• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2016-01-28
Dolegliwości i choroby

Tabletki na hemoroidy

Z żylakami odbytu w różnym stadium rozwoju boryka się ponad połowa ludzi w wieku dojrzałym. Hemoroidy częściej dokuczają kobietom niż mężczyznom. Pojawiają się zazwyczaj po pięćdziesiątym roku życia lub wcześniej, w szczególnych okolicznościach – na przykład w czasie ciąży, przy niewydolności wątroby, nieprawidłowej diecie etc.

 Tabletki na hemoroidy - jak działają?
Spis treści

Objawy hemoroidów i leczenie guzków krwawniczych

Charakterystyczne symptomy świadczące o obecności i / lub rozwijaniu się żylaków odbytu to ból, świąd i pieczenie oraz krwawienie z odbytnicy, które obserwuje się podczas wypróżniania.

Zależnie od natężenia objawów oraz liczby i wielkości żylaków, wykorzystuje się metody nieinwazyjne lub leczenie operacyjne. W tym pierwszym przypadku do wyboru jest wiele dostępnych bez recepty specyfików do stosowania zewnętrznego: maści, kremy, czopki, żele, które – między innymi dzięki lidokainie, taninie, tribenozydowi - łagodzą nieprzyjemne objawy i działają ochronnie na błonę śluzową odbytu. Ostatnio dużą popularnością cieszą się jednak również doustne leki na hemoroidy z diosminą.

Dobre tabletki na hemoroidy

Jednym z popularnych obecnie doustnych leków na żylaki odbytu jest Diosminex. To tabletki na hemoroidy bazujące na diosminie - substancji w naturalny sposób pozyskiwanej z owoców cytrusowych, a obecnie produkowanej zazwyczaj na drodze półsyntetycznej – w ulepszonej, zmikronizowanej postaci, dzięki czemu lek znacznie lepiej się wchłania.

To właśnie diosmina odpowiada za poprawę kondycji „nadwyrężonych”, słabych i zbyt rozciągniętych naczyń krwionośnych. Zwiększa ona ich napięcie, wzmacnia ściany żył, czyniąc je jednocześnie bardziej elastycznymi, a do tego likwiduje obrzęki i stany zapalne. Całościowym efektem terapii jest również ogólna poprawa krążenia. Leczenie jest tym skuteczniejsze, im wcześniej się je rozpoczyna. Jeśli aplikuje się tabletki na hemoroidy w bardzo wczesnym stadium choroby, jest duża szansa, że jej objawy całkowicie znikną. Warto oczywiście leczenie środkami doustnymi uzupełniać specyfikami do zastosowań zewnętrznych. Kompleksowość działań przynosi zazwyczaj bardzo dobre efekty.

Profilaktyka hemoroidów, czyli jak ich uniknąć?

Stuprocentowe pozbycie się hemoroidów jest bardzo trudne, natomiast stosunkowo łatwo jest nie dopuścić do ich pojawienia się. Poza nielicznymi przypadkami, w których nie ma się na to wpływu (jak ciąża czy choroba wątroby), można - prowadząc zdrowy, aktywny tryb życia - ustrzec się żylaków odbytu. Odpowiednia dieta i ruch są tu kluczem do sukcesu. Należy bezwzględnie zadbać o to, by wypróżniać się regularnie i bez wysiłku, bo to między innymi wpływa na powstawanie hemoroidów. Trzeba dostarczać organizmowi odpowiednią ilość błonnika, aby procesy trawienne przebiegały sprawnie oraz regularnie podejmować aktywności fizyczne, by jelita dobrze pracowały. Unika się wtedy zaparć i nie nadwyręża naczyń krwionośnych odbytu.

 

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Hemoroidy tworzą się na skutek nieprawidłowego używania przez człowieka swojego splotu żylnego odbytnicy. Ta ostatnia,...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia