• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 149 zł* Sprawdź!
  Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 149 zł, przy wyborze wysyłki ORLEN Paczka
Zamówienia telefoniczne
2023-11-21
Zdrowa skóra i uroda

Peeling kawitacyjny - sekret gładkiej skóry

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje ultradźwięki do oczyszczenia i odświeżenia skóry. Jest to metoda, która może poprawić wygląd i teksturę skóry. Peeling kawitacyjny może pomóc w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory, przebarwienia, a także może pomóc w odmłodzeniu skóry. Aby zminimalizować ryzyko podrażnienia lub uszkodzenia skóry, zabieg powinien być przeprowadzany przez profesjonalistę, a przed przystąpieniem do peelingu kawitacyjnego warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem.

 Peeling kawitacyjny
Spis treści

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest ogólnie bezpieczny dla większości typów skóry i może być stosowany do leczenia różnych problemów skórnych. Może być szczególnie korzystny dla skóry trądzikowej, suchej i szorstkiej oraz dla cery dojrzałej.

 • Skóra z trądzikiem i zaskórnikami: peeling kawitacyjny pomaga usunąć zanieczyszczenia i sebum, które mogą zatykać pory i prowadzić do wyprysków.
 • Sucha skóra: poprzez usuwanie martwych komórek skóry peeling kawitacyjny może pomóc skórze lepiej wchłaniać nawilżające produkty pielęgnacyjne.
 • Nierówna tekstura skóry: peeling kawitacyjny może pomóc poprawić teksturę skóry, czyniąc ją bardziej gładką i miękką.
 • Cera dojrzała: fale ultradźwiękowe używane podczas peelingu kawitacyjnego mogą stymulować produkcję kolagenu, co może poprawić jędrność i elastyczność skóry.

Jak działa peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe do oczyszczenia i odświeżenia skóry. Cały proces obejmuje: generowanie fal ultradźwiękowych, tworzenie mikrobąbelków, usunięcie zanieczyszczeń i stymulację skóry. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego emituje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Te fale są skierowane na skórę podczas przesuwania urządzenia. Fale ultradźwiękowe przekształcają obecny na skórze płyn do peelingu kawitacyjnego w mikroskopijne bąbelki. To proces kawitacji, od łacińskiego słowa "cavus", co oznacza "pusty". Generowane przez fale ultradźwiękowe pęcherzyki wybuchają na powierzchni skóry, co pomaga usunąć martwe komórki skóry, zanieczyszczenia i sebum. Wykorzystywane w zabiegu fale ultradźwiękowe mogą również stymulować skórę, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny, co pomaga poprawić jej jędrność i elastyczność.

Peeling kawitacyjny – przebieg 

Peeling kawitacyjny to przeprowadzany zazwyczaj w kilku krokach zabieg, który powinien być wykonywany przez profesjonalnego kosmetologa lub dermatologa. Poza samym peelingiem obejmuje oczyszczenie i przygotowanie skóry oraz zastosowanie preparatów pielęgnacyjnych. Przed rozpoczęciem peelingu kawitacyjnego skóra jest dokładnie oczyszczana - usuwany jest makijaż, sebum i zanieczyszczenia, które mogłyby zakłócić przebieg zabiegu. Po oczyszczeniu na skórę może być nałożony specjalny płyn lub peeling enzymatyczny, który jeszcze lepiej przygotuje skórę do zabiegu. Następnie specjalne urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe jest przesuwane po skórze. Ultradźwięki generują mikrobąbelki, które pękając, pomagają usunąć martwe komórki skóry, zanieczyszczenia i sebum. Po zabiegu, na skórę nakładane są produkty pielęgnacyjne, takie jak serum, maski, kremy nawilżające i/lub krem z filtrem przeciwsłonecznym. Po zabiegu peelingu kawitacyjnego skóra może być lekko podrażniona i zaczerwieniona. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Peeling kawitacyjny w domu

Na rynku dostępne są także urządzenia do peelingu kawitacyjnego do użytku domowego. Pozwalają one na samodzielne, dogłębne oczyszczanie skóry twarzy. Poza profesjonalnym sprzętem należy wyposażyć się także w płyn do peelingu kawitacyjnego, który pozwoli na prawidłowe przeprowadzenie zabiegu. Bez obecności cieczy oczyszczenie nie będzie skuteczne.

Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?

Częstotliwość wykonywania peelingu kawitacyjnego zależy od stanu i rodzaju skóry i jej aktualnego stanu.

 • Skóra normalna i sucha - peeling kawitacyjny wykonuje się raz - dwa razy w miesiącu, aby złuszczać martwy naskórek i poprawić nawilżenie skóry.
 • Osoby z tłustą, skłonną do trądziku skórą mogą korzystać z peelingu kawitacyjnego raz w tygodniu, aby kontrolować produkcję sebum i zapobiegać zatkaniu porów. Po serii 5 – 8 zabiegów należy wydłużyć czas między zabiegami do 2 - 4 tygodni.
 • W przypadku skóry wrażliwej, przebarwień i innych problemów skórnych, należy skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, który zaleci odpowiednią częstotliwość i rodzaj peelingu.

Peeling kawitacyjny efekty

Peeling kawitacyjny oferuje wiele zalet dla zdrowia i wyglądu skóry, wśród których wymienić należy: głębokie oczyszczenie, poprawę tekstury skóry, leczenie problemów skórnych, stymulację produkcji kolagenu oraz zwiększone wchłanianie produktów pielęgnacyjnych. Peeling kawitacyjny skutecznie usuwa martwe komórki skóry, zanieczyszczenia i sebum, dzięki czemu skóra jest głęboko oczyszczona. Złuszczenie naskórka poprawia teksturę skóry, sprawiając, że jest ona gładka i miękka w dotyku. Peeling kawitacyjny może pomóc w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory, sucha skóra i nierówności skóry. Fale ultradźwiękowe używane podczas peelingu kawitacyjnego dodatkowo stymulują produkcję kolagenu w skórze, co wpływa na jej ujędrnienie i uelastycznienie. Po peelingu kawitacyjnym skóra może lepiej wchłaniać produkty pielęgnacyjne, dzięki czemu działają one bardziej efektywnie.

Peeling kawitacyjny przeciwwskazania

Chociaż peeling kawitacyjny jest raczej bezpiecznym zabiegiem, nie jest on zalecany dla osób z bardzo wrażliwą skórą, skórą z rozszerzonymi naczynkami, skórą ze stanami zapalnymi, jak również dla osób, które mają wszczepione metalowe implanty w obszarze, który ma być poddany zabiegowi.

Peeling kawitacyjny efekty uboczne

Peeling kawitacyjny jest generalnie uważany za bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, ale jak każda procedura kosmetyczna, może mieć pewne skutki uboczne, zauważalne głównie na krótko po zabiegu.

 • Krótkotrwałe zaczerwienienie skóry widoczne do kilku godzin po zabiegu. 
 • Lekkie podrażnienie skóry, szczególnie w przypadku cery wrażliwej. 
 • Skóra po peelingu kawitacyjnym może być odrobinę przesuszona, ale regularne stosowanie kremu nawilżającego powinno pomóc zapobiec temu skutkowi ubocznemu.
 • W rzadkich przypadkach zabieg może powodować krótkotrwały, niewielki obrzęk.
 • Skóra może być bardziej wrażliwa na słońce, dlatego zaleca się stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym i unikanie bezpośredniego nasłonecznienia, szczególnie przez kilka pierwszych dni po peelingu.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących skutków ubocznych po zabiegu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Szymon Dybalski

Ukończył studia na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 5 lat wykonuje swój zawód mając czynny kontakt z pacjentem, przy czym od 4 lat pełni funkcję specjalisty w dziedzinie farmacji w Aptece Melissa, udzielając pacjentom merytorycznych wideoporad oraz publikując eksperckie artykuły w Strefy Wiedzy. W pracy farmaceuty najbardziej ceni sobie kontakt z pacjentem, możliwość niesienia pomocy oraz rozwiewania wątpliwości dotyczących zamienników leków, dawkowania, realizacji recept i innych nurtujących kwestii związanych z farmakoterapią. Dziedziną, w której się kształci i wciąż poszerza swoją wiedzę jest prawo farmaceutyczne. Czas poza pracą uwielbia spędzać z rodziną, a w wolnych chwilach stawia na aktywność – zazwyczaj wybiera bieganie, wspinaczkę oraz długie spacery z psem, dzięki któremu zainteresował się tematem zwierzęcej behawiorystyki.

Podobne wpisy
Menopauza wpływa na cały organizm kobiety, w tym także na wygląd skóry. Może ona stać...
CZYTAJ
Pielęgnacja skóry ma realny wpływ na jej kondycję – zdrowie, komfort i jak najdłuższe zachowanie...
CZYTAJ
Zależy Ci na pięknej, zdrowej skórze, ale masz problem z przebarwieniami? Istnieje wiele kosmetyków, które...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia