• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2018-07-12
Zdrowie dziecka

Jak wybrać bezpieczne i wygodne rożki dla dzieci?

W pierwszych dniach i miesiącach życia chcemy zapewnić dziecku jak najwięcej czułości i bliskości. Jednym ze sposobów na zapewnienie niemowlęciu poczucia komfortu jest otulanie go rożkiem. Przeczytaj, ile zastosowań ma rożek dla dziecka i czym należy się kierować przy jego wyborze!

 Jak wybrać bezpieczne i wygodne rożki dla dzieci - apteka internetowa Melissa
Spis treści

Rożek dla dziecka

Rożek dla dziecka to jeden z elementów, które powinny znaleźć się w każdej niemowlęcej wyprawce. Świetnie sprawdza się podczas karmienia, usypiania, a nawet podczas codziennej pielęgnacji, zapewniając dziecku odpowiednią temperaturę.

Podobnie jak kocyki czy otulacze, rożki pomagają dziecku w adaptacji do nowych warunków po urodzeniu. Zapewniają uczucie bezpieczeństwa i odpowiednią temperaturę, przez które dziecko jest spokojne i lepiej śpi. Zawinięcie w rożek przypomina dziecku warunki jakie miało w brzuchu mamy.

Rodzaje rożków dla dzieci

Ze względu na wiele rodzajów rożków dostępnych obecnie na rynku, wybór odpowiedniego wcale nie jest prosty. W zależności od preferencji możemy wybrać rożki miękkie lub usztywniane, posiadające z tyłu specjalny wkład ułatwiający prawidłowe trzymanie dziecka. Jest to przydatne szczególnie w pierwszych miesiącach życia.

Rożki różnią się także sposobem ich zapinania – występują zawiązywane, na zatrzaski lub rzepy. Wśród nich najbardziej praktycznym wydaje się rożek na rzepy ze względu na łatwość i szybkość regulacji.

Znaczenie mają również rozmiar rożka, jego grubość oraz materiał, z jakiego jest wykonany. Rożek można uszyć na zamówienie, jednak producenci oferują go w rozmiarach, które z łatwością dostosujesz do swojego maleństwa. Grubość natomiast warto wybrać kierując się porą roku, należy jednak pamiętać aby nie przegrzać dziecka. Cieńsze znajdują zastosowanie wiosną i latem, można także używać ich w domu. Grubsze z kolei, sprawdzą się w chłodniejsze, zimą i jesienią.

Dla delikatnej skóry dziecka najlepszym materiałem jest przepuszczająca powietrze i niepowodująca alergii bawełna. Innym rozwiązaniem jest tkanina bambusowa, posiadająca właściwości termoregulacyjne, dzięki którym latem daje dziecku uczucie przyjemnego chłodu, a zimą dodatkowego ciepła.

W początkowym okresie życia dziecko wymaga wielu godzin noszenia na rękach i wożenia w wózku. Rożki dla dzieci pomagają w asekuracji i kontroli ruchów dziecka oraz dokładnie otulają jego ciało. Zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. A wraz z rozwojem dziecka znajdują zastosowanie również jako ciepłe kocyki, a nawet maty do zabawy. Wybierając rożek dla swojego dziecka warto wybrać taki, który zapewni mu maksymalną dawkę komfortu, nie podrażni ultradelikatnej skóry, ani nie spowoduje przegrzania czy utraty ciepła. W internetowej Aptece Melissa znajdziesz szeroki wybór rożków dla dzieci, spośród których na pewno wybierzesz idealny dla swojego maleństwa https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/rozki,212.html

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Kąpiel dziecka to codzienny rytuał, który pozytywnie wpływa na rozwój zmysłów dziecka, relaksuje je i...
CZYTAJ
Obecnie, kiedy w sklepach z akcesoriami dla niemowląt dostępnych jest tak wiele różnych butelek do...
CZYTAJ
Kiedy Twój świat wywraca się do góry nogami, wraz z nadejściem upragnionego dziecka, naturalną koleją...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia