• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2017-08-04
Zdrowie kobiety

Regeneracja okolic intymnych po porodzie

Podczas ciąży kobiety rzadko dokonują wcześniejszej szczegółowej analizy przebiegu porodu i jego wpływu na ich narządy płciowe. Zazwyczaj najbardziej zajmującą kwestią jest szybki powrót do swojej wagi sprzed ciąży oraz kondycja biustu po karmieniu. I najczęściej dopiero po przyjściu dziecka na świat okazuje się, że równie ważną sprawą jest odpowiednie zregenerowanie okolic intymnych, aby osiągnąć pełny komfort fizyczny oraz psychiczny.

 Regeneracja okolic intymnych po porodzie - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Przyczyny potrzeby regeneracji okolic intymnych po porodzie


Podczas porodu dziecko musi pokonać długą drogę, aby znaleźć się w ramionach swojej mamy. Najpierw dociera do szyjki macicy, która rozciąga się podczas skurczów trzonu macicy. Następnie wędruje przez drogi rodne po rozwarciu szyjki. Przedziera się przez nie aż do ostatecznego momentu, gdy wydostaje się prosto na nasz świat. Ta szczęśliwa chwila wiąże się jednak z wieloma zmianami w organizmie matki. Gdy podczas porodu dojdzie do pęknięcia lub nacięcia krocza, a zatem do urazów tkanek miękkich, okres rekonwalescencji z pewnością wydłuży się. Ponadto po porodzie znacznym problemem może być także odczuwalna luźność pochwy i w późniejszych etapach - jej suchość.


Z tymi wszystkimi dolegliwościami da się jednak uporać w znacznie krótszym czasie, dzięki innowacyjnemu preparatowi Mucovagin żel. Jest on świetnym rozwiązaniem dla kobiet w okresie połogu, a także dla wszystkich tych, które pragną zadbać o idealną kondycję okolic intymnych na co dzień. Wyeliminowanie jakiegokolwiek dyskomfortu fizycznego jest bardzo ważne, ponieważ może być on przyczyną notorycznego rezygnowania ze współżycia po porodzie.

Jak przyspieszyć regenerację okolic intymnych po porodzie?

Mucovagin żel pomoże w regeneracji i nawilżaniu błony śluzowej pochwy oraz zewnętrznych okolic intymnych, a przede wszystkim świetnie sprawdzi się jako żel poporodowy, przyspieszający prawidłowe gojenie w okresie połogu. Nie zawiera hormonów, parabenów, olejków, wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych. Czynnikiem wpływającym na jego wysoką skuteczność jest drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy (BASHYAL) - składnik aktywny preparatu.


Kwas hialuronowy wiąże się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworząc na jej powierzchni specjalną żelową powłokę, która stanowi barierę ochronną, zabezpieczającą błonę śluzową, a także stwarzającą odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych. W ten sposób utworzony film ochronny nie tylko zapobiega rozwojowi flory patogennej, lecz także przywraca naturalną wilgotność, ułatwia oraz przyspiesza procesy gojenia. Skuteczny żel Mucovagin dostępny jest teraz wAptece Melissa: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/mucovagin-zel-dopochwowy-25-g,6318.html. W przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju lubrykantów, które dają tylko chwilowy efekt, preparaty na bazie kwasu hialuronowego mają długotrwałe działanie.


Podczas wykonywania pierwszych obowiązków matki, należy pamiętać również o sobie i swoim zdrowiu. W pełni zregenerowanej psychicznie i fizycznie mamie będzie dużo łatwiej zająć się swoją pociechą i ponownie zacząć czerpać radość z własnej kobiecości. Zwłaszcza podczas zbliżeń z partnerem. 

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Dolegliwe pieczenie lub swędzenie są pierwszymi symptomami suchości pochwy, problemu, na który narażone są kobiety...
CZYTAJ
W okresie połogu, trwającym około 6 tygodni, organizm kobiety sukcesywnie wraca do stanu sprzed ciąży....
CZYTAJ
Właściwa higiena jest kluczowa dla poczucia komfortu, zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególnie wymagające są sfery intymne,...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia