IBUFEN BABY - 125 mg x 5 szt. - Apteka internetowa Melissa

IBUFEN BABY - 125 mg x 5 szt.

6,99

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
Polpharma

ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański


Substancje czynne:
Ibuprofen

Bloz: 8883711

Opis:
Objawowe leczenie bólu u dzieci o nasileniu słabym do umiarkowanego.

Skład:
1 czopek zawiera: substancje czynną 125 mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze.

Wskazania:
Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów, w tym bóle na skutek ząbkowania, bóle głowy, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Dawkowanie:
Dzieci - maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek. Dzieci od 2 do 4 lat (waga 12,5 do 17 kg) 1 czopek 3 razy na dobę, w odstępach po 6-8 godz, nie więcej niż 3 czopki na dobę. Dzieci od 4 do 6 lat ( waga od 17 do 20,5 kg) 1 czopek 4 razy na dobę, w odstępach co 6 godz. nie więcej niż 4 czopki na dobę.

Działanie:
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Przeciwskazania:
Nie stosować u dzieci o wadze poniżej 12,5 kg.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!
Ci, którzy kupili IBUFEN BABY - 125 mg x 5 szt. kupili także: