SARIDON - 20 tabl. - Apteka internetowa Melissa

SARIDON - 20 tabl.

Średnia ocen 4.6

Producent:
Bayer

Bayer Sp. z o.o.
Al.Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa


Substancje czynne:
Paracetamol
Propyfenazon
Kofeina

Cena: 17,43

Cena jednostkowa: 8,72 zł za 10 tabletek

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem.


Dodaj produkt do koszyka
O produkcie

Wskazania:


Jako lek przeciwbólowy (w bólach różnego pochodzenia: głowy, zębów, nerwobólach, bólach reumatoidalnych itp.) i przeciwgorączkowy (grypa, przeziębienia), w bolesnym miesiączkowaniu.

Właściwości:


Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Zawarty w leku propyfenazon działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie; szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 1 h.; jest metabolizowany w wątrobie, częściowo wydalany z moczem w postaci nie zmienionej. T0,5 wynosi około 3 h. Przenika przez łożysko i barierę krew-mózg. Drugi składnik preparatu - paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min., przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Po podaniu dawek toksycznych (>6 g paracetamolu/dobę) powstaje w organizmie N-acetylo-p-benzochinon odpowiedzialny za wywoływanie uszkodzeń wątroby. Trzeci składnik preparatu - kofeina, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowana w wątrobie, metabolity wydalane są przez nerki. Wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia często towarzyszące chorobom przeziębieniowym.

Skład:


Substancja czynna: 1 tabl. zawiera: 150 mg propyfenazonu, 250 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny.

Stosowanie:


Dorośli: doraźnie 1 tabl., zazwyczaj 1/2-1 tabl. do 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 12 r.ż.: 1/2-1 tabl. do 3 razy dziennie. Tabletki przyjmować doustnie, po jedzeniu, obficie popijając.

Opakowanie:


20 tabletek 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Piotr

Ocena: 5

Opinia użytkownika

Swietnie działa na bóle głowy naczyniowe, np. po alkoholu:)

Autor

agawol1965

Ocena: 4

Opinia użytkownika

Skuteczny

Autor

Basialein

Ocena: 5

Opinia użytkownika

Mnie bardzo pomaga, uzywam go przy bólu głowy

Produkty podobne:

Ci, którzy kupili SARIDON - 20 tabl. kupili także:

10,99 zł

9,89 zł

32,49 zł

11,99 zł