1. Produkty w kategoriach
    (3 produkty)

Maseczka chirurgiczna i jej funkcje ochronne

Maseczka chirurgiczna służy zminimalizowaniu ryzyka zarażenia zdrowych osób przez osoby cierpiące na schorzenia zakaźne poprzez drogę kropelkową. Stanowi blokadę mechaniczną dla materiału biologicznego, wydobywającego się z ust i nosa chorego (a zawierającego groźne patogeny), w postaci kropelkowego aerozolu – najczęściej podczas kichania lub kaszlu, ale również w trakcie wykonywania głębokich oddechów. Maseczki chirurgiczne kojarzą się przede wszystkim z wyposażeniem szpitali, choć tak naprawdę warto mieć je w domowej oraz samochodowej apteczce. W codziennym zastosowaniu sprawdzą się przede wszystkim w celu ochrony zdrowych członków rodziny przed zapadnięciem na „sezonówki” – przeziębienie czy grypę, a w trakcie udzielania pierwszej pomocy nieznajomemu również mogą zapobiec transferowi bakterii czy wirusów przenoszonych drogą kropelkową.


Zamów maseczki chirurgiczne w aptece online

Apteka Melissa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje w swoim asortymencie maseczki chirurgiczne w różnych rodzajach: z włókniny, trójwarstwowe, jednorazowe, a także z tasiemkami lub na elastycznych gumkach – dla wygody zakładania oraz noszenia. Można zamówić je w wielopaku, ale również pojedynczo – w zależności od sposobu ich pakowania przez producenta.


Warto pamiętać o tym, że maseczka chirurgiczna może przydać się nie tylko podczas sezonu grypowego, trwającego od jesieni do końca zimy. Zminimalizuje ona przykładowo ryzyko zarażenia się przeziębieniem czy grypą kobiety w ciąży (jeśli cierpiący z powodu choroby domownicy będą prawidłowo nosić maseczki, ograniczą rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów), a także zarażenie osoby opiekującej się osobą chorą (np. dzieckiem czy seniorem).

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Pielęgnacja włosów rozjaśnianych to nie lada wyzwanie - ich struktura, w wyniku przeprowadzonych zabiegów fryzjerskich,...
CZYTAJ
Dziurawiec zwyczajny to średniej wielkości roślina o drobnych żółtych kwiatach, która jest powszechnie traktowana jako...
CZYTAJ
Chrzan to roślina popularnie stosowana w kuchni polskiej. Jest ceniona przede wszystkim za swoje walory...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia