Ból gardła – co robić kiedy uporczywe objawy uprzykrzają Ci życie?

Ból gardła to jedna z najbardziej dokuczliwych i nieprzyjemnych dolegliwości związanych z przeziębieniem. Infekcja powoduje bowiem nie tylko uporczywy ból, ale ciągnie za sobą także inne objawy, które mogą znacząco utrudnić Ci codzienne funkcjonowanie. Drapanie i suchość w gardle, pieczenie i kłucietrudności w przełykaniu, chrypka i ból podczas mówienia – zwykle najbardziej dokuczają choremu. Co stanowi przyczynę tych katuszy? Ból gardła jako taki, przeważnie jest wynikiem zapalenia błony śluzowej gardła wywołanej przez wirusy lub bakterie. Jego występowanie może być także objawem innej choroby np. mononukleozy lub towarzyszyć próchnicy czy zapaleniu dziąseł. Podrażnienie gardła może być powodowane także przez zgoła inne czynniki, takie jak długotrwałe narażanie błony śluzowej na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem lub dymem papierosowym. W tym przypadku, aby skutecznie pozbyć się dolegliwości należy przede wszystkim wyeliminować elementy drażniące. Jednak bez względu na przyczynę – czy to przeziębienie, czy skutek klimatyzacji – leczenie dolegliwości bólowych ze strony gardła i krtani zwykle sprowadza się do zwalczania objawów z użyciem niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Kluczowa dla szybszego wyzdrowienia jest oczywiście, także odpowiednia dawka odpoczynku w domowym zaciszu. Na stronie internetowej Apteki Melissa znajdziesz różnorodne środki na ból gardła, dostosowane do konkretnych objawów i Twoich własnych preferencji.

Po jakie preparaty warto sięgnąć, jeśli skarżymy się na pieczenie, suchość i obrzęk gardła?

Jeśli odczuwasz drapanie, swędzenie gardła, obrzęk śluzówki i ból podczas przełykania, warto zastosować sprawdzone leki o działaniu odkażającym, znieczulającym i przeciwobrzękowym. Wśród nich znaleźć można leki Tantum Verde z benzydaminą, która nie tylko łagodzi ból i przynosi uczucie ulgi, ale także działa antyseptycznie i pomaga zwalczyć drobnoustroje odpowiedzialne za Twoje złe samopoczucie. Pastylki na gardło, roztwór do płukania jamy ustnej lub aerozol z tą substancją są nie tylko efektywne, ale także bezpieczne w stosowaniu. Wszystkie preparaty Tantum Verde, a także Hascosept, Neo-Angin, Orofar, Strepsils, Septogard, Cholinex i Septolete są dostępne w naszej ofercie. Natomiast, jeśli Twoim problemem jest suche i drapiące gardło pomocne  mogą okazać się naturalne, oparte na ziołach pastylki do ssania z propolisem, porostem islandzkim, szałwią i czarnym bzem ale także z cynkiem lub witaminą C, jak np. Natursept, Scorbolamid, Fiorda, Tymianek i Podbiał czy Herbitussin. Na wirtualnych półkach Melissy znajdziesz także środek na ból gardła dla mam – bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących – Prenalen. Wybierz preparat dopasowany do Ciebie i zamów, bez konieczności wychodzenia z domu.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Paradontoza jest poważną chorobą przyzębia, którą wiele osób bagatelizuje. Niepodjęcie odpowiednich działań w porę może...
CZYTAJ
Podagra – zwana też dną moczanową lub artretyzmem – jest poważną, przewlekłą chorobą. Jej leczenie...
CZYTAJ
Niedoczynność tarczycy jest poważną chorobą, której rozpoznanie nie jest proste. Schorzenie nie daje na tyle...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia