Maska chirurgiczna – dlaczego warto mieć ją w domu?

Maski chirurgiczne są akcesorium medycznym, które pomaga w walce z rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii drogą kropelkową. Gdy dana osoba kaszle, kicha lub nawet głębiej oddycha, aerozol biologiczny (czyli krople wydzielin oraz para wodna) wydobywają się z jej ust i nosa na odległość nawet dwóch metrów. Mimo, że ich nie widzimy, to w przypadku emisji takiego aerozolu przez pacjenta cierpiącego na chorobę wirusową (czy lekarza na sali operacyjnej, mającego infekcję bakteryjną), osoby postronne mogą w łatwy sposób zarazić się taką chorobą – właśnie poprzez drogę kropelkową. Prawidłowe zakładanie i noszenie maski chirurgicznej stanowi barierę dla wydzielin i pary wodnej, przez co znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia osób zdrowych będących w otoczeniu osoby chorej. Takie akcesorium warto więc mieć w domu – jest przydatne zwłaszcza w sezonie grypowym, kiedy wirusy „grasują w najlepsze”, a podatność na zachorowanie jest wyższa niż – przykładowo – w okresie letnim.


Zamów maski chirurgiczne online – z dostawą do domu

Oprócz osób cierpiących na choroby zakaźne i przebywających w szpitalach, a także lekarzy, maski chirurgiczne mogą na co dzień nosić osoby przeziębione lub chore na grypę. Ta metoda blokowania rozprzestrzeniania się wirusów sprawdzi się zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi, szczególnie w sezonie zwiększonej liczby zachorowań, a także wtedy, gdy dzieci rozpoczynają swoją przygodę ze żłobkiem lub idą do przedszkola. Dodatkowo maski chirurgiczne przydadzą się również podczas opieki nad osobą chorą – przykładowo, nad leżącym członkiem rodziny.


Maski chirurgiczne o różnej budowie (niejałowe, trójwarstwowe, z włókniny, jednorazowe i inne) dostępne są teraz w Aptece Melissa – pojedynczo lub w wielopakach. Bez problemu zamówisz je do domu – bezpiecznie i wygodnie. Udostępniamy dla naszych klientów płatności online oraz szybką dostawę za pośrednictwem przesyłek kurierskich.

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-09-17

Rodzaje, objawy i leczenie zapalenia wątroby
Wątroba to niezwykle ważny narząd w organizmie człowieka, a dodatkowo największy w ciele gruczoł. Jest...

2021-09-16

Glinka biała (kaolin). Jak działa na skórę?
Biała glinka, zwana także kaolinem, to jeden z najczęściej używanych składników w kosmetykach naturalnych, z...

2021-09-15

Podrażnienia po depilacji - jak wyglądają i jak im zapobiegać?
Domowa depilacja nóg, strefy bikini, pach czy twarzy może odbywać się na wiele sposobów -...