Forsen – kompozycja roślinnych ekstraktów naturalnie wspomagających zdrowy sen

Zdrowy, spokojny i regenerujący sen odgrywa niezwykle istotną rolę w utrzymaniu dobrostanu całego organizmu. Nocny odpoczynek służy regeneracji ciała i umysłu, sen przywraca nam energię do działania, poprawia nastrój i reguluje zdolności poznawcze. Jego dobra lub zła jakość znacząco wpływa zarówno na stan naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Bezsenność, zwłaszcza ta przewlekła, może nieść ze sobą szerokie spektrum wielu poważnych i groźnych dla zdrowia następstw. Jednym z bardziej uciążliwych skutków bezsenności są zaburzenia codziennego funkcjonowania, powodowane ogólnym zmęczeniem, upośledzeniem koncentracji, pogorszeniem pamięci i sprawności ruchowej. W walce z bezsennością szczególnie ważne jest zadbanie o prawidłową higienę snu i komfort spania. Należy przede wszystkim wprowadzić regularny rytm snu i czuwania, a wiec kłaść się i wstawać o tych samych porach. By wyeliminować uciążliwy problem ze snem, powinniśmy też zadbać o odpowiednie warunki w pomieszczeniu, w którym śpimy. Niejest wskazane spożywanie ciężkich posiłków, ani korzystanie z urządzeń elektrycznych emitujących niebieskie światło bezpośrednio przed snem. Dobrze jest też nauczyć się kojarzyć łóżko ze spaniem i unikać spożywania w nim posiłków, oglądania telewizji czy czytania książek. Osoby zmagające się z trudnościami z zasypianiem mogą także skorzystać ze specjalistycznej pomocy lekarza bądź też sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby na brak snu. Skutecznym rozwiązaniem w przypadku bezsenności krótkotrwałej będzie stosowanie ziołowych preparatów uspokajających, które można nabyć bez recepty i bezpiecznie stosować. Forsen to suplement diety zawierający kompleks naturalnych składników, które pomagają uzyskać stan odprężenia i wyciszenia organizmu, ułatwiając zasypianie oraz poprawiając jakość snu, niezbędnego do regeneracji i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdź Forsen oraz Forsen Forte z melatoniną na stronie internetowej Aptece Melissa.

Ashwaganda, melisa, szafran – jakie działanie maja naturalne ekstrakty Forsen?

Forsen to suplement diety w postaci kapsułek, zawierający kompozycję ekstraktów roślinnych, które korzystnie wpływają na proces zasypiania i na poprawę jakości snu. Ekstrakt ashwagandy wykazuje działanie adaptogenne, wspomaga organizm w okresach napięcia nerwowego i uczucia niepokoju, a tym samym zwiększa jego odporność na stres. Pomaga utrzymać równowagę emocjonalną i dobre samopoczucie oraz wspomaga zasypianie. Ekstrakt melisy działa odprężająco i wyciszająco w stanach niepokoju i napięcia emocjonalnego. Pomaga utrzymać pozytywny nastrój i funkcje poznawcze, a także wspomaga spokojny odpoczynek i przyczynia się do poprawy jakości snu. Ekstrakt szyszek chmielu działa kojąco na układ nerwowy oraz wspomaga zdrowy sen. Substancje aktywne szafranu i L-teanina pomagają w produkcji serotoniny. Prawidłowy poziom tej substancji, określanej „hormonem szczęścia”, wpływa na nastrój oraz wykazuje naturalne działanie antydepresyjne. Magnez i witamina B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Podobnie jak witamina B1 pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych i w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Na stronie Apteki Melissa dostępny jest także preparat Forsen Forte z melatoniną – został on dodatkowo uzupełniony o działanie melatoniny, która odpowiada za regulowanie cyklu snu i czuwania, a jej zażywanie pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie.

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-12-03

Suplementacja na diecie wegańskiej i wegetariańskiej - jakie witaminy, minerały powinny uzupełniać osoby wykluczające z diety produkty odzwierzęce?
Dieta wegańska i wegetariańska to coraz popularniejszy typ jadłospisu, który do swojego życia wdrażają zarówno...

2021-12-01

PIMS u dzieci - groźne powikłanie po COVID-19
Od prawie dwóch lat cały świat walczy z wirusem SARS-CoV-2 i pandemią COVID-19. Zakażenia koronawirusem...

2021-11-29

Czym jest choroba Kawasakiego u dzieci i jak się objawia?
Gorączka u dziecka jest bardzo częstym objawem wielu chorób. Może być spowodowana infekcjami dróg oddechowych,...