Maseczka chirurgiczna i jej funkcje ochronne

Maseczka chirurgiczna służy zminimalizowaniu ryzyka zarażenia zdrowych osób przez osoby cierpiące na schorzenia zakaźne poprzez drogę kropelkową. Stanowi blokadę mechaniczną dla materiału biologicznego, wydobywającego się z ust i nosa chorego (a zawierającego groźne patogeny), w postaci kropelkowego aerozolu – najczęściej podczas kichania lub kaszlu, ale również w trakcie wykonywania głębokich oddechów. Maseczki chirurgiczne kojarzą się przede wszystkim z wyposażeniem szpitali, choć tak naprawdę warto mieć je w domowej oraz samochodowej apteczce. W codziennym zastosowaniu sprawdzą się przede wszystkim w celu ochrony zdrowych członków rodziny przed zapadnięciem na „sezonówki” – przeziębienie czy grypę, a w trakcie udzielania pierwszej pomocy nieznajomemu również mogą zapobiec transferowi bakterii czy wirusów przenoszonych drogą kropelkową.


Zamów maseczki chirurgiczne w aptece online

Apteka Melissa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje w swoim asortymencie maseczki chirurgiczne w różnych rodzajach: z włókniny, trójwarstwowe, jednorazowe, a także z tasiemkami lub na elastycznych gumkach – dla wygody zakładania oraz noszenia. Można zamówić je w wielopaku, ale również pojedynczo – w zależności od sposobu ich pakowania przez producenta.


Warto pamiętać o tym, że maseczka chirurgiczna może przydać się nie tylko podczas sezonu grypowego, trwającego od jesieni do końca zimy. Zminimalizuje ona przykładowo ryzyko zarażenia się przeziębieniem czy grypą kobiety w ciąży (jeśli cierpiący z powodu choroby domownicy będą prawidłowo nosić maseczki, ograniczą rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów), a także zarażenie osoby opiekującej się osobą chorą (np. dzieckiem czy seniorem).

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down

Brak producentow :(

Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

Brak produktów...

2020-09-09

Olejowanie włosów – jak poprawnie je wykonywać?
Olejowanie włosów jeszcze kilka lat temu było zabiegiem, który dopiero zdobywał swoją popularność. Dziś coraz...

2020-08-26

Jak rzucić palenie? Raz na zawsze!
Czy wiesz, że aż ⅕ Polaków przyznaje się do nałogowego palenia papierosów? To problem, który...

2020-08-17

Jak zadbać o profilaktykę raka piersi?
Rak piersi to jeden z najczęstszych nowotworów wśród kobiet. Niestety – im później zostanie wykryty,...