• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2015-01-29
Suplementacja

Cytyzyna – środek, który wyciąga palaczy z nałogu

Cytyzyna jest substancją naturalną, znajdująca się w składzie preparatów wspomagających rzucanie palenia. Pozyskuje się ją z dość powszechnie występującego w Europie krzewu zwanego złotokapem pospolitym. Sama roślina jest trująca, ale pochodząca z niej cytyzyna umiejętnie zastosowana rzeczywiście pomaga w leczeniu z nałogu.

 Cytyzyna – środek, który wyciąga palaczy z nałogu - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Jak to działa cytyzyna?

Cytyzyna ułatwia odstawianie nikotyny, dając palaczowi przyjemność taką, jaką daje mu nikotyna. W organizmie wydziela się adrenalina i dopamina. Po określonej dawce cytyzyny układ nerwowy palacza pobudzamy jest tak samo, jak w sytuacji wypalania przez niego papierosa, a nikotyna jest z organizmu powoli wypierana. Dlatego między innymi środek ten umożliwia stopniowe wychodzenie z nałogu, minimalizując przy tym nieprzyjemne objawy walki z uzależnieniem. Kuracja z zastosowaniem cytyzyny może dawać trwałe efekty nawet już po paru miesiącach.

Dlaczego warto postawić na cytyzynę?

Jak pokazują statystyki, zaledwie kilka procent nałogowych palaczy rzucających palenie potrafi skutecznie i na stałe odstawić nikotynę, bazując jedynie na własnej, silnej woli. Reszta – niestety - potrzebuje w tym zakresie wsparcia psychologicznego i / lub farmakologicznego. Takim wsparciem może być właśnie cytyzyna znajdująca się w preparatach dostępnych bez recepty w każdej aptece. Warunkiem skuteczności działania tego rodzaju farmaceutyków jest jednak nieprzerywanie kuracji i ścisłe stosowanie się do zaleceń w kwestii dawkowania preparatów. Sprawdź ofertę Apteki Melissa https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/rzuc-palenie,804.html i rzuć palenie na zawsze!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Nikotyna ma fatalny wpływ na zdrowie palacza oraz na jego otoczenie, które jest zmuszone do...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia