• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2017-01-04
Suplementacja

Jak wybrać syrop na kaszel dla dzieci?

Z wywołanym wirusami przeziębieniem zmaga się każdego roku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, bardzo wiele dzieci. Zwykle takiej infekcji poza gorączką i katarem towarzyszy kaszel. Odpowiedni wybór syropu na kaszel dla dzieci jest więc w takim przypadku niezwykle istotny.

 Jak wybrać syrop na kaszel dla dzieci? - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Przeziębienie

Dzieci są szczególnie podatne na infekcje, a jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest ich duża ruchliwość, często prowadząca do przegrzania organizmu. Infekcję taką wywołać może ponad dwieście przenoszonych drogą powietrzno-kropelkową lub poprzez bezpośredni kontakt wirusów. Dzieci przechodzą przeziębienia zazwyczaj ciężej od dorosłych. I właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego syropu na kaszel, bo to właśnie kaszel obok gorączki, kataru, łzawienia i utraty apetytu jest najczęstszym i zarazem najbardziej dolegliwym objawem choroby. Pamiętajmy jednak, że syrop na kaszel dla dzieci jest lekarstwem, dlatego przy jego zakupie należy zachować czujność.

Przed wyborem syropu na kaszel dla dzieci

Zanim zdecydujemy się na zakup syropu na kaszel dla dzieci warto skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli mamy do czynienia z lekkim przeziębieniem. Lekarz doradzi nam jaki syrop sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku, trzeba bowiem pamiętać, że innego leczenia wymaga kaszel suchy a innego kaszel mokry. Oczywiście wielu z nas jest w stanie samemu rozpoznać rodzaj kaszlu, jeśli jednak mamy wątpliwości porada zaufanego lekarza okaże się nieoceniona.

Kaszel suchy i mokry – syrop dla dzieci

Jeśli u dziecka zdiagnozowano kaszel suchy, zastosowany preparat powinien pomóc w zahamowaniu odruchu kaszlu. A zatem zadziałać na znajdujący się w ośrodkowym układzie nerwowym ośrodek kaszlu w taki sposób, aby ten do wywołania rzeczonego odruchu potrzebował silniejszego bodźca. Syrop na kaszel dla dzieci zmagających się z jego mokrą odmianą powinien z kolei pomóc pozbyć się zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Ten syrop dla dzieci nie hamuje odruchu kaszlu a wręcz przeciwnie - często go wzmaga, działając wykrztuśnie i rozrzedzając wydzielinę.

Przed zastosowaniem syropu na kaszel dla dzieci poniżej trzeciego roku życia nie zapominajmy o wcześniejszej wizycie u lekarze, ponadto nie podawajmy go dłużej niż trzy dni. W przypadku dzieci zmagających się z zalegającą drogi oddechowe wydzieliną, preparatu nie należy stosować po godzinie piątej po południu. Wykrztuśnie działanie syropu może bowiem utrudnić dziecku sen.

Syrop na kaszel dla dzieci

Niektóre syropy na kaszel dla dzieci zawierają również składniki pomocnicze, takie jak na przykład wyciąg z kwiatostanu lipy, który pomaga obniżyć gorączkę i wspiera leczenie podrażnionej śluzówki. Wśród polecanych syropów są także takie, z których korzystać mogą dzieci już od pierwszego roku życia, oczywiście wyłącznie wówczas, gdy rodzic lub opiekun skonsultuje się wcześniej z lekarzem.

W Aptece Melissa znajdziesz wiele syropów na kaszel dziecka https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/kaszel,282.html. Wybierz ten, który będzie najbardziej skuteczny!


Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Różnego rodzaju alergie obejmują coraz większą część społeczeństwa. Swoimi objawami mogą przypominać zwykłe przeziębienie, dlatego...
CZYTAJ
Przeziębienie jest zespołem objawów związanych z ostrym zapaleniem błony śluzowej nosa, gardła i zatok obocznych...
CZYTAJ
Jesień na dobre zagościła za naszymi oknami. Deszcz, wiatr, niska temperatura, brak słońca i to...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia