Jeżeli w koszyku znajduje się lek możesz go zarezerwować i odebrać osobiście w aptece.

Produkt dostępny również w wariantach:
Zdjęcie poglądowe
APAP - Paracetamol 500 mg - 100 tabl.
31,89 zł
Produkt jest lekiem.
Produkt dostępny także w innych wariantach:
APAPWskazania:
Apap to lek zalecany do stosowania przy bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym napięciowe bóle głowy), mięśni, kostno-stawowe, gardła, menstruacyjne, zębów, nerwobóle oraz gorączka, np. w przeziębieniu i grypie. APAP jest adresowany do osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12. roku życia.Właściwości:
Substancją czynną Apapu jest paracetamol. Jest to aktywny metabolit fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie posiada działania przeciwzapalnego. Nie wywołuje podrażnienia żołądka oraz nie wykazuje działania hamujego agregacji płytek krwi i krzepnięcia. Po podaniu doustnym osiąga maksymalne stężenie po ok. 1 godzinie. Z powodzeniem może być stosowany w alergii, z innymi lekami oraz w nadciśnieniu tętniczym. Skutecznie zwalcza bóle głowy, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, gorączkę w przeziębieniu i grypie oraz bóle mięśni przynosząc ulgę i ukojenie.Skład:
substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum) - 500 mg
substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowyStosowanie:
Dorośli: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetmolu), w razie konieczności 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek powlekanych w ciągu doby, czyli 4 g paracetamolu na dobę).
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana, czyli 500 mg paracetamolu, w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę.
Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.
Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się stosować leku, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni.
Lek najlepiej przyjmować na czczo, gdyż pozwala to na przyspieszenie jego działania.
Ważne informacje:
Apap jest niewskazny jeśli u pacjenta:
- wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
- występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
Niewskazany u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.Opakowanie:
100 tabletek
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Ulotki do pobrania
Produkty podobne:
Produkty proponowane:
53,99 zł
Opinie użytkowników
Aby wystawić komentarz należy się zalogować.
Ocena: 5
Ocena: 5
Ocena: 5
Ocena: 5
Ocena: 4
Ocena: 4
Ocena: 4
Ocena: 5
Ocena: 5
Ocena: 4
Ocena: 4
lub za pobraniem
przesyłki na czas
apteka
produktów