THERAFLU KASZEL Syrop 1,5 mg/1 ml - 100 ml - Apteka internetowa Melissa

THERAFLU KASZEL Syrop 1,5 mg/1 ml - 100 ml

12,99

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
GLAXOSMITHKLINE

ul. Grunwaldzka 189,
60-322 Poznań



Grupy:
Theraflu

Substancje czynne:
Butamirat

Bloz: 5936651

Theraflu Kaszel

  • przynosi ulgę w kaszlu suchym1
  • może być stosowany zarówno w dzień jak i w nocy
  • odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 lat

THERAFLU

Kaszel

Lek przeciwkaszlowy w postaci syropu, zalecany w objawowym leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia, m.in. kaszlu występującym w przebiegu przeziębienia i grypy. Substancja aktywna leku, cytrynian butamiratu, hamuje odruch kaszlu i pomaga zmniejszyć jego występowanie. Theraflu Kaszel może być stosowany niezależnie od pory dnia - również w nocy. Jest także odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 lat.

Łagodzi odruch kaszlu2 różnego pochodzenia

Odpowiedni do objawowego leczenia kaszlu towarzyszącego grypie i przeziębieniu

Przeznaczony dla dorosłych i dzieci w wieku od 3 lat

Może być stosowany przez 5-7 kolejnych dni

Jeżeli Twoim objawom grypy towarzyszy uciążliwy,
suchy kaszel, wypróbuj syrop Theraflu Kaszel:
  • przynosi ulgę w kaszlu suchym,
  • może być stosowany zarówno w dzień jak i w nocy,
  • nie zawiera cukru,
  • zawiera wygodną miarkę do dawkowania,
  • szybko się wchłania, wykrywalne stężenie we krwi już po 5-10 minutach,
  • ma waniliowy aromat.

Maksymalny czas leczenia syropem Theraflu Kaszel bez konsultacji z lekarzem wynosi 1 dzień.

Rodzaje kaszlu

Kaszel suchy a kaszel mokry

Kaszel to jeden z najczęstszych objawów chorób układu oddechowego lub innych problemów z prawidłowym oddychaniem. Ma on za zadanie oczyścić drogi oddechowe i umożliwić swobodny przepływ powietrza. To przede wszystkim odruch obronny organizmu, nie choroba sama w sobie.

Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje kaszlu
- kaszel suchy i kaszel mokry

Kaszel suchy

Zazwyczaj pojawia się na początkowym etapie rozwoju stanu zapalnego (z upływem czasu zwykle przechodząc w kaszel mokry), jednak może występować również jako powikłanie po przebytej infekcji i utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Określany mianem kaszlu bezproduktywnego, ponieważ z procesem zapalnym nie jest powiązana produkcja wydzieliny.

Kaszel mokry

Jego zadaniem jest usunięcie z dróg oddechowych wydzieliny, której pojawienie się świadczy o obecności stanu zapalnego związanego z produkcją jej nadmiernej ilości. Kaszel mokry nazywany jest również kaszlem produktywnym, ponieważ wiąże się z procesem produkcji wydzieliny.

Każdy rodzaj kaszlu (mimo iż to objaw bardzo wielu schorzeń) wymaga odrębnego i właściwego dla siebie leczenia.
  • Kaszel suchy z uwagi na brak produktywności i męczący charakter powinno się ograniczać stosując produkty hamujące ośrodkowo odruch kaszlu, np. Theraflu Kaszel.
  • Kaszel mokry zaś przeważnie wymaga rozrzedzenia wydzieliny i ułatwienia odksztuszania.

Jeśli rozpoznanie rodzaju kaszlu, a tym samym wybór odpowiedniego leczenia sprawia Ci trudność, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

CO CI DOLEGA?

Wybierz odpowiedni Theraflu dla siebie

GRYPA

INNE

Theraflu TOTAL GRIP
Theraflu MAX GRIP
Theraflu EXTRA GRIP
Theraflu Zatoki
Theraflu Przeziębienie
Theraflu Kaszel
Opis

Lek w kapsułkach na objawy grypy

Najsilniejszy3 lek od Theraflu na objawy grypy

Lek w saszetkach na objawy grypy

Lek w saszetkach na dolegliwości w obrębie zatok

Lek w saszetkach na objawy przeziębienia

Syrop na kaszel suchy

Objawy
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • ból mięśni
  • dreszcze
  • bóle kostno-stawowe
  • kaszel mokry
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos i zatoki
  • katar
  • ból gardła
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kichanie
  • bóle mięśni
  • dreszcze
  • bółe kostno-stawne
  • gorączka
  • ból głowy
  • bóle mięśni
  • zatkany nos i zatoki
  • dreszcze
  • gorączka
  • bóle głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kaszel suchy
Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz

PYTANIA

i odpowiedzi

Przeziębienie czy grypa?

Przeziębienie i grypa to dwie różne choroby. Do objawów grypy należą: nagłe pojawienie się wysokiej gorączki (ponad 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, katar. Czasami występuje również zapalenie spojówek i ogólne złe samopoczucie oraz znaczne osłabienie lub brak apetytu. U połowy pacjentów z grypą pojawiają się też objawy ze strony układu pokarmowego – bóle brzucha, biegunka, nudności. Przeziębienie to infekcja górnych dróg oddechowych, której objawy, takie jak: uczucie zatkanego nosa, katar, kichanie, czasami łagodny ból głowy, kaszel, niewysoka gorączka (zwykle poniżej 38 stopni C), pojawiają się stopniowo. W wielu przypadkach rozpoznanie grypy na podstawie samych objawów jest bardzo trudne. Nie u każdej osoby chorej na grypę wystąpi gorączka, a kaszel, katar i ból głowy mogą być oznakami zarówno przeziębienia, jak i grypy.

Skąd wiem, że mam grypę? / Po czym poznam, że choruję na grypę?

Oznaki pełnoobjawowej grypy są następujące: nagłe wystąpienie wysokiej gorączki (powyżej 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i katar, osłabienie, brak apetytu. W wielu przypadkach trudno jest odróżnić grypę od innych infekcji wyłącznie na podstawie występujących objawów. Istnieją testy diagnostyczne, dzięki którym Twój lekarz będzie mógł stwierdzić, czy rzeczywiście chorujesz na grypę. Testy należy wykonywać jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów, zazwyczaj nie później niż w ciągu 3-5 dni od ich wystąpienia. W przypadku, gdy zauważysz u siebie objawy grypopodobne, ale nie będziesz miał pewności co Ci dolega, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Jak mogę zapobiegać przeziębieniu i grypie?

Nie ma jednej, uniwersalnej metody zapobiegania infekcjom jesienno-zimowym, ale im lepszy jest ogólny stan organizmu, tym większa jest szansa, że nasz układ odpornościowy zwalczy infekcję. Aby utrzymać swój organizm w pełnej sprawności:

  • dużo śpij
  • jedz zdrowe potrawy bogate w wartości odżywcze
  • unikaj przewlekłego stresu
  • regularnie myj ręce wodą i mydłem, szczególnie gdy przebywasz w pobliżu osób chorych – jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu do rąk z zawartością alkoholu
  • kichając czy kaszląc zasłaniaj usta i nos jednorazową chusteczką higieniczną, którą potem wyrzucisz do śmieci
  • nie dotykaj brudnymi rękami swoich oczu, nosa lub ust – wirusy przenoszą się poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie kontakt dłoni ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i ust.
Jak rozprzestrzenia się przeziębienie i grypa?

Wirusy przeziębienia i grypy roznoszą się głównie poprzez kaszel i kichanie. Na mikrokropelkach wydzieliny i pary wodnej wędrują w powietrzu na odległość około jednego metra i mogą wniknąć tą drogą do ust, nosa lub oczu. Wirusy mogą również rozprzestrzeniać się poprzez kontakt bezpośredni, np. uścisk ręki, oraz kontakt pośredni, np. przez dotknięcie powierzchni skażonej, z której wirusy są przenoszone za pośrednictwem rąk do ust lub nosa.

Czy muszę zostać w domu, jeśli choruję na przeziębienie lub grypę?

Zarażasz innych już na jeden do dwóch dni przed wystąpieniem objawów oraz do siedmiu dni po powrocie do zdrowia. Najsilniej zarażasz przez pierwsze dwa, trzy dni choroby. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu, zwłaszcza, gdy występuje u Ciebie kaszel i kichanie.

Regularnie myj ręce, aby zminimalizować rozsiewanie wirusa i poproś każdego, kto się Tobą opiekuje, aby robił to samo. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających zawierających substancje wirusobójcze.

Jak przyspieszyć powrót do pełnej sprawności po przeziębieniu lub grypie?

Większość ludzi wraca do pełnej sprawności po przeziębieniu w ciągu kilku dni, a po grypie w ciągu 2-3 tygodni.

Należy odpoczywać, pić dużo płynów, zdrowo się odżywiać i unikać używek np. palenia papierosów czy picia alkoholu.

Choruję na grypę lub przeziębienie – jak mogę uchronić moich przyjaciół oraz rodzinę przed zarażeniem?

Postaraj się nie wychodzić z domu – w ten sposób unikniesz kontaktu z innymi osobami i ograniczysz ryzyko zarażenia. Dobrym rozwiązaniem jest również regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających o działaniu wirusobójczym.

Często myj ręce wodą i mydłem. Poproś osobę, która się Tobą opiekuje, aby robiła to samo. Jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu odkażającego do rąk z zawartością alkoholu.

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos jednorazową chusteczką – pamiętaj, żeby potem wyrzucić ją do zamkniętego kosza. Jeśli nie masz chusteczki pod ręką, użyj zagięcia łokcia lub mankietu, aby nie skazić dłoni, które najłatwiej przenoszą wirusy.

Jak wspomagać organizm w przeziębieniu i grypie?

Jeśli podejrzewasz u siebie przeziębienie lub grypę, zaleca się, przed przystąpieniem do leczenia, zasięgnąć porady lekarskiej. Gorączka i katar powodują utratę dużej ilości wody. Dlatego podczas infekcji dróg oddechowych ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu i picie dużej ilości płynów. Należy jednak unikać takich napojów jak kawa, herbata i cola, ponieważ zawierają one kofeinę, która powoduje przyspieszenie metabolizmu, a także ma działanie odwadniające.

Pamiętaj o regularnym przyjmowaniu posiłków. Twoje ciało potrzebuje energii do walki z wirusem wywołującym przeziębienie lub grypę. Jeżeli nie masz apetytu, spróbuj jeść proste, lekkostrawne i gotowane potrawy, takie jak biały ryż lub zupa krem.

Jeśli masz zatkany nos, możesz zastosować doraźnie donosowe leki obkurczające naczynia obrzękniętej błony śluzowej. Nie używaj ich jednak dłużej niż podaje ulotka, ponieważ nieodpowiednio stosowane mogą doprowadzić do nasilenia objawów.

INFORMACJE

o produkcie Theraflu Kaszel

Wskazania do stosowania

Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia. Theraflu Kaszel zawiera substancję czynną, cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.

Przeciwwskazania:

Stosowanie leku Theraflu Kaszel jest przeciwwskazane w przypadku:

  • nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku.

W czasie ciąży i w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku Theraflu Kaszel należy skonsultować się z lekarzem. Leku Theraflu Kaszel nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Środki ostrożności

Substancja aktywna zawarta w Theraflu Kaszel, cytrynian butamiratu, hamuje odruch kaszlu,
dlatego należy unikać jednoczesnego stosowania leków wykrztuśnych - może to prowadzić do zalegania
wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i wystąpienia zakażenia dróg oddechowych.

Lek może powodować senność, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Syrop Theraflu Kaszel zawiera:
  • sorbitol, co powinni wziąć pod uwagę pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów. W takim wypadku
    przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
  • alkohol etylowy (mniej niż 100 mg na dawkę).
Co zawiera lek Theraflu Kaszel

Substancją czynną leku jest cytrynian butamiratu. Jeden ml syropu Theraflu Kaszel zawiera 1,5 mg cytrynianu butamiratu. Ponadto lek zawiera: sorbitol roztwór 70%, sacharynę sodową, wanilinę, kwas benzoesowy, etanol 96% v/v, glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór w/w, wodę oczyszczoną.

Jak stosować produkt Theraflu Kaszel

Dzieci w wieku 3-6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę.

Dzieci w wieku 6-12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu trzy razy na dobę.

Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę.

Theraflu Kaszel nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem dłużej niż 7 dni. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku do 3 lat.
Sposób otwierania butelki: przycisnąć nakrętkę i jednocześnie przekręcić w lewo.
Do opakowania dołączono miarkę umożliwiającą odmierzenie 5, 10 i 15 ml syropu.
Miarkę należy dokładnie umyć i wysuszyć po każdym użyciu.

Jeżeli po upływie 5-7 dni stosowania nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Theraflu TOTAL GRIP, każda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Kapsułki twarde. Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem. Produkt Theraflu TOTAL GRIP jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v. IV.2017

Theraflu MAX GRIP 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego; saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 70 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem. Produkt Theraflu MAX GRIP jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i okres 2 tygodni od ich odstawienia; stosowanie zydowudyny; choroba alkoholowa; jaskra zamykającego się kąta; niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; nadczynność tarczycy; cukrzyca; choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze; guz chromochłonny nadnerczy; jednoczesne leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; jednoczesne leczenie lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VI.2016

Theraflu EXTRA GRIP, Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg + Maleinian feniraminy 20 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania, leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu me należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu Kaszel syrop, cytrynian butamiratu 1,5 mg/ml. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu ZATOKI Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy). Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazanie: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Theraflu Przeziębienie. 1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: krótkotrwale, objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i zatok związanego z takimi objawami przeziębienia i grypy, jak ból, ból głowy i (lub) gorączka. Produkt Theraflu Przeziębienie jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszej. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne, aromat mentolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; produkt ten zawiera lecytynę sojową (E322) i dlatego nie powinien być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na soję lub orzeszki ziemne ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości; choroba serca, nadciśnienie tętnicze i choroby układu sercowo-naczyniowego; nadczynność tarczycy; jaskra z zamkniętym kątem przesączania; zatrzymanie moczu; guz chromochłonny; pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAG) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni; pacjenci stosujący trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; pacjenci stosujący leki blokujące receptory beta-adrenergiczne: pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, jak leki zmniejszające przekrwienie, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy; pierwszy trymestr ciąży. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Użyte w materiale znaki towarowe są własnością (lub są licencjonowane) przez spółki z grupy GSK.

CHPL/CHTHRFL/0050/17

1 Lek zalecany w objawowym leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia.
2 Dotyczy działania substancji czynnej leku, cytrynianu butamiratu.
3 1000mg paracetamolu w jednej dawce.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!

Ulotki do pobrania

Ci, którzy kupili THERAFLU KASZEL Syrop 1,5 mg/1 ml - 100 ml kupili także:

18,99 zł

26,99 zł

41,99 zł