Szanowni Klienci, ze względu na inwentaryzację realizacja zamówień może ulec wydłużeniu do 10 dni roboczych. Za utrudnienia przepraszamy.
 PARACETAMOL Biofarm 1000 mg - 10 tabl. - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

PARACETAMOL Biofarm 1000 mg - 10 tabl.

Producent:
Biofarm

BIOFARM Sp. z o.o. 
ul. Wałbrzyska 13
60-198 Poznań


Substancje czynne:
Paracetamol

Cena: 5,98

Cena jednostkowa: 5,98 zł za 10 tabletek

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem.


Dodaj produkt do koszyka
O produkcie

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak:
- bóle głowy
- migreny
- bóle reumatyczne
-bóle stawowe, mięśniowe i kostne
- bóle kręgosłupa
- nerwobóle
- bóle menstruacyjne
- bóle zębów

Gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Właściwości:


Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek nie działa przeciwzapalnie. Działa słabiej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy).

Skład:

Substancja czynna: jedna tabletka powlekana zawiera 1000 mg paracetamolu
Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: skrobia żelowana (kukurydziana), krospowidon, powidon, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza 6cP, talk, glicerol.

Stosowanie:


Dorośli (o masie ciała większej niż 50 kg):
Dawka jednorazowa – 1 (jedna) tabletka powlekana (1000 mg paracetamolu).
Kolejne dawki leku należy przyjmować w odstępie co najmniej 4 do 6 godzin.
Należy zachować co najmniej 4-godzinną przerwę pomiędzy przyjęciem poszczególnych dawek.
Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 4 (cztery) tabletki powlekane (4000 mg paracetamolu).
Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm:
- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby,
- jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek,
- jeśli pacjent jednocześnie stosuje leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.

Opakowanie:


10 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!