Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2021-05-31
Schorzenia i dolegliwości

Czym jest seksualność człowieka i co wpływa na jej kształtowanie?

Spis treści

Seksualność człowieka jest jedną z najbardziej intymnych stref ludzkiego życia, a jednocześnie - niezwykle ważną. Dzięki jej realizacji ludzie nie tylko rozładowują narastające napięcie psychiczne, ale również odczuwają przyjemność fizyczną, budują poczucie przynależności, bezpieczeństwa, miłości. W zaprezentowanym poniżej filmie mgr Izabela Kurowska - farmaceuta i dietetyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami i klientami - opowie o seksualności człowieka, a także o tym, co zawiera w sobie to pojęcie. Poruszony zostanie temat rodzajów orientacji seksualnych, a także homoerotyki. To jednak nie wszystko - nie da się bowiem mówić o rodzajach orientacji seksualnych bez poruszenia tematu libido - i właśnie tym nasza specjalistka zajmie się w dalszej części filmu. 

Czym jest libido męskie i kobiece oraz co wpływa na jego podniesienie, a co na spadek? 

W zaprezentowanym poniżej filmie nasz specjalista - mgr Izabela Kurowska - omawia różnice pomiędzy libido męskim a damskim - są one bowiem niezwykle wyraźne i zdecydowanie wpływają zarówno na chęć na zbliżenia, jak i na częstotliwość odbywanych stosunków seksualnych. Spadek libido u kobiety obserwuje się powszechniej, niż ma to miejsce u mężczyzn, dlatego warto poświęcić temu tematowi więcej uwagi. Oprócz tego z filmu dowiadujemy się:

  • jakie czynniki naturalnie wpływają na spadek libido u kobiety;
  • jakie czynniki naturalne wpływają na podniesienie libido u kobiety;
  • jakie mechanizmy decydują o spadku libido u kobiety oraz o jego wzroście. 

Porady dotyczące spadku i podniesienia kobiecego libido zdecydowanie powinny pomóc słuchaczkom zrozumieć mechanizmy kierujące ich podnieceniem i ochotą na seks, a słuchaczom nakreślą z pewnością wielorakość przyczyn, dla których może pojawiać się spadek libido u kobiety oraz jego wzrost. 

Sposoby na podniesienie libido u kobiet 

W ostatniej części zamieszczonego poniżej filmu nasza specjalistka podaje praktyczne sposoby na podniesienie libido u kobiet. Niektóre mogą być zaskakujące (przykładowo dla osiągnięcia podniecenia kobieta musi odczuwać ciepło - zwłaszcza w okolicy stóp), a inne - proste, ale wymagające systematyczności i samozaparcia (chodzi tu o właściwą dietę, ale także o dawkę aktywności fizycznej czy zadbanie o higienę snu. Wśród sposobów na podniesienie libido kobiet zdecydowanie warto wyróżnić także różowy o podłożu erotycznym, które mogą wprowadzić panie w stan podniecenia. Możliwości dotyczących zadbania o libido jest wiele i z całą pewnością są warte przetestowania w praktyce!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Wielu mężczyzn, u których w pewnym momencie życia pojawiły się problemy z przedwczesnym wytryskiem, zastanawia...
CZYTAJ
Obecnie nowoczesne metody antykoncepcji umożliwiają zarówno kobietom, jak i mężczyznom świadome planowanie powiększenia rodziny. Pary...
CZYTAJ
Problem z potencją jest dla wielu mężczyzn czymś wstydliwym, o czym - w ich mniemaniu...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia