Legalna apteka
2018-03-26
Zdrowa skóra i uroda

Lifting twarzy z użyciem kosmetyków? To możliwe!

Jednymi z pierwszych objawów starzenia się skóry są suchość i stopniowa utrata jędrności, które prowadzą do pojawienia się zmarszczek. Dzisiejsza kosmetologia proponuje różnego rodzaju preparaty pielęgnacyjne oraz zabiegi, mające na celu przedłużenie młodości, wśród których dużą skuteczność wykazuje lifting twarzy. Najczęściej kojarzy się on z drogim zabiegiem podzielonym na kilka wizyt w klinice medycyny estetycznej. Warto dlatego wiedzieć, że zabiegi liftingujące możemy wykonać w zaciszu własnego domu.

 Lifting twarzy z użyciem kosmetyków? To możliwe! - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Lifting twarzy w procesie starzenia się skóry


Nasza skóra zaczyna się starzeć już po 25. roku życia. Głównymi sprawcami tego procesu są wolne rodniki, które powstają m.in. pod wpływem promieniowania UV, spalin, dymu papierosowego czy stresu. Wraz z wiekiem spada również poziom hormonów odpowiadających za regenerację naskórka, co nieuchronnie prowadzi do pogłębiających się: suchości skóry, utraty elastyczności oraz powstawania nowych zmarszczek. Najszybciej pojawiają się one w okolicach oczu, ust oraz na szyi i dekolcie. Ich widoczność zależy od rodzaju skóry - w przypadku cienkiej i delikatnej mogą pojawić się już po 25. roku życia, a w przypadku cery tłustej, nawet około 50 roku.


Do walki z oznakami starzenia używamy na co dzień nawilżających kremów przeciwzmarszczkowych, dostosowanych do wieku. Metodą przynoszącą natychmiastowy rezultat jest jednak nie krem, a lifting twarzy. Pod wpływem takiego zabiegu zmarszczki zostają wypełnione, poprawia się owal twarzy, znikają worki pod oczami, a cała twarz wydaje się młodsza o kilka lat.

Kosmetyki z apteki do liftingu twarzy

Wbrew pozorom, lifting nie jest skomplikowanym zabiegiem. Postęp w dziedzinie kosmetologii pozwala na wykonanie go w domu. Przykładem kosmetyku, który to umożliwia, jest Less4Age: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/less4age-koncentrat-blyskawicznie-liftingujacy-ampulki-peptydowe-5-amp,25693.html. Za pomocą wysoko skoncentrowanego preparatu do stosowania punktowego, już dwie minuty wystarczą, aby uzyskać efekt zmniejszenia zmarszczek i worków pod oczami. Ampułki doskonale radzą sobie również ze zmarszczkami mimicznymi i opadającą powieką, a efekt utrzymuje się do ośmiu godzin. Mogą zatem okazać się idealnym rozwiązaniem przed wielkim wyjściem, kiedy zależy nam na jak najlepszym wyglądzie. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą być używane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn oraz nadają się do każdego typu cery.


Choć procesu starzenia skóry nie można zatrzymać, to dzięki wielopłaszczyznowej pielęgnacji, można go znacznie spowolnić. Dlatego, oprócz kremów przeciwzmarszczkowych, zaleca się również złuszczanie obumarłych komórek i staranne oczyszczanie skóry preparatami bez mydła. Jednak dla spektakularnych i natychmiastowych efektów najlepsze będą ampułki do liftingu twarzy.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Zmarszczki pod oczami to zazwyczaj te, które zauważamy w pierwszej kolejności. Skóra pod oczami jest...
CZYTAJ
Półki aptek i drogerii uginają się pod ciężarem różnorodnych kremów przeciwzmarszczkowych. Poza podstawowym działaniem tych...
CZYTAJ
Zmarszczki pojawiają się w wyniku ruchów mięśni twarzy. Im więcej jest powtarzalnych ruchów tych samych...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia