• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 129 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 129 zł, przy wyborze wysyłki ORLEN Paczka
Legalna apteka
  1. ITAMI PLASTRY
    (3 produkty)
Producent keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO

Plastry przeciwbólowe Itami – na pourazowy pól mięśni i stawów

Zdrowe mięśnie i stawy zapewniają nam nieograniczoną mobilność. Dzięki ich skoordynowanej pracy możemy aktywnie spędzać czas wolny – uprawiając różnego rodzaju sporty, czy tańcząc. Niestety podczas aktywności fizycznej często dochodzi do wypadków, których wynikiem mogą być uszkodzenia w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Mogą być to m.in. stłuczenia spowodowane upadkiem lub uderzeniem, zwichnięcia i skręcenia stawów i struktur towarzyszących, a także nadwyrężenia wiązadeł lub ścięgien. Przebyta kontuzja, wypadek lub innego rodzaju uraz, w którym doszło do uszkodzenia tkanek zazwyczaj wiąże się z wystąpieniem bólu pourazowego. Stopień jego natężenia determinowany jest lokalizacją, ciężkością, rozległością urazu i stanem ogólnym pacjenta. Bez względu na przyczynę zaistnienia dolegliwości szybka reakcja pozwoli nam uniknąć wzmożenia bólu i jego przejścia w stan przewlekły, a także zminimalizuje ryzyko wystąpienia dalszych powikłań. Przede wszystkim jednak, zastosowanie substancji łagodzących pozwoli zmniejszyć dyskomfort i cierpienie pacjenta. W uśmierzaniu bólu pourazowego o lekkim lub umiarkowanym natężeniu – zwłaszcza w bólu kostno-stawowym i mięśni, powszechnie wykorzystuje się środki z grupy NLPZ, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne. Urazy i powodowane nimi dolegliwość pomagają łagodzić nie tylko doustne leki i maści ale także przeciwbólowe plastry. Sprawdź ofertę plastrów leczniczych Itami na stronie internetowej Apteki Melissa.

Jak działa substancja zawarta w plastrach Itami – diklofenak?

Itami to preparat w postaci plastra leczniczego zawierający diklofenak, przeznaczony do stosowania w miejscu występowania bólu i stanu zapalnego. Wykazuje on skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Diklofenak zapobiega wytwarzaniu dużych ilości prostaglandyn w organizmie po wystąpieniu urazu, dzięki temu działa w miejscu bólu, uśmierzając go i redukując stan zapalny. Innowacyjny produkt Itami jest cienki i elastyczny, pozwala, więc na pełną dyskrecję i wygodę w użytkowaniu. Trwale przylega do skóry, umożliwiając pełną swobodę ruchu, jednocześnie zapewniając możliwość oddychania skóry. Dzięki działaniu miejscowym substancja aktywna przenika bezpośrednio pod skórę, co pozwala szybko uśmierzyć ból, dokładnie w miejscu, w który utrzymuje się dolegliwość. Na naszej stronie dostępne są plastry lecznicze Itami w różnych opakowaniach – po 2, 5 i 10 sztuk opatrunków.

rozwiń keyboard_arrow_down
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

Apteka internetowa Melissa - szybko i na najwyższym poziomie

Porady Twojej Melissy

Przeciążenia i mikrourazy w okolicy rozcięgna podeszwowego mogą prowadzić do tworzenia się ostrogi piętowej –...
CZYTAJ
Afty to niegroźne, ale uciążliwe owrzodzenia w jamie ustnej będące najczęściej wynikiem urazów mechanicznych lub...
CZYTAJ
Woda gromadzi się organizmie na skutek czynników dietetycznych, chorobowych, hormonalnych czy nieprawidłowych nawyków. Nadmiar płynów...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia