Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
2020-09-28
Schorzenia i dolegliwości

Przedwczesny wytrysk? Poznaj sposoby na wydłużenie stosunku!

Spis treści

Wielu mężczyzn, u których w pewnym momencie życia pojawiły się problemy z przedwczesnym wytryskiem, zastanawia się, ile powinien trwać stosunek. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i zależy to nie tylko od „możliwości” mężczyzny, ale również od preferencji obojga partnerów, ich poziomu satysfakcji ze stosunku oraz wielu innych czynników. Przyjmuje się jednak, że o przedwczesnym wytrysku można mówić wówczas, gdy stosunek trwa poniżej 2-3 minut. Warto jednak wspomnieć, że jeśli ten czas (wraz z uwzględnieniem czasu „gry wstępnej”, czyli wspólnych pieszczot) jest satysfakcjonujący dla partnerów, to sytuacja nie wymaga interwencji farmakologicznej lub o innym charakterze. Jeśli jednak aspekt ten wpływa negatywnie na pożycie, należy pomyśleć o rozpoczęciu ćwiczeń na przedwczesny wytrysk lub o wprowadzeniu innych metod przedłużania stosunku. 

Jak można wpłynąć na wydłużenie stosunku? Dowiesz się tego, oglądając nasz film poradnikowy! 

W poniższym odcinku WideoPorad Apteki Melissa mgr Izabela Kurowska – farmaceutka i dietetyk z wieloletnim doświadczeniem – opowiada o tym, jakie są sposoby na wydłużenie stosunku, a także o wszystkich aspektach związanych z przedwczesnym wytryskiem – jego możliwymi przyczynami i objawami. Wśród poruszonych w filmie zagadnień zwraca szczególną uwagę na: 

  • standardowy czas trwania stosunku seksualnego;
  • problem przedwczesnego wytrysku oraz jego przyczyny;
  • metody poradzenia sobie z problemem (w tym leki na przedwczesny wytrysk oraz ćwiczenia na wydłużenie stosunku);
  • popularne sposoby na rozwiązanie problemu (takie jak prezerwatywy wydłużające stosunek czy farmaceutyki);
  • problem masturbacji i przedwczesnego wytrysku;
  • integralne podejście w kontekście poszukiwania sposobów na wydłużenie stosunku;
  • kontakt ze specjalistami – psychologiem, urologiem, seksuologiem.  

Holistyczne podejście do rozpoznania przyczyn przedwczesnego wytrysku i ich redukcji to najlepszy sposób na sukces! 

Mgr Izabela Kurowska w swoim filmie zwraca szczególną uwagę na kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów związanych z wydłużeniem stosunku. Łącząc szczegółową diagnostykę (także z uwzględnieniem wizyt u takich specjalistów, jak urolog, psycholog czy seksuolog) oraz właściwe dobraną terapię (obejmującą preparaty na opóźnienie wytrysku, ćwiczenia na przedłużenie stosunku czy psychoterapię oraz techniki relaksacyjne) można osiągnąć pożądane efekty w satysfakcjonującym pacjenta czasie. Ważna jest systematyczność oraz uważność na zmiany, które zachodzą nie tylko w organizmie, ale przede wszystkim... w głowie!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Obecnie nowoczesne metody antykoncepcji umożliwiają zarówno kobietom, jak i mężczyznom świadome planowanie powiększenia rodziny. Pary...
CZYTAJ
Seksualność człowieka jest jedną z najbardziej intymnych stref ludzkiego życia, a jednocześnie - niezwykle ważną....
CZYTAJ
Problem z potencją jest dla wielu mężczyzn czymś wstydliwym, o czym - w ich mniemaniu...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia