Sandoz - lider na światowym rynku leków generycznych i biopodobnych

Przyjmuje się, że firma Sandoz rozpoczęła swoją działalność w 1886 roku. To właśnie wtedy w szwajcarskim mieście Bazyla została założona spółka chemiczna o nazwie Kem & Sandoz, która zajmowała się produkcją barwników. W zaledwie 10 lat po założeniu przedsiębiorstwa opracowano aspirynę na gorączkę - przełomowy, jak na tamte czasy, preparat farmaceutyczny. W związku z jego wypuszczeniem na rynek, firma zapoczątkowała swój złoty okres, a to zainicjowało kolejne badania. Dynamiczny rozwój działalności doprowadził do powstania pierwszego oddziału firmy, i to jeszcze przed 1917 rokiem, a następnie pod koniec lat 20’ XX w. do wypuszczenia preparatu- Calcium Sandoz, który zrewolucjonizował rynek farmaceutyczny i pozwolił na innowacyjne podejście do terapii wapniowej. Preparat szybko zdobył uznanie pacjentów i, co ważne, do dziś znajduje się w ofercie firmy i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Obecnie marka zajmuje się w głównie produkcją leków generycznych, zastępczych oraz biopodobnych. Wiele z popularnych i lubianych produktów marki Sandoz znajdziesz na naszej stronie apteka-melissa.pl.

Ketonal, Altacet, ACC Optima czy Calcium Sandoz - produkty, na które warto postawić!

Wśród bogatej oferty Sandoz znajdziesz wiele preparatów, które polecane są dla różnych problemów zdrowotnych lub potrzeb pacjentów. Na początku warto zwrócić uwagę na flagowy produkt marki CALCIUM-SANDOZ FORTE, który dostępny jest również w wersji z witaminą C - CALCIUM SANDOZ + VITAMINUM C. Wapń pełni bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Odpowiada za utrzymanie równowagi elektrolitowej, sprawną pracę serca, nerwów i mięśni, prawidłowe krzepnięcie krwi, stanowi również istotny składnik tkanki kostnej czy pośredniczy w poprawnym działaniu hormonów. Oba leki uzupełniają niedobory wapnia w organizmie, a także korzystnie wpływają na jego funkcjonowanie. Produkty polecane są również w profilaktyce, a także jako uzupełnienie podstawowego leczenia krzywicy, osteoporozy, osteomalacji czy w stanach alergicznych. Kolejnym topowym produktem w portfolio marki jest KETONAL, lek, który za sprawą ketoprofenu - niesteroidowego leku przeciwzapalnego (NLPZ) wykazuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. ALTACET, który znajdziesz w naszej aptece w formie tabletek do sporządzania roztworu na skórę, chłodzącego sprayu na urazy czy żelu do miejscowego stosowania. To produkty, które za sprawą swojego składu są polecane celem zmniejszenia obrzęku po stłuczeniu tkanek i stawów, a także łagodzenia bólu. ACC OPTIMA, który dostępny jest w formie syropu lub tabletek musujących. Lek ze względu na zawartość acetylocysteiny, stosuje się rozrzedzająco na wydzielinę dróg oddechowych, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Dzisiejsze tempo życia sprawia, że stres towarzyszy nam zarówno w pracy, jak i w domu,...
CZYTAJ
Zależy Ci na pięknej, zdrowej skórze, ale masz problem z przebarwieniami? Istnieje wiele kosmetyków, które...
CZYTAJ
Fosfolipidy to naturalnie występujące organiczne związki chemiczne. Jest to budulec błon otaczających komórki wszystkich żywych...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia