Maseczka chirurgiczna i jej funkcje ochronne

Maseczka chirurgiczna służy zminimalizowaniu ryzyka zarażenia zdrowych osób przez osoby cierpiące na schorzenia zakaźne poprzez drogę kropelkową. Stanowi blokadę mechaniczną dla materiału biologicznego, wydobywającego się z ust i nosa chorego (a zawierającego groźne patogeny), w postaci kropelkowego aerozolu – najczęściej podczas kichania lub kaszlu, ale również w trakcie wykonywania głębokich oddechów. Maseczki chirurgiczne kojarzą się przede wszystkim z wyposażeniem szpitali, choć tak naprawdę warto mieć je w domowej oraz samochodowej apteczce. W codziennym zastosowaniu sprawdzą się przede wszystkim w celu ochrony zdrowych członków rodziny przed zapadnięciem na „sezonówki” – przeziębienie czy grypę, a w trakcie udzielania pierwszej pomocy nieznajomemu również mogą zapobiec transferowi bakterii czy wirusów przenoszonych drogą kropelkową.


Zamów maseczki chirurgiczne w aptece online

Apteka Melissa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje w swoim asortymencie maseczki chirurgiczne w różnych rodzajach: z włókniny, trójwarstwowe, jednorazowe, a także z tasiemkami lub na elastycznych gumkach – dla wygody zakładania oraz noszenia. Można zamówić je w wielopaku, ale również pojedynczo – w zależności od sposobu ich pakowania przez producenta.


Warto pamiętać o tym, że maseczka chirurgiczna może przydać się nie tylko podczas sezonu grypowego, trwającego od jesieni do końca zimy. Zminimalizuje ona przykładowo ryzyko zarażenia się przeziębieniem czy grypą kobiety w ciąży (jeśli cierpiący z powodu choroby domownicy będą prawidłowo nosić maseczki, ograniczą rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów), a także zarażenie osoby opiekującej się osobą chorą (np. dzieckiem czy seniorem).

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-07-28

Kosmetyki z kwasami - jak używać ich bezpiecznie?
Serum kwasowe, krem do twarzy z kwasami, tonik złuszczający - tego rodzaju kosmetyki zyskują coraz...

2021-07-27

Wpływ cholesterolu na wątrobę. O czym trzeba wiedzieć?
Szacuje się, że nawet 61% osób powyżej 40. roku życia zmaga się z podwyższonym poziomem...

2021-07-26

Powrót do formy po porodzie - jak zrobić to z głową?
Jak wrócić do formy po ciąży? To jedno z tych pytań, które zaprząta myśli kobiet...