1. MASKA CHIRURGICZNA
    (3 produkty)

Maska chirurgiczna – dlaczego warto mieć ją w domu?

Maski chirurgiczne są akcesorium medycznym, które pomaga w walce z rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii drogą kropelkową. Gdy dana osoba kaszle, kicha lub nawet głębiej oddycha, aerozol biologiczny (czyli krople wydzielin oraz para wodna) wydobywają się z jej ust i nosa na odległość nawet dwóch metrów. Mimo, że ich nie widzimy, to w przypadku emisji takiego aerozolu przez pacjenta cierpiącego na chorobę wirusową (czy lekarza na sali operacyjnej, mającego infekcję bakteryjną), osoby postronne mogą w łatwy sposób zarazić się taką chorobą – właśnie poprzez drogę kropelkową. Prawidłowe zakładanie i noszenie maski chirurgicznej stanowi barierę dla wydzielin i pary wodnej, przez co znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia osób zdrowych będących w otoczeniu osoby chorej. Takie akcesorium warto więc mieć w domu – jest przydatne zwłaszcza w sezonie grypowym, kiedy wirusy „grasują w najlepsze”, a podatność na zachorowanie jest wyższa niż – przykładowo – w okresie letnim.


Zamów maski chirurgiczne online – z dostawą do domu

Oprócz osób cierpiących na choroby zakaźne i przebywających w szpitalach, a także lekarzy, maski chirurgiczne mogą na co dzień nosić osoby przeziębione lub chore na grypę. Ta metoda blokowania rozprzestrzeniania się wirusów sprawdzi się zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi, szczególnie w sezonie zwiększonej liczby zachorowań, a także wtedy, gdy dzieci rozpoczynają swoją przygodę ze żłobkiem lub idą do przedszkola. Dodatkowo maski chirurgiczne przydadzą się również podczas opieki nad osobą chorą – przykładowo, nad leżącym członkiem rodziny.


Maski chirurgiczne o różnej budowie (niejałowe, trójwarstwowe, z włókniny, jednorazowe i inne) dostępne są teraz w Aptece Melissa – pojedynczo lub w wielopakach. Bez problemu zamówisz je do domu – bezpiecznie i wygodnie. Udostępniamy dla naszych klientów płatności online oraz szybką dostawę za pośrednictwem przesyłek kurierskich.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Każdy, kto jest fanem sagi o Harrym Potterze, może pamiętać, że w filmie „Harry Potter...
CZYTAJ
Skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i ciągle narażona na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego jeśli zdecydujesz...
CZYTAJ
Kwercetyna to jeden z najobficiej występujących przeciwutleniaczy w diecie. Można ją znaleźć w barwnikach wielu...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia