważny?


Okres karmienia piersią jest bardzo ważny, zarówno dla dziecka, jak i dla młodej mamy. Warto wtedy zadbać o komfort i wygodę, którą może zapewnić właściwie dobrany biustonosz do karmienia. Dzięki odpowiednio dobranej bieliźnie, zmniejszymy uczucie dyskomfortu związane z ciężkością piersi, unikniemy zatorów oraz zmniejszymy ryzyko zwiotczenia skóry dekoltu, które mogą wystąpić w przypadku niewłaściwego podtrzymania biustu. Ważną cechą biustonoszy do karmienia jest również fakt, że są one wykonane estetycznie i elegancko się prezentują. To istotne zwłaszcza dla tych kobiet, które z powodu zachodzących w ich ciele zmian, czują się mniej atrakcyjne niż przed zajściem w ciążę. Dobry biustonosz dopasowuje się do ciała kobiety, jest wygodny oraz znacząco ułatwia karmienie maluszka, nawet poza domowym zaciszem. Warto więc zapoznać się z kilkoma zasadami dotyczącymi wyboru biustonosza do karmienia.

Jak wybrać odpowiedni biustonosz do karmienia?

Zakupu biustonosza do karmienia powinno się dokonać najwcześniej na miesiąc przed porodem. Należy wtedy wybrać miseczkę o rozmiar większą, ponieważ w okresie laktacji piersi będą większe niż w ostatnim stadium ciąży. Ponadto, należy pamiętać o miejscu na wkładkę laktacyjną, która również jest niezbędna dla zachowania higieny i komfortu kobiety. Bielizna karmiącej mamy powinna być wykonana ze 100% bawełny i idealnie dopasowywać się do ciała.


Apteka Melissa posiada w swojej ofercie wygodne, naturalne i estetyczne biustonosze do karmienia piersią, m.in. firmy Canpol oraz Babyono: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/biustonosze,324.html. Wybierając najlepszy dla siebie model, należy pamiętać o tym, że ramiączka nie powinny wrzynać się w ramiona ani z nich spadać. Obwód powinien równo przylegać do pleców i nie przesuwać się. Powinien znajdować się on na tej samej wysokości z przodu i z tyłu.


Biustonosz do karmienia jest więc niezbędny w garderobie młodej mamy. Podtrzymuje on piersi i chroni je przed zwiotczeniem, dopasowuje się do kształtu piersi oraz pomaga w utrzymaniu właściwej higieny i poczucia komfortu. Ponadto, modele dostępne w Aptece Melissa są estetyczne, atrakcyjnie prezentują się na ciele oraz nie odznaczają się na ubraniu.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Okres zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie już się na dobre rozpoczął. Infekcje dotykają wszystkich...
CZYTAJ
Twoje Maleństwo jest już na świecie, teraz przed Tobą wspaniały, ale jednocześnie trudny i wymagający...
CZYTAJ
Karmienie piersią jest najlepszym i najbardziej korzystnym sposobem karmienia noworodków, niemowląt i małych dzieci. Niestety...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia