Wakacyjna apteczka – zamów plastry na... wszelki wypadek!

Prawidłowe skompletowanie zawartości apteczki na wakacje to podstawa udanego i bezstresowego urlopu. Niezależnie od tego, gdzie się udajesz, ani jaki środek transportu wybierzesz, zawsze w bagażu warto mieć wakacyjną apteczkę, dzięki której samodzielnie poradzisz sobie w większości sytuacji, w której niezbędna jest szybka pomoc. Podstawą wyposażenia takiego zestawu pierwszej pomocy powinny być środki opatrunkowe – bez problemu możesz zamówić je wszystkie w aptece Melissa – wygodnie, szybko i z dostawą do domu. Wśród nich znajdziesz oczywiście różne plastry – z opatrunkiem, tradycyjne, ale również przylepce do mocowania gazy jałowej i waty (które również warto zapakować do wakacyjnej apteczki). Oprócz tego oferujemy innowacyjne plastry hydrożelowe, sprawdzające się do opatrywania wielu ran – od skaleczeń i zadrapań, aż po oparzenia wywołane kontaktem z gorącą powierzchnią, substancją lub... promieniami słonecznymi. Aby żadna sytuacja nie okazała się nieprzyjemnym zaskoczeniem, można zabrać ze sobą plastry na opryszczkę (powinny o nich pomyśleć zwłaszcza osoby, u których występuje tendencja do pojawiania się opryszczki w podróży) oraz plastry na odciski – zwłaszcza, jeśli planujemy wielogodzinne zwiedzanie na piechotę. 

Do wakacyjnej apteczki warto spakować preparaty odstraszające owady 

Spokojny, wakacyjny wypoczynek może zostać zakłócony nie tylko zranieniem, zadrapaniem czy poparzeniem słonecznym. W leniwym spędzaniu urlopu skutecznie przeszkadzają również wszelkiego rodzaju owady – mrówki, osy, pszczoły, komary, muchy oraz najgroźniejsze z nich – czyli kleszcze. Jak się przed nimi chronić? Wystarczy przed urlopem zapakować do walizki preparaty odstraszające owady, czyli tak zwane repelenty. Spryskana nimi skóra przestaje być atrakcyjna dla owadów, a w ten sposób skutecznie unikamy pogryzienia. O obecność w wakacyjnej apteczce preparatów na kleszcze powinny szczególnie zadbać osoby, które odwiedzają rejony żerowania tych pajęczaków (chodzi tu na przykład o wakacje pod namiotem), a także te, które nie są zaszczepione na odkleszczowe zapalenie mózgu. Z kolei repelenty muszą mieć przy sobie alergicy, uczuleni na jad os i pszczół. Wszystkie te produkty bez problemu zamówisz w Aptece Melissa!

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Borykasz się z nadciśnieniem o nieustalonym podłożu, a w ciągu dnia męczy Cię senność? Masz...
CZYTAJ
Choroba Gravesa-Basedowa jest chorobą autoimmunologiczną. Daje wiele charakterystycznych objawów, a w jej diagnozie pomagają m.in....
CZYTAJ
Zatkany nos to duży dyskomfort dla maluszka, ale też powód niepokoju i problem dla rodziców....
CZYTAJ
Certyfikaty
i wyróżnienia