Maseczka chirurgiczna i jej funkcje ochronne

Maseczka chirurgiczna służy zminimalizowaniu ryzyka zarażenia zdrowych osób przez osoby cierpiące na schorzenia zakaźne poprzez drogę kropelkową. Stanowi blokadę mechaniczną dla materiału biologicznego, wydobywającego się z ust i nosa chorego (a zawierającego groźne patogeny), w postaci kropelkowego aerozolu – najczęściej podczas kichania lub kaszlu, ale również w trakcie wykonywania głębokich oddechów. Maseczki chirurgiczne kojarzą się przede wszystkim z wyposażeniem szpitali, choć tak naprawdę warto mieć je w domowej oraz samochodowej apteczce. W codziennym zastosowaniu sprawdzą się przede wszystkim w celu ochrony zdrowych członków rodziny przed zapadnięciem na „sezonówki” – przeziębienie czy grypę, a w trakcie udzielania pierwszej pomocy nieznajomemu również mogą zapobiec transferowi bakterii czy wirusów przenoszonych drogą kropelkową.


Zamów maseczki chirurgiczne w aptece online

Apteka Melissa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje w swoim asortymencie maseczki chirurgiczne w różnych rodzajach: z włókniny, trójwarstwowe, jednorazowe, a także z tasiemkami lub na elastycznych gumkach – dla wygody zakładania oraz noszenia. Można zamówić je w wielopaku, ale również pojedynczo – w zależności od sposobu ich pakowania przez producenta.


Warto pamiętać o tym, że maseczka chirurgiczna może przydać się nie tylko podczas sezonu grypowego, trwającego od jesieni do końca zimy. Zminimalizuje ona przykładowo ryzyko zarażenia się przeziębieniem czy grypą kobiety w ciąży (jeśli cierpiący z powodu choroby domownicy będą prawidłowo nosić maseczki, ograniczą rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów), a także zarażenie osoby opiekującej się osobą chorą (np. dzieckiem czy seniorem).

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-05-07

Ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, czyli lumbago. Czym jest i jakie są jego przyczyny?
Ból kręgosłupa w krzyżu, czyli w dolnym odcinku pleców, określa się jako lumbago. Ze względu...

2021-05-05

Seks w ciąży - kiedy jest bezpieczny i jak współżycie w ciąży wpływa na przyszłych rodziców?
Seks w ciąży to dla wielu osób nadal temat tabu, choć obecnie coraz więcej portali...

2021-04-30

Rodzaje, właściwości i zastosowanie soli fizjologicznej i innych jej odmian
Na aptecznym rynku dostępne są różne rodzaje soli – czyli roztworu chlorku sodu. Są to...